• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.092 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Train Dreams (2025)

Drama / Romantiek | 102 minuten

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titel: Treindromen

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Clint Bentley

Met onder meer: Joel Edgerton, Felicity Jones en Kerry Condon

IMDb beoordeling: 7,6 (55.686)

Gesproken taal: Mandarijn en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Train Dreams

Op zijn sterfbed wordt Robert Grainier door zijn herinneringen en dromen geplaagd. Aan het begin van de 20ste eeuw legt hij als dagarbeider spoorwegen aan in het Amerikaanse westen. In zijn leven ervaart hij de liefde en het even grote verlies en is hij getuige van een wereld rondom hem die voortdurend in verandering is. Een wereld waarin hij zijn weg poogt te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Grainier

Gladys Grainer

Claire Thompson

Narrator (stemrol)

Apostle Frank

Carnival Barker

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11076 stemmen

Goeie film over een houtkapper die helpt bij het aanleggen van spoorwegen. De film neemt je mee naar het leven van ruim een eeuw geleden. Absoluut mooi in beeld gebracht en constant prachtige plaatjes van het noordwesten van de Verenigde Staten. Ook wel een mooi verhaal, maar tijdens de tweede helft zakt het soms wat in.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5809 berichten
  • 5400 stemmen

Zo af en toe komt er op Netflix een film voorbij die zich moeiteloos van de rest van het aanbod onderscheidt. De streamer was attent op de voorbije editie van het Sundance Film Festival en kocht Train Dreams, een bescheiden, maar diepgravend drama dat zich afspeelt in het Amerika van de vroege twintigste eeuw. Een buitenarbeider die meewerkt aan de constructie van een spoorbrug ondervindt hoe het idyllische natuurschoon van de noordwestelijke staten geleidelijk zijn glans verliest.

verder lezen


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

Heerlijke film, alleen dit kan beter uitgewerkt worden in een lang epos van minstens 4 uur.

Ik vond uiteindelijk dat ondanks een traag tempo er wel snel door de levensfases van Robert (mooie naam) heen gegaan werd en ik nooit echt het idee kreeg dat er grote tijdsprongen werden gemaakt. Uiteindelijk leek de Robert uit de jaren 60 voor mij niet veel anders dan die van 50 jaar eerder. Een andere en oudere acteur ervoor zou voor mij beter hebben gewerkt. Ook zijn er vaak mooie dialogen, maar moet er weer een sprongetje in de tijd gemaakt worden en sudderen die momenten niet echt lekker. Het blijft aan de oppervlakte.

Desalniettemin een lekker sfeertje en een mooie setting. De voice over verbond alles mooi aan elkaar.


avatar van Man of Steel

Man of Steel

  • 235 berichten
  • 384 stemmen

Bijzondere en prachtige film. Filmliefhebber knusse stoel heeft hier een waardige recensie geschreven die dit juweel schitterend beschrijft en ik volledig onderstreep.

Een film met mooie fotografie zonder mooifilmerij, prachtige muziek die scenes ondersteunt. Een film die je raakt,....die je reset. Een emotionele reis. Een traktatie.


avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4310 stemmen

Train Dreams is de goed gelukte filmadaptie van het boek “Novelle Train Dreams” van de auteur Denis Johnson. Regisseur Clint Bentley maakt een epische en tegelijkertijd vrij strakke film. De film vertelt het levensverhaal van de weesjongen Robert Grainer en focust zich daarin op het leven van de volwassen Robert dat zich ergens in de eerste helft van de 20e eeuw afspeelt. Het verhaal wordt af en toe vluchtig doorsneden met wat jeugdherinneringen die veelal verklarend zijn voor gedrag en stemming van de volwassen Robert.

De film vertelt van een leven vol traumatische gebeurtenissen. Een hard leven met schaarse momenten van geluk en veel momenten van ellende. De film toont een harde realiteit die hevig contrasteert met de kalme stem van de voice-over en een score van zachte pianoklanken. Ik was blij met de verzachtende omstandigheden.

Fijne rol van Joel Edgerton als de zwijgzame protagonist die in zijn levensonderhoud voorziet als houthakker en als arbeider bij de aanleg van de spoorweg. Het is zwaar werk dat door Bentley in rustige welhaast contemplatieve beelden is gegoten. De camera hanteert een smal, bijna vierkant format en maakt herhaaldelijk gebruik van lange takes die ruimte bieden aan een gebeurtenis om zich op het gemak te voltrekken. Erg rustgevend en erg sfeervol.

