• 16.275 nieuwsartikelen
  • 179.739 films
  • 12.363 series
  • 34.274 seizoenen
  • 650.933 acteurs
  • 199.557 gebruikers
  • 9.411.200 stemmen
Avatar
 
banner banner

Straf (2025)

Komedie | 97 minuten
3,30 152 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Merijn Scholte-Albers en Tobias Smeets

Met onder meer: Yannick van de Velde, Ruben van der Meer en Raymonde de Kuyper

IMDb beoordeling: 7,0 (815)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 9 oktober 2025

Plot Straf

De veertiger Edwin is een leraar op een middelbare school, een irritante controlefreak en een totaal watje. Zijn vrouw heeft hem verlaten, zijn dochter Bobbie wil niet met hem gezien worden en op zijn werk wordt hij gepest door zowel zijn collega's als zijn leerlingen. Wanneer op een dag schoolhoofd Glenda Edwins droom om vice-directeur te worden de grond in boort, omdat ze hem ongeschikt acht vanwege zijn 'verbluffende gebrek aan autoriteit', beseft Edwin dat er iets moet veranderen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van aMUSEd

aMUSEd

  • 50 berichten
  • 992 stemmen

Ik heb deze als voorpremière op Lowlands gezien. Wat een verrassing! Lang geleden dat ik zo heb gelachen om een film.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13285 berichten
  • 11163 stemmen

Goeie film over een leraar die zowel door zijn collega's en zijn leerlingen constant in de zeik wordt genomen. Genoeg leuke ontwikkelingen en er valt ook aardig wat te lachen (lekker lompe humor hier en daar). Een aantal goed opgebouwde scenes en Rutger de Bekker is perfect gecast.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14640 berichten
  • 4573 stemmen

De leukste grap is als men Lingo kijkt (we horen dat enkel, we zien het niet) en je rookvrouw hoort. De kenner heeft de beelden er gewoon bij.

De dag voor deze film zag ik Tron:Ares en de verschillen konden niet groter zijn. Tron had een meerwaarde in de bios, ik denk dat deze Straf ook prima thuis te zien is en de bioscoop heeft weinig echte meerwaarde. Visueel weinig opzienbarend al is de kneuterige aankleding met de typische jaren 70-wijken en doorzonwoningen wel leuk om eens te zien. Qua casting ook echt prima gedaan trouwens.

Soms lekker lomp, veel gescheld en gevloek en gebruik van 'mongool' zoals we ook kennen van Mastermovies van een van de twee regisseurs. Enkele prima grappen al is de grapdichtheid wel wat laag en al met al duurt dit ding ook wel een kwartiertje te lang. Zeker de laatste akte begint echt te slepen. Maar voor een onbekommerde anderhalf uur, al dan niet vanaf de bank, is dit prima,. Mits je deze humor kan hebben. 3,5*.


avatar van Flitskikker

Flitskikker

  • 486 berichten
  • 620 stemmen

De trailer vond ik nogal cringe, maar ik vond MasterMovies grappig en ik had vanmiddag wat time to kill, dus toch maar gegaan.

Daar ben ik blij om, want ik heb me enorm vermaakt met deze film. Goede grappen, ook tussen de regels door, op de achtergrond, easter eggs (rookvrouw bijvoorbeeld) enzovoort. Ook de acteurs leken er zichtbaar plezier in te hebben. Zeker Ruben van der Meer was perfect voor zijn rol.

Een goed jaar voor komedies, dit. Voor The Naked Gun en deze is het een tijd geleden dat ik zo hard heb moeten lachen om een film.

De humor zal vast niet voor iedereen zijn, maar ben je opgegroeid met MasterMovies en vond je dat grappig, gaat dit dan vooral zien!


