• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.938 gebruikers
  • 9.369.461 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Nun II (2023)

Horror / Mystery | 110 minuten
2,73 318 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titel: The Nun 2

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Chaves

Met onder meer: Taissa Farmiga, Jonas Bloquet en Storm Reid

IMDb beoordeling: 5,6 (79.311)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 7 september 2023

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Nun II

Zuster Irene heeft de confrontatie met de demon Valak overleefd en leidt een anoniem leven in een Italiaans klooster. Maar ook Valak is ontsnapt en heeft bezit genomen van Irenes goede vriend Maurice. Nu kan ze niet anders dan ingrijpen. Deze keer krijgt zij hulp van een non in opleiding.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van HearHear

HearHear

  • 44 berichten
  • 169 stemmen

Absoluut beter dan de eerste film!

Meer verhaal, duisternis,... Ook een betere locatie voor zo een film.

Paar zeer goede jump-scares

Michael Chaves (regie) die The Conjuring 3 heeft gemaakt, die trouwens echt niet goed was.

Heeft het met deze film toch wat goed gemaakt.

Maar toch mis ik nog altijd James Wan als regie bij deze films.

Goeie toevoeging aan Conjuring Universe

Ps: Blijven zitten bij aftiteling


avatar van BiosFreak

BiosFreak

  • 26 berichten
  • 138 stemmen

Deze film zal beoordeeld worden door 3 groepen mensen:

1. Mensen die fan zijn van conjuring universe: zullen dit goed tot zeer goed vinden.

2. Mensen die snel bang zijn: zullen dit zeer angstaanjagend vinden.

3. Mensen die niet snel bang zijn: zullen dit matig/grappig vinden, maar wel met goede momenten.

Ik ben de eerste (conjuring universe fan).

Ik vind dit echt een goede film, niet zo zeer omdat ie enorm eng is.

Maar zit goed in elkaar, puzzelstukjes die samen komen. Heel leuk.

Zoals overal al geschreven zeker en vast beter dan de eerste.

Maar voor mij ook zeker en vast in TOP 3:

1. The Conjuring 2

2. The Nun 2

3. The Conjuring

En ook de locatie zelf al, veel beter dan de eerste.

Je kan heel veel doen & ze maken er ook goed gebruik van.

Tempo zat ook goed, paar momenten waar je wat rust kan nemen als het nodig is

Maar de horror scènes vind ik echt zeer goed gedaan in deze film!!

Zeer tevreden, een 2de keer gaan zien zit er dik in


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Meer van hetzelfde.

Regisseur Chaves moet niet vergeten dat hij zich binnen de Conjuring-wereld nog niet heeft kunnen onderscheiden als regisseur, want The Nun II lijkt afkomstig te zijn van een te overmoedige leider die dacht dat het wel geslikt zou worden door het publiek. Het is typisch een film die te snel gemaakt is zonder echt stil te staan bij de vraag of de film nu spannend genoemd kan worden of niet.

Voor mensen die doorgaans niet veel horrorfilms kijken zal The Nun II best een spannende film zijn, maar ik heb er buiten wat korte, opvallende stukken niet veel van gemerkt. Nu heb ik ook het nadeel gehad dat er op de rij achter me een stel buitengewoon vervelende losers zaten. Ze schijten allemaal zeven kleuren in hun broek, maar vinden het daarom ook erg stoer om dingen door de film te roepen alsof ze thuis met elkaar op de bank zitten. Voor dat soort simpel volk is een film als deze natuurlijk een ideale trekpleister.

Ik vind de film zelf qua niveau amper verschillen van het eerste Nun-deel en van mindere kwaliteit dan de voorgaande projecten van Chaves. Niettemin kon ik de Franse setting waarderen. Zo'n omgeving is natuurlijk sterk gekozen, maar de film weet het niet optimaal te benutten. Tussendoor moet de film het hebben van aardige opbouw, maar slordige pay-offs. Dat heeft er alles mee te maken dat de bedreigingen van de film te knullig voor woorden zijn. Ik heb de non zelf buiten Wans film om nooit echt dreigend gevonden, maar Madame Laurent, Goatman of Maurice waren al helemaal afstotelijk als horrorfiguren. Tot nu toe had bijna elke Conjuring-film wel iets in dat opzicht dat redelijk eng was, maar The Nun II is de eerste film die echt nergens op slaat.