Een simpele maar ook intrigerende man, die Robert. Zijn werktuigen zijn de zaag en de bijl. Hij heeft zijn hele leven nog nooit een geweer afgevuurd. Hij heeft nog nooit een telefoon in handen gehad. Hij heeft zelfs nog nooit de zee gezien hoewel hij er vaak bij in de buurt komt. Hij is aan de oppervlakte een harde en verbeten man. Diep van binnen heeft hij echter een zacht hart dat in schril contrast staat met zijn ruwe omgeving en zijn bittere levenservaringen.

Train Dreams is een goede film over de vergankelijkheid van het leven en over agressief en kwaadwillend gedrag tegen mens en natuur. Rustig gefilmd en tot contemplatie uitnodigend. Met fijn acteerwerk van Edgerton en Felicity Jones. Ondanks zijn epische kwaliteiten is de film in zijn vertelwijze soms net iets te rechttoe rechtaan maar echt storend is dat niet. Ik heb van de film genoten.


avatar van Luudje10

Luudje10

  • 248 berichten
  • 265 stemmen

Een zeer saaie film vonden wij persoonlijk maar ja je wilt toch het einde weten.

Eigenlijk zonde van mijn tijd.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3222 berichten
  • 1404 stemmen

Ik ga mijn top 20 voor 2025 al moeten wijzigen, want ik vond dit een echt een prachtig pareltje, waar meer achter zit dan op het eerste gezicht lijkt.

HUMO zegt terecht; Grainier is maar een houthakker, en toch is hij één van de mooiste en ontroerendste personages die we de laatste jaren al ontmoet hebben.

"We hebben bouten uit het reuzenrad getrokken en denken dat we goden zijn", word er terecht in deze prachtfilm gezegd.

Eigenlijk zijn ze zonder het beseffen de eerste mensen die gewoon houthakkers zijn maar toch al beginnen met deze prachtige aarde stilletjes aan te vernietigen.

Mooi in beeld gebracht en Edgerton is grandioos....dit is echt mijn soort film, traag maar toch met een boodschap die je doet nadenken, en zelfs een beetje droevig en triestig maakt....


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14515 berichten
  • 4513 stemmen

Jaren geleden las ik al de novelle en die is erg fijn en ook geschikt voor deze film, een film die richting het einde beter en beter wordt. Visueel vaak prachtig met die belichting maar in het begin sleept de film ook wat vaak en lange gesprekken zijn weinig boeiend in beeld gebracht. Maar als er eenmaal en versnelling in de tijd komt en daarmee ook in de film wordt dat euvel verholpen. De film begint zelfs te ontroeren door een gevoel van nostalgie en melancholie over een man die ouder wordt in de wereld die vooruit gaat. Erg mooi in beeld gezet. Verder erg fijne onthaastingscinema die in het begin helaas te stroef loopt. 3,5*.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6988 berichten
  • 9782 stemmen

Dromerig, poëtisch in beeld gebracht drama over het leven van een simpele dagarbeider (Joel Edgerton) aan het begin van de 20ste eeuw. Sfeer en camerawerk doen sterk denken aan het werk van regisseur Terrence Malick, maar de film heeft voldoende kwaliteit en originele invalshoeken om op eigen benen te kunnen staan. Prachtig spel van de hele cast en de zakelijke voice-over is goed getroffen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Karakterstudie over een introverte houthakker [Joel Edgerton], die in de jaren 1930 zijn gezin achterlaat om te helpen bij de aanleg van een spoorlijn. Hij vraagt zich af wat de zin van zijn leven is in een tijd waarin de wereld in rap tempo verandert. De mensen die hij leert kennen tijdens zijn persoonlijke odyssee wijzen hem tot op zekere hoogte de weg. Met een minimum aan dialoog geeft Edgerton diepgang en waardigheid aan zijn personage en geeft hij tegenspelers (met William H. Macy als uitblinker) de gelegenheid om indruk te maken. Bentleys bedachtzame regie en het schitterende camerawerk van Adolpho Veloso maken dit tot een meditatieve filmische ervaring in de goede zin des woords. De vergelijking met Terrence Malick die james_cameron maakt, kan ik bevestigen.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4404 berichten
  • 3091 stemmen

Degelijk.