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23790 berichten
  • 4913 stemmen

Roken. R-O-K-E-N. Lingo. Wat een heerlijke film. Ik heb de MasterMovies filmpjes vroeger zo vaak gezien, met name Arie en Bastiaan en Nicht Rijder. Deze mannen hebben een uitstekend gevoel voor humor. Met name die droge, domme humor die hier vooral terugkomt in de overdreven stereotypering van zowel de jeugd, als de treurige leraar. Het zijn vooral de kleine gedragingen en opmerkingen die deze film bij vlagen hilarisch maken. Erg, erg leuk dit.


avatar van Jynxter

Jynxter

  • 527 berichten
  • 453 stemmen

Mastermovies. Daar vond ik vroeger weinig aan. Maar deze langspeler vond ik oprecht zeer geestig.

Karrevrachten typetjes waarvan de meeste erg vermakelijk zijn. En prettig gestoorde gebeurtenissen in een eigenlijk dodelijk saaie setting.

Ik kan me niet voorstellen dat het een erg kostbare film is geworden, maar stiekem is er heel veel aandacht besteed aan aankleding, sfeer en details. Straf is duidelijk met liefde en plezier gemaakt, en dat maakt dit Nederlandse filmpje ook nog eens sympathiek. In tegenstelling tot veel Engelstalige moneygrab comedy's met een veel groter budget.

En mocht je deze Straf nog voor de eerste keer willen gaan bekijken: Skip de trailer.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8714 berichten
  • 3970 stemmen

Ik ken MasterMovies alleen omdat ik er ruzie over kreeg met mijn broertje. Hij zei me eens: 'Je moet het kijken, man. Heerlijk droge humor.' Dus ik zette een filmpje op en probeerde echt heel hard om het te begrijpen. Toen heb ik hem uitgelegd dat de stijlvorm 'droge humor' niet passend is, want de grappen zijn allesbehalve subtiel of ironisch. Eerder gewoon flauw. We kregen slaande ruzie, mensen. Een heel verhaal omdat ik minder moest lachen om 'Straf' (2025) dan gehoopt. Het is niet zo'n ellende als bij tig romantische komedies zonder enig gevoel voor timing, maar het ontgaat me eerlijk gezegd wat hier dan zo grappig aan is. Misschien moet ik het eens aan mijn broertje vragen!?


avatar van hader

hader

  • 89 berichten
  • 59 stemmen

Vond de Mastermovies filmpjes meer om te lachen dan deze film. Vond deze film ronduit slecht, niet om te lachen en vrij humorloos. (lachen man een leerling perst de leraar af, opnieuw en opnieuw en opnieuw) Verspilde tijd.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2085 berichten
  • 1398 stemmen

Oke, ik heb blijkbaar onder een steen gelegen, want ik ken Mastermovies wel van naam, maar heb er verder nog nooit iets van gezien, laat staan dat ik wist dat de regisseur daar blijkbaar van is.

Zelf raakte ik geïnteresseerd in deze film door oud-Panter Rutger de Bekker. Ik heb nooit echt goede hoop als het om Nederlandse films (komedies) gaat, maar had hem al een tijd niet gezien en heb hem op zich wel hoog zitten.

En het viel inderdaad niet tegen; het is regelmatig behoorlijk grappig, het poep- en piesgehalte dat je kan verwachten in dit soort films blijft gelukkig vrij beperkt en het is allemaal wel oprecht vermakelijk met een prima cast. Ook Ruben van der Meer doet het erg leuk, net als 'Melchior man' en het drugsdealende trio.

Wat een afschuwelijk ventje trouwens die 'Bastiaan'. Die zou ik graag wat patsen geven.

3,5*


avatar van N00dles

N00dles

  • 637 berichten
  • 2313 stemmen

Leuke, bij vlagen lekker absurde film waarin de domme MasterMovies-vibes van vroeger af en toe flink doorheen schijnen. Leuke rolbezetting ook, met o.a. Rutger de Bekker, Ruben v/d Meer en wat oud-Rundfunk acteurs.

Is het een "goede" film, nee, dat ook weer niet per se. Het hoofdplot vond ik wel wat flauw (vervelend ettertje pest en chanteert timide muziekleraar) maar de humor zit hem in de personages en hun taalgebruik.

Minpunten: het voelde soms wat low-budget aan, sommige dingen hadden wat scherper uitgewerkt kunnen worden en ook de kindacteurs waren niet veel soeps.

3,5*