Het acteerwerk is wisselvallig. Farmiga en Reid lopen verloren door de film heen, Aarons ziet er soms lachwekkend uit en Popplewell wordt door het script volledig ingedamd met clichématige dialogen en een saaie achtergrond. Diegene die wel opvallend goed uit de verf komt is de 14-jarige Downey, en Bloquet vond ik als normale kerel erg charmant. Enkele scenes vallen zeker positief op. De klapperende tijdschriften als hoogtepunt, jammer dat precies dit stuk al in de trailers te vinden was. Bijzonder indrukwekkend is de belichting van de film, zo'n moment waar je iets aparts ziet dat uiteindelijk de vorm aanneemt van Aarons blijf ik geweldig vinden.

110 minuten is wellicht te ruim voor een film als deze, maar er gebeurt eigenlijk constant wel iets. Chaves gooit niet enkel de registers in de finale open, maar al vanaf het begin. Het kent werkelijk een overdosis aan horror, dus je zal hoogstwaarschijnlijk geen enkele verveling voelen tijdens de film. Toch mag het gezegd worden dat het nu weleens opgehouden mag zijn, dit soort makkelijke toevoegingen aan het desbetreffende universum. Het wordt misschien eens tijd dat Wan of desnoods Sandberg zelf weer een film oppakken, want dan sta je hoe dan ook garant voor spanning. Chaves heeft nu iets te vaak laten zien dat hij een film als deze niet echt aankan, al was The Nun II pas echt goed bewijs dat het bergafwaarts gaat met de regisseur.


avatar van Dayer

Dayer

  • 120 berichten
  • 131 stemmen

Zo-zo. In mijn tienerjaren was ik, vooral samen met mijn broer en zus, best fan van dit soort horrorfranchises. Dus samen met hen in de bioscoop dit tweede deel van deze Conjuring spin-off meegepikt. Zeker niet het slechtste wat ik al gezien heb, ook niet het beste.

De film speelt zich opnieuw hoofdzakelijk af ergens halfweg vorige eeuw in een Frans dorpje. Een dorpje waarin de bevolking Engels blijkt te spreken met Franse tongval - altijd al een immense afknapper. Nadien gaan we dan snel van jumpscare naar jumpscare die werkelijk telkens op dezelfde manier zijn opgebouwd. Het wordt zelfs wat ergerlijk als je telkens de komende minuten van een film bijna tot op het frame kan voorspellen.

Ook bijzonder dat de demon in staat is een volwassen man meters in de lucht te slingeren, de botten te breken en vervolgens in brand te steken, maar geen zusters van zo'n 1 meter 65 kan afschudden. Soit, Taissa Farmiga doet het best weer aardig. Ze straalt onschuld uit, maar toch ook iets onoverwinnelijks. Dat doet ze goed, ze is best geschikt voor deze rol. Ook Valak - dat was toch de naam van deze demon? Deze wordt in de film niet gebruikt - heeft de kwaliteiten om zo'n film te dragen.

Prima om een avondje te schrikken, maar verder heeft het allemaal niet veel om het lijf. De outro met die zwart-wit beelden zat wel prima in elkaar. En oh ja, er komt ook nog een nieuwe Conjuring aan . Blijkbaar ook wel weer geregisseerd door Michael Chaves, dat is dan weer jammer.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Het is 1956 en de Duivel heeft een manier gevonden om zich te verplaatsen van kerk tot kerk. Schijnt iets te maken te hebben met een relikwie dat in een van die religieuze gebouwen verstopt is, waarmee de duivel ‘ongelofelijke krachten’ zou krijgen. Extreem vergezocht verhaal is excuus voor meer van hetzelfde: duistere ruimtes, langdurige stiltes, geheimzinnige schaduwen en de bekende schrikeffecten die weinig schrik (meer) aanjagen. Chaves weet zo nu en dan een onheilspellende sfeer op te roepen, maar zit helaas opgezadeld met een bak clichés.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Kort geleden de hele belabberde horrorfilm Talk to me in de bios gezien, beetje horror voor hipsters en gen z. Niet mijn ding. Doe me dan maar weer een klassieke horrorfilm met een demoon om me lekker ongemakkelijk te krijgen en met een paar goede schrikmomenten. The Nun is natuurlijk de zoveelste spin-off in het Conjuring-universum, na drie Annabelle films en nu dus een tweede Nun film. Vernieuwend is het niet, maar de film weet na een wat stroeve start wel aardig te boeien en kent een aantal goede momenten.

