• 17.371 nieuwsartikelen
  • 182.564 films
  • 12.578 series
  • 34.817 seizoenen
  • 657.937 acteurs
  • 200.510 gebruikers
  • 9.471.300 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zeevonk (2023)

Drama / Familie | 98 minuten
3,04 52 stemmen

Genre: Drama / Familie

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Sea Sparkle

Oorsprong: België / Nederland

Geregisseerd door: Domien Huyghe

Met onder meer: Saar Rogiers, Hilde De Baerdemaeker en Valentijn Dhaenens

IMDb beoordeling: 6,1 (316)

Gesproken taal: Nederlands en Frans

Releasedatum: 25 oktober 2023

Plot Zeevonk

De zeilster en skatester Lena verliest haar vader, een visser die met twee anderen op zee komt te overlijden. Geruchten doen de ronde dat haar vader aan de grondslag ligt van het ongeluk. Lena gelooft echter dat een mysterieus zeewezen de boosdoener is. Ze gaat tot het uiterste om het bestaan van het beest en de onschuld van haar vader te bewijzen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2258 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 9 augustus 2023 in de bioscoop (Paradiso Entertainment)


avatar van Wicked2024

Wicked2024

  • 15 berichten
  • 198 stemmen

Hele mooie film!

Sterk regiedebuut, veel gevoel in deze film!!


avatar van SexyThing

SexyThing

  • 20 berichten
  • 183 stemmen

Zeer mooie (West)Vlaamse film!!!

Positief verrast over deze film.

Domien Huyghe zijn regie debuut, zeker en vast geslaagd.

Een film gemaakt met een duidelijke betekenis & veel gevoel.

Saar Rogiers (14 jaar) die Lena speelt in de film, heeft dit fantastisch gedaan!! (haar acteerdebuut).

Kippenvel, een lach & een traan bij deze film!

Een verdiende 3,5 sterren (dichtbij de 4).


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31410 berichten
  • 5589 stemmen

Een familiefilm over de jonge Lena die haar vader verliest en op haar eigen manier hiermee om gaat. Domien Huyghe maakt hiermee zijn debuut. De film heeft het helaas niet om meteen een groot publiek te overtuigen vrees ik, maar is na een kijkbeurt wel beter dan verwacht. Mooie beelden en een ontroerend verhaal. Voor het einde is zo emotioneel en prachtig gedaan.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Mooie West-Vlaamse film over verdriet en rouw wanneer de vader van de tiener Lena het leven laat op zee. Zeer fijne setting daar in Oostende. Mooie filmlocatie, dat zagen we ook al met de brandweerserie Onder Vuur (Serie, 2021 - 2023),

Een aantal mooie debuten ook naast ervaren rotten als Valentijn Dhaenens, Sebastien De Waele en Hilde De Baerdemaeker. Weinig reclame voor de film. Ik zag hem destijds even in de bioscoop passeren, maar hij was al even snel uit de zalen. Jammer eigenlijk, want de film verdient wel beter.

Mooie combi tussen rouw en een soort avontuurlijk (jeugd)mysterie. Vrij sfeervol ook met een mooi einde. Mijn kinderen genoten ervan en ik eigenlijk ook.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4426 berichten
  • 3816 stemmen

Dit drama eens geprobeerd en was niet mis. Het verhaal was eenvoudig, maar stoorde niet. Goed geacteerd. Goed voor een keertje.


avatar van knuppel ihhh

knuppel ihhh

  • 411 berichten
  • 228 stemmen

Begon me na verloop van tijd steeds meer te ergeren aan het egoïstische gedrag van de hoofdrolspeelster. Het verlies was voor iedereen vervelend maar haar mening was het belangrijkst.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8358 berichten
  • 8456 stemmen

Het is waar: de zee ontneemt levens, ook van deze die zielsveel van haar houden....

Toch wel een gevoelige film deze "Zeevonk" die het verdriet om het tragisch verlies van een vader mengt met de fantasierijke gedachten van een jong meisje, dat daarin de troost en de geruststelling vindt en haar vader nog meer op de troon zet.

Domien Huyghe zet hier een zeer degelijke film neer dat het klassieke patroon van verdrietverwerking enigszins ontwijkt. Maakt hem bijzonder en belofte inhoudend voor de toekomst wat het werk van deze filmmaker betreft.


avatar van Gladiator72

Gladiator72

  • 48 berichten
  • 48 stemmen

Matig. Heel erg matig.

Lena speelt het allemaal prima maar dit verhaal kan mij geen seconde boeien


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4512 berichten
  • 4219 stemmen

Matige film, maar wel met een best sterke prestatie van Saar Rogiers als Lena.


avatar van mrklm

mrklm

  • 12404 berichten
  • 10481 stemmen

Nadat haar vader [Valentijn Dhaenens] is verdronken bij een ongeluk op een vissersboot, voelt tiener Lena [Saar Rogiers] zich onvoldoende verbonden met haar moeder [Hilde De Baerdemaker] en haar oudere broer [Thibaud Dooms]. Zij gelooft dat het ongeluk is veroorzaakt door een zeewezen. Samen met haar beste vriendin [Dunia Elwaleed], wiens vader ook omkwam bij het ongeluk, en een jongen [Sverre Rous] die werkt voor een Sea Life Museum, gaat ze op onderzoek uit. Rogiers is uitstekend in de emotionele scènes, maar komt minder goed uit de verf als het gaat om subtiele emoties. Volwassenwordingsdrama is stijlvol gefilmd en heeft een ontroerende ontknoping.


avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 914 berichten
  • 444 stemmen

Vanmiddag 15.25 u. is deze film op NPO 3 te zien. Ook bij NPO-start langere tijd!

Ontroerende Vlaamse jeugdfilm over pittige puber die zich niet neer kan leggen bij de dood van haar vader op zee. Een vleugje magisch realisme ingesloten!

Dialect uit Oostende.


avatar van Rotterdam@1

Rotterdam@1

  • 914 berichten
  • 444 stemmen

Naschrift na het zien van deze film: de classificatie vanaf 6 jaar voor kinderen vinden wij absurd: deze film is beslist niet geschikt voor jonge kinderen: de hoofdpersoon is een puber, het verhaal aangrijpend en nogal heftig. Daarom!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 12025 berichten
  • 5429 stemmen

Rotterdam@1 schreef:

Naschrift na het zien van deze film: de classificatie vanaf 6 jaar voor kinderen vinden wij absurd: deze film is beslist niet geschikt voor jonge kinderen: de hoofdpersoon is een puber, het verhaal aangrijpend en nogal heftig. Daarom!

Challenge Validation - kijkwijzer.nl