• 15.764 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.128 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Exorcism (2024)

Horror | 95 minuten
1,96 53 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: The Georgetown Project

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joshua John Miller

Met onder meer: Russell Crowe, Ryan Simpkins en Sam Worthington

IMDb beoordeling: 4,2 (12.927)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 augustus 2024

Plot The Exorcism

"They were making a cursed movie. They were warned not to. They should have listened."

De gekwelde acteur Anthony Miller neemt aan de zijde van de actrice Blake Holloway een bovennatuurlijke horrorfilm op. Zijn mentale gezondheid speelt hem parten waardoor zijn van hem vervreemde dochter Lee het bizarre gedrag van haar vader onder de loep neemt. Houdt het verband met zijn vroegere verslavingen of is er iets onheilspellends aan de hand?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8917 stemmen

Tja Russell Crowe's tweede exorcismefilm in 1 jaar, (hoewel deze eerder is gefilmd) maar in deze speelt Russell Crowe, het personage Tony die een acteur is die als priester gaat acteren in een exorcismefilm die "The Georgetown Project", heet en die opvallend veel lijkt op een remake van "The Exorcist". Die film heeft trouwens, nog meer connectie met deze film want regisseur Joshua John Miller van deze The Exorcism is de zoon van Jason Miller, die Father Damien Karras speelde in The Exorcist. Nu had ik wel zin in een filmpje over of met een duiveluitdrijving Nu heb ik hem gekeken vraag ik me toch af? Oké tijdens de pandemie stopt je met filmen van deze film Waarom besluit je vier jaar later (de film stamt uit 2019) dat het de moeite waard was om dit af te maken? Verbazingwekkend... Een exorcismefilm met Russell Crowe in de hoofdrol gaat natuurlijk niet meer werken, als hij niet een Italiaans accent heeft en op een rode Vespa rondrijdt Visueel competent echter bereikt de film eigenlijk nooit een hoogtepunt, Crowe zweet zich er gewoon doorheen en aan het einde vraag je, je af: wat was hier nu eigenlijk het idee of bedoeling van?


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

De reputatie van filmster Anthony Miller [Russell Crowe] is in ernstig beschadigd door zijn grillige gedrag, het gevolg van verslaving. Hij krijgt de kans om zijn carrière te redden met de rol van een duiveluitdrijver in een horrorfilm, maar lijkt nog steeds een schim van zichzelf. Terwijl regisseur Joe [Sam Worthington] een manier probeert te vinden om zijn ster bij de les te krijgen, begint Anthony’s dochter Lee [Ryan Simpkins] te vermoeden dat er iets ernstigers aan de hand is. In de opening loopt Anthony letterlijk en figuurlijk een sleutelscène uit de film voor op een soundstage. Een poging tot een intellectuele horrorfilm in de trant van Wes Craven’s New Nightmare, waarbij Miller een kapitale fout maakt door een film te maken die net zo afgezaagd is als de film-in-de-film. Iemand moet dat een briljant idee hebben gevonden, maar het zorgt alleen maar voor verwarring.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Russell Crowe kiest ondertussen wat kleinere projecten uit en dit keer komt zijn pad neer bij een redelijk afgezaagde inhoud, die overtuigend wordt uitgevoerd door regisseur Joshua John Miller. Specifiek de spanningsopbouw gedurende de eerste helft is geslaagd, met een aantal effectieve schrikmomenten om de kijker alert te houden. Het acteerwerk is bovendien niet onaardig en de film ziet er prima uit, maar de tweede helft gaat een te rommelig pad op om dat te compenseren. Het is jammer dat de makers met een goed idee op de proppen komen en uiteindelijk zeer opzettelijk voor traditioneel gegriezel kiezen. De aftakeling van Crowe is eigenlijk niet interessant om te aanschouwen en de personages worden nergens sympathieker of boeiender, maar het is al bij al een prima bioscoopbezoekje geweest.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

The Exorcism is een prime genre film die de nodige ingrediënten zeker in huis heeft. Ik heb me er prima mee vermaakt maar helaas leef je wel toe naar een anti climax. De laatste scene is niet best en daar werkt het in dit soort films wel naar toe.