Toch zit het beste deel in het laatste half uur, dan gaan de registers wel goed los. Wat ik jammer vind is dat er te weinig opbouw naar spannende scares zit, ze komen meestal uit het niets of na een kleine intro. Neem bijvoorbeeld het moment dat de drie vervelende meiden Sophie naar een verboden kamer leiden. Had echt meer uitgehaald mogen worden. Sowieso zijn de dodelijke momenten ook wat snel en te donker weergegeven. Alleen die van de brandende priester in het begin was sterk. Wel weer goed vond ik de tijdschriften-scène maar die zat al in de trailer, echt zonde dat die keuze is gemaakt. De cast doet het wel leuk, maar er zit geen memorabele rol in. En uiteindelijk wil The Nun nooit echt heel spannend worden en is de demonische non zelf ook minder eng dan ze had kunnen zijn. Ik moet nog altijd denken dan aan de eerste keer dat ze opdook in The Conjuring reeks, met die doodenge schaduw die langs de muur trok. Dat niveau hebben de spin-offs nooit gehaald.

Wel is het gewoon leuk basic horrorvermaak voor als je effe twee uurtjes vermaakt wil worden met niet al te moeilijke verhalen. Maar ook het Conjuring-universum is toe aan een pauze of een kwaliteitsinjectie. Dit was alleen niet de laatste film, want in de mid-credits komen de Warrens weer tevoorschijn. Op naar Conjuring 4 dus?

Beter dan The Nun 1, al scheelt het weinig.

3*


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"What did you see?"

Het eerste deel vroeg nou niet echt om een vervolg, maar de melkkoe die The Conjuring Universe heet, moet uiteraard tot de laatste druppel worden uitgemolken.

Valak blijkt ditmaal bezit te hebben genomen van Maurice. De beste man werkt nu als conciërge voor een Franse kostschool. Hierop moet zuster Irene - met tegenzin - weer in actie komen en neemt hiervoor een non in opleiding mee.

Er wordt om de zoveel tijd geschakeld tussen de reis van de nonnen en het gebeuren met Maurice. Dit loopt niet al te lekker moet ik zeggen; alsof er lukraak wat losse scènes aan elkaar zijn geplakt. Qua pacing is het dan ook ontzettend wisselvallig te noemen. Hetzelfde geldt eveneens voor het acteerwerk.

Over het geheel ziet 'The Nun II' er wel verzorgd uit, vooral de belichting is op momenten uitstekend. En zo een scène met de wapperende magazines heb ik niet eerder gezien. Des te jammer dat Michael Chaves voor de rest weinig bijzonders meer weet te brengen. Het zijn voornamelijk de standaard jump scares, hoewel sommige kills wel vermakelijk zijn.

Al met al een redelijk vervolg, maar voor de liefhebber is hier niets nieuws onder de zon te vinden. Overigens volgt er tijdens de eindcredits nog een extra scène.

2,5 Sterren.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5034 berichten
  • 3212 stemmen

Indi-Nun-na Jones and the Eyes of Saint Lucy

The Nun, The Goat and the Possessed Frenchie

Ik ben grote fan van James Wans Conjuring-films. Alles wat erna kwam is van gemengde kwaliteit en vaak niet al te best. The Nun was daarin het dieptepunt. Die film was saai, voorspelbaar en niks meer dan een reeks jumpscares aan elkaar geknoopt met een flets verhaaltje. Ik hoopte dat men geleerd had van hun fouten in het verleden.

Niet dus.