Zeer intriest verhaal, wat mij na een minuut of 20 een boekverfilming deed vermoeden (hetgeen zo is). Joel Edgerton is een goede acteur, maar ik heb niet het idee dat al het aanwezige potentieel benut is. Qua regie nogal fragmentarisch, zeker het eerste half uur. Vooral de scènes met het gezin doen nogal Instagram-collage-achtig aan. Veel mooifilmerij, maar dat gaat deels verloren in zweverig knip-en-plak-werk. Verder speelt het verhaal zich af in een interessante periode en de tristesse kon ik eigenlijk ook wel hebben.

3


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1092 berichten
  • 1124 stemmen

Mooie, poëtische slice of life. Heel opbouwend en meditatief, een film die de kijker eigenlijk weinig tegemoetkomt, maar toch héél veel weet te geven. Robert Granier is geen Grote Man, integendeel - de geschiedenis van de 20ste eeuw gaat langzaam maar zeker helemaal aan hem voorbij - maar juist die weinig spraakzame, gesloten, zoekende ''Everyman''-persona past Joel Edgerton als gegoten. Het is bijna anti-charisma, maar dat doet hij hier (en elders) zo, zo goed. Je hebt zoveel medelijden en empathie voor deze man die wreed getroffen wordt door het lot en quasi doelloos blijft zoeken naar de 'antwoorden van het leven', zonder die ooit te vinden. Of toch wel? De eindscène is op dat vlak echt een prachtige synthese van de existentiële en filosofische vragen die al de hele film worden opgeworpen. Maar het is toch vooral Edgerton die dit ongelooflijk goed weet te verkopen.

Prachtig gefilmd ook, heel mooie beelden van de wilde Amerikaanse bossen, vaak vanuit onverwachte hoeken gefilmd, waardoor elke scène wel weet op te vallen of de aandacht grijpt. Over alles lijkt een poëtische filter gegooid - elk straaltje zon, wit wolkje of kabbelend beekje lijkt zo weggelopen uit een schilderij uit de Romantiek. Bij uitstek een film waarbij ik de hele tijd dacht hoe jammer het was om deze niet in de bioscoop te kunnen zien. Die gedachte heb ik niet altijd bij een Netflix-film, maar hier echt wel.

Voor de rest dus echt gewoon een hele kleinschalige, mooie film die veel zegt door het onuitgesproken te laten, met een emotionele laag die verdiend aanvoelt. Enkel de voice-over had voor mij niet gehoeven, en (maar dat heb ik wel vaker) zag ik vooral het nut niet van in. Ik denk dat de beelden voor zichzelf spraken, of dat toch hadden kunnen doen.

Gaat op de valreep mijn top 10 van het jaar nog wel halen!

4*.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5494 berichten
  • 4193 stemmen

Een perfecte film voor de beschouwende en vertragende laatste dagen van het jaar - de dagen waarin je je afvraagt wat je nou ook alweer eigenlijk gedaan hebt de afgelopen tijd, het afgelopen jaar, met je leven. En een super mooie setting om dat in te plaatsen, in de ongerepte natuur en de ook toen al onbezonnen houtkap van de voorvorige eeuw. Erg fijn gespeeld door een fraaie cast die hun best doet, een crew die daar de mooiste beelden van maakt.

Nu nog aan ons. Wat is onze droom, als we zover zijn, nog niet echt aan het eindje misschien maar uitgerangeerd? Is het dan dat we een trein om de volgende heuvel geholpen hebben - of, in de tijd van nu verplaatst, dat we meegeholpen hebben aan een increase of shareholder value? Of is het belangrijker dat we een verloren hondje een nieuw huis bieden, onszelf terugvinden, de mensen om ons heen helpen?

En als je daar zelf al niet uit komt, luister dan naar Nick Cave.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 907 berichten
  • 1101 stemmen

Kleurrijk verfilmd drama waarbij,de impact van de zoektocht naar het doel het leven wordt samengevat in ruim anderhalf uur. De overweldigende natuur wordt prachtig weergegeven in zijn ruigeid en schoonheid. De impact van die 2 begrippen in het leven van 1 man is mooi uitgewerkt in vriendschap, liefde en de keerzijde ervan met de bijbehorende emoties. Goed spel van Edgerton en Jones. 3,6*