• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.075 films
  • 12.209 series
  • 33.979 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.002 gebruikers
  • 9.371.852 stemmen
Avatar
 
banner banner

Founders Day (2023)

Komedie / Horror | 106 minuten
2,08 13 stemmen

Genre: Komedie / Horror

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Erik Bloomquist

Met onder meer: Devin Druid, Catherine Curtin en Amy Hargreaves

IMDb beoordeling: 4,4 (2.757)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Founders Day

"Change is here."

Het stadje Fairfield krijgt te maken met de schokkende moord op studente Melissa Thompson. De hoofdverdachte belandt achter de tralies, waarna de inwoners uitkijken naar het tweehonderdjarig bestaan van het stadje. Dan worden er meer moorden gepleegd en ontstaat er onderling wantrouwen. Loopt de echte moordenaar nog vrij rond?

logo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Buitengewoon saaie slasherfilm met een stortlading aan nodeloos sentiment, waardoor de weinig interessante personages nog minder boeiend worden om kennis mee te maken. Regisseur Erik Bloomquist pakt links en rechts gelukkig uit met redelijk expliciete moorden, maar ook daar ontbreekt de nodige originaliteit en fun. De vormgeving van de moordenaar oogt verder vooral onhandig, het lijkt me namelijk moeilijk om effectief ledematen af te haken in een lange toga en masker met pruik. Dat was de film vergeven als het leuker was om door te komen, maar dat is het niet. Het geheel wint wat aan punten door het degelijke acteerwerk van de jonge cast, maar daar zijn de meeste complimenten mee benoemd.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10829 berichten
  • 8915 stemmen

De Bloomquist Brothers (regisseur Erik en co-scenarist Carson) bewijzen opnieuw hun genre-vaardigheden en het vermogen om verwachtingen te ondermijnen. Maar jammer genoeg weten ze blijkbaar met hun films (aan de cijfers te zien) alleen de" diehard" horrorfans te bereiken. En voor hen hebben de Bloomquist-broers opnieuw een slasherfilm afgeleverd die liefde voor het genre toont! Niet gek dat de regisseur bij mij zijn derde ruime voldoende weet te scoren

De film kiest ervoor om niet de gebruikelijke tieners te volgen maar ook de bewoners van het stadje Fairwood waar iedereen elkaar kent. Het is de vooravond van een lokale viering van stichters-dag en ook de burgemeestersverkiezingen staan weer voor de deur. Echter die verkiezingen roepen een verhitte passie op bij de bewoners en een van hen is een moordenaar met een masker en een gepoederde pruik Niemand van de stadsmensen lijkt veilig voor zijn hamer en snijwerk ...

Een gemaskerde en in een gewaad gestoken moordenaar, een slaperig stadje, vermoorde tieners, wie deed het...? Maar aan die bekende ingrediënten uit slasherfilms weet men verfrissend dingen toe te voegen. Te eerste is daar de slim gebruikmaking van de politieke achtergrond. Daarnaast ondermijnen de makers op een heerlijke manier wat de kijkers verwachten. De dingen blijken niet te zijn wat ze lijken en iedereen blijf een verdachte tot het einde. Zelfs als je denkt dat je het hebt geraden, is dat niet zo... niet helemaal.

Oh pluspunten voor de politiechef die op Kojak/Columbo-achtige manier onderzoek doet! Het is een slasher en dus zijn er ook verschillende goed uitgevoerde moordscènes. Niet iets echt speciaals maar ze zijn wel in beeld! Tja je kan natuurlijk altijd wel iets zoeken wat je niet aan staat; maar kleine bedenkingen terzijde, neemt het niet weg dat deze film het beter en met meer liefde weet te doen, dan vele films die door bekende studio's in de bioscoop worden uitgebracht en gemaakt zijn met grotere budgetten. Helaas worden dit soort films alleen door fans (h)erkent! Dus als je fan bent van slashers met geen groot budget, maar die absoluut goed en met liefde is gemaakt, moet je deze niet missen.