The Nun 2 is bijna een exacte replica van de vorige film en brengt niks nieuws. De openingsscène alleen al zit vol clichés en valse suspense-opbouw. Onmiddellijk had ik een idee van wat het komende anderhalf uur zou brengen en ik had gelijk. De rest van de film heeft gelukkig wel al meer verhaal dan zijn voorganger dus dat is een pluspunt. De productie ziet er ook globaal gezien erg goed uit met o.a. mistige straatjes, geheimzinnige kapellen en imposante kerken verlicht door maanlicht. Enkele practical effects zijn ook te applaudisseren. De cast stelt ook niet teleur. Taissa Farmiga kan niks slecht doen voor mij. Anna Popplewell wekt bij mij gevoelens van pure nostalgie op met haar rol in de Narnia-films. Bonnie Aarons als de titulaire non is nog steeds erg creepy.

Daarmee is ook alles gezegd wat goed is aan dit vehikel. Jumpscares zie je van mijlenver aankomen en zijn niet eens goed uitgevoerd. De non komt amper dreigend over want ze zet de protagonisten niet echt in posities waarin de gevolgen voelbaar zijn. Naar shock-factor toe hebben ze het erg op veilig gespeeld. Er zijn enkele goede scènes maar die werden allemaal al in de trailer getoond. Nergens werd ik omvergeblazen. Op een gegeven moment had ik wél een kleine kriebeling in de buik maar toen besefte ik dat dit niet van spanning was. Ik moest naar de wc.

Moest jij een almachtige demon zijn die de hel op aarde wil brengen, wat zou je dan doen?

A. Iedereen vermoorden met een knip van je vingers en scherpe tanden.

B. Eindeloos spelletjes spelen, jezelf verbergen in een hoop magazines of een schimmelvlek, balletjes rondgooien, eindeloos schreeuwen zonder enige dreigende beweging te maken.

Ik moet geen tekening maken om te tonen welke optie de schrijvers genomen hebben.

1,5*


avatar van joolstein

joolstein

  • 10823 berichten
  • 8907 stemmen

In de ‘The Conjuring II’ was er een geheimzinnige non te zien, twee jaar later kwam er een spin-off rond deze filmgriezel Die ‘The Nun’ werd ondanks lage beoordelingen de meest opbrengende film uit het Conjuring-universum. Het is dus geen verrassing dat er een vervolg zou komen. Vijf jaar nadat Valak, de demon in non-vorm, het klooster in Roemenië teisterde, zie je nu dat ze toch is weggeraakt. En wie de eerste film zag, weet ook hoe...!

Veel veranderd aan het concept is er niet. Taissa Farmiga speelt opnieuw de rol van de gekwelde zuster Irene, en is nu verscholen in een Italiaans klooster. Tuinder Jonas Bloquet, beter bekend als de Frenchie, heeft nu werk gevonden op een Franse kostschool. Na een reeks verdachte moorden in katholieke instituten, krijg zuster Irene de opdracht om dit te onderzoeken...drie keer raden waar ze uitkomt?

Verrassend is deze Dan Brown-achtige speurtocht dus niet en levert veelal zijn typische jump scares op! Is dat erg? Zeker niet! Veel is te danken aan de griezelige gotische sfeervolle cinematografie van Tristan Nyby (deed hij ook al bij The Dark and the Wicked (2020) en een paar toffe visuele scènes Er is zichtbaar aardig wat geld en aandacht besteed aan de special effects, kostuums en decors. Daarnaast is het voor een studio geproduceerde horrorfilm, nog best bloederig. Origineel of creatief nee...maar voor anderhalf uur popcorn-vermaak, kan je het ook slechter treffen!


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11518 berichten
  • 2861 stemmen

Ik ging er eigenlijk vanuit (en misschien had ik het ergens ook wel lichtelijk gehoopt) dat ik dit toch veel slechter zou vinden. Dat tussenstukje was meer omdat ik een aanbod had afgeslagen deze film in de bioscoop te kijken omdat ik eigenlijk alleen maar slechte dingen over deze film las. Ook deel één is niet een favoriete film te noemen bij mij, dat terwijl ik best een van ben van The Conjuring, al vind ik die hele universe een beetje teleurstellen, zeker nadat James Wan stukje voor stukje meer verdween als baas van de regie. In zijn tijd waren deze films nog waanzinnig, nu is het eigenlijk één volle mep vol clichés geworden en eigenlijk nergens écht heel leuk te noemen. Dit alles zorgde ervoor dat ik nogal sceptisch deze film in ben gegaan, normaalliter wel een fan factor voor dit soort films maar, bij deze mainstream clichés gaat soms wel mijn haar recht op staan.

Maar zoals ik al zei, ik was vooraf vooral negatiever dan achteraf, want hoewel de film in het eerste uur in mijn ogen niet voor uit te slepen was, hij eigenlijk constant verwarrend was en heel vaak ook gewoon niet boeiend genoeg, weet de film zeker in het laatste stuk heel sterk te zijn. Hier wellicht ook omdat het gewoon meer actie bevat, en de film niet meer echt afgaat van de hordes clichés, waar jump scares uiteraard het hoofdmiddel is. Het laatste gedeelte is overigens niet geheel heilig, want ook dit is uiteraard vol van clichés maar, word gewoon wel wat leuker.

Qua CGI vond ik het ook matig, vooral de make-up van de Nun oogt nogal amateuristisch als ik heel eerlijk mag zijn. Ik ken B-Films met betere artiesten aan het werk. Daarnaast vond ik het acteerwerk allemaal ook niet zo boeiend. Taissa Farmiga (zusje van Vera) doet het dan wel weer leuk, prachtige meid ook om te zien trouwens en haar acteerwerk is prima. De rest vond ik niet zo heel sterk, je ziet overigens ook niet heel veel andere personen in de film.

De non was destijds een leuke ontwikkeling, en ook een leuke personage. Er wordt alleen wat weinig mee gedaan, ja het is beangstigend om een non zo te zien, alleen vond ik de setting niet zo boeiend. Kerken zijn naar mijn mening sowieso angstaanjagender, die school kon het niet zo. Ook de setting in het algemeen is niet zo boeiend, vooral erg donker daar waar de film natuurlijk zijn kracht van moet halen. Ik moest trouwens wel lachen toen ze een soort van Satan hadden toegevoegd boven aan die trap, leuke toevoeging waar ik toch wel weer meer van genoot. Daar mocht de film meer van hebben vond ik.

Dus nee, het was niet mijn film en in mijn ogen niet veel beter dan het vorige deel. Het einde was leuk, het begin overigens ook, toen was het nog wel duister genoeg. Maar het blijft gewoon één en al clichés wat gewoon weg niet genoeg weet te vermaken.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4313 berichten
  • 4021 stemmen

Ja, dit is, de laatste 14j, meer en meer een van mijn favoriete subgenres in het horrorgenre geworden. Dus ik keek enorm uit naar deze 'The Nun 2' en met Taissa Farmiga, waar ik sinds het eerste seizoen van 'AHS' toch zwak voor heb gekregen, 't zit in de familie, want haar oudere zus Vera, is echt een van mijn favo actrices, vooral sinds de serie 'Bates Motel' en haar daarna veelal in mijn favo horrorfilms weten spelen, dus da's gegroeid naar highest level.

Terug naar deze film, die men verwachtingen volledig heeft ingelost, de sfeer zat onmiddellijk top en dit bleef op top niveau, wat zeer belangrijk is bij dergelijke films. Ik werd vrijwel meteen meegezogen in het vervolg van The Nun (Film, 2018) , waarbij ik nog steeds de echt veel té lage score van ca 5/10, echt onbegrijpelijk vind. Voor mij zijn beide films gewoon zeer sterk, wat resulteert in een 9/10, ja daar ik de eerste een 9 heb gegeven en deze is minstens zo goed is, een 9.5/10, maar een 10 is deze nu net ook niet waard.

Hier zat nog meer overall, die heerlijk duistere sfeer in, ivm de eerste. Je krijgt natuurlijk antwoorden op enkele vragen en dit alles in een goed en heerlijk creepy horrorverhaal gegoten. Ook met, naast Taissa Farmiga, gewoon goede tot zeer goede cast, vond Katelyn Rose Downey als Sophie vb ook top in haar rol, ja en 'The Nun' zelf ofcourse. Ook helemaal op het einde, top gedaan. Dikke winner en aanrader voor iedereen die fan is vh genre.


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2806 berichten
  • 3910 stemmen

Cinematografisch zit het lekker strak in elkaar, maar wat een clichéfestival. Op geen enkel moment wordt het echt eng. Een geschminkte spookhuisnon alsof het Halloween is in Bellewaerde Park doet bij mij geen huivering over de ruggegraat lopen. Volledig teren op jumpscares is passé. The Nun is horror uit de 20ste eeuw. Met recent nog Talk to Me tonen filmmakers aan dat ze rond het geestenthema ook hedendaagse horror kunnen maken: fris, origineel, doordacht, huiveringwekkend. Dan kan ik met zoiets als dit echt geen genoegen meer nemen. De film is ook erg donker geschoten zodat de non vooral niet te veel in het oog loopt want dat zou gewoon op de lachspieren werken.


avatar van mrkos

mrkos

  • 1032 berichten
  • 1805 stemmen

The Nun II

Ietsje pietsje beter dan het 1e deel, maar nog steeds middelmaat.

Ik ben fan van de Conjuring reeks, maar niet van The Nun. Ik vond hem wel beter dan het 1e deel. De sfeer was wat beter en er zaten wat leukere/engere stukjes in, maar The Nun in het algemeen pakt mij gewoon niet. Ook duurde de film in mijn ogen wat te lang, er had makkelijk 20 minuten vanaf gekund. De eerste ander halfuur was veel van hetzelfde en pas tegen het einde werd het wat leuker, maar ook de grand finale wist me niet te pakken helaas.

2,5 sterren.


avatar van lang pee

lang pee

  • 3203 berichten
  • 1387 stemmen

Hij was minder slecht dan de eerste, maar het was toch nog een slechte film, en als ik de meeste beoordelingen bekijk op o.a Rotten Tomatoes en imbd zijn er nog die er zo over denken. Er was echt niet veel waar ik tevreden over was, en dan bleef het nog zo lang duren....b-filmpje


avatar van filmkul

filmkul

  • 2469 berichten
  • 2245 stemmen

Vrij doorsnee horrorfilm. Het verhaal is eenvoudig en de uitwerking matigjes. De setting en sfeer zijn best sterk maar er is weinig spanning en de film kent ook maar enkele griezelige momenten. Voor de rest is het vrij standaard en voorspelbaar. Het acteerwerk is redelijk, hoewel Reed niet echt lekker uit de verf komt. 2.5


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9949 berichten
  • 4645 stemmen

Een vrij klassieke horror maar wel beter dan het vrij suffe Talk to Me dat ik gister zag. Hier krijg je tenminste een spookachtige sfeer en een voelbare spanning. Dat er jumpscares afkomen, dat weet iedereen, maar wanneer ze zullen opduiken ligt niet altijd voor de hand, en dat is net wat de film boven het gemiddelde laat uitstijgen. Er zaten enkele verrassende tussen. The Nun II is een oerdegelijke opvolger met alle elementen dat je kan verwachten : bezetenheid, religieuze symboliek, donkere ruimtes van waar je beloerd wordt etc. Er zitten best leuke scènes in zoals één met tijdschriften en een knap gefilmde in een vernielde kerktoren. The Nun hoort bij de betere spinoffs en hoort bij een Halloween avondje thuis. Lichten toe, volume omhoog, griezelen maar.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6980 berichten
  • 9775 stemmen

Iets beter dan het suffe eerste deel, maar het verschil is echt minimaal. Het is vooral op visueel vlak dat dit vervolg iets overtuigender voor de dag komt, met sfeervol camerawerk en mooi production design. Inhoudelijk is het helaas even treurig, met saaie personages en een vergezocht plot. Hier en daar een paar geslaagde schrikmomenten en aardige special effects, maar het houdt echt niet over.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2720 berichten
  • 1397 stemmen

Begrijp de lage punten niet zo. The Nun 2 is een heel stuk beter dan het eerste deel wat maar 1 echt mooi schrikmoment had. In deze zitten er veel meer en bovendien goed uitgewerkt. Vooral het tweede uur is gewoon smullen geblazen. Alle riemen gaan compleet los. Ook fraai zijn alle authentieke beelden uit Frankrijk. Dus geen studio opnamens maar mooie pittoreske dorpjes. Het verhaal kunnen we misschien niet origineel noemen maar het heeft alle horrormomenten die je van dit soort films kan verwachten. Daarom van mij een dikke voldoende. Kijk ook vooral na de aftiteling!

Film 4,0

Beeld (4K) 4,5

Geluid 5,0


avatar van Noodless

Noodless

  • 10038 berichten
  • 6176 stemmen

Mijn voorkeur gaat toch naar zijn voorganger gezien de sfeerrijke locatie, een paar stijlvolle spannende scènes en de verschijning van de demon Valak die wel minder voorkwam, maar wel voor iets meer mystiek en spanning zorgde dan hier in dit tweede deel. Niet dat deze film nu tegenvalt, maar het is allemaal wat meer gefocust op meer schrikmomenten en actiemomenten. De hoofdactrice Farmiga die weer ten strijde trekt tegen de demon is wel een pluspunt want zij speelt haar rol best overtuigend. De scène met die tijdschriften is een sterk en sfeerrijk horrormoment en misschien wel de beste scène van de film. 6,5/10


avatar van movie freak84

movie freak84

  • 355 berichten
  • 440 stemmen

Heel wat verschillende meningen zie ik , en horror films scoren over het algemeen nooit heel hoog. Toch vond ik deze een stuk beter dan deel 1 en beter dan de gemiddelde horror fillm uit dit genre. Vond zuster irene geweldig spelen en mede daarom een 3.5. Verhaal is altijd een beetje hetzelfde. The conjuring reeks blijf ik nog het beste vinden. Maar als je een beetje van dit soort films houdt is dit zeker geen slechte.


avatar van Collins

Collins

  • 7282 berichten
  • 4306 stemmen

Het is fascinerend dat The Conjuring (2013) de grondlegger werd voor een franchise die verder gaat dan enkel een paar directe vervolgfilms. Een behoorlijke serie spin-offs is van de film afgeleid. Een daarvan was The Nun (2018) waarin de antagoniste twee jaar eerder in The Conjuring 2 (2016) een bescheiden rol had. In haar eigen film kon ze met succes uitgroeien tot een volwaardige kwaadaardige macht, zijnde een demonische non. The Nun was een zeer lucratieve film. Geen wonder dus dat er een vervolg verscheen.

En in dat vervolg wordt de rewindknop stevig ingedrukt. Dezelfde belangrijke personages en dezelfde opbouw. De voorganger bouwde in beginsel sterk op de sfeer in een oud klooster en voegde daar steeds meer jumpscares aan toe. Teveel effectbejag naar mijn zin. The Nun II doet het niet anders. De setting is een school voor meisjes en was ooit een klooster. Een sfeervolle setting die ook nu weer het onderspit delft tegenover de vele jumpscares begeleid door harde muzikale uithalen. Hoe verder in de film, hoe meer jumpscares, hoe meer lawaai en hoe minder oog voor sfeergevoeligheid.

De foute non stelde zich in haar eerste film nog bescheiden op maar is nu vaker te zien. Liever zie ik dat een film eerst bouwt aan spanning, suspense en mysterie. Al deze ingrediënten een tijdje heerlijk laat sudderen en het kwaad pas later frequenter laat verschijnen en een solide vorm laat aannemen. Het fijngevoelige werken aan een spanningsboog gebeurt veel te weinig. In een enkele scène laat regisseur Michael Chaves zien dat hij deze kunst wel beheerst. Een paar scènes zijn subtieler opgezet en doen je de rillingen over je huid lopen. Helaas wordt zo’n scène dan vaak weer afgerond met een jumpscare begeleid door een harde muzikale uithaal. Gemakkelijk en goedkoop effectbejag. Laat het toch lekker sudderen, man.

Prima acteurs trouwens. Taissa Farmiga, Storm Reis en Jonas Bloquet zetten herkenbare personages neer die sympathie opwekken. Het is altijd fijn om een film te kijken met personages die dat bewerkstelligen. Veel meer dan sympathie opwekken doen ze overigens niet, want daarvoor zijn de karakterschetsen veel te oppervlakkig ingevuld. Maar goed, sympathie is tenminste iets. De non die wederom prima wordt uitgebeeld door Bonnie Aarons is een enge verschijning, maar ook zij heeft de kijker niets nieuws te bieden.

Het is het manco van de film. Het scenario biedt een herhaling van zetten. Frisse ideeën ontbreken. Het is hetzelfde riedeltje. Niet slecht, maar ook niet erg intrigerend. Ik hoop dat de eventuele verschijning van The Nun III een frissere uitstraling heeft.