• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.220 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.109 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chihirosan (2023)

Drama | 131 minuten
3,39 64 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 131 minuten

Alternatieve titels: Call Me Chihiro / ちひろさん

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Rikiya Imaizumi

Met onder meer: Kasumi Arimura, Lily Franky en Toshie Negishi

IMDb beoordeling: 6,9 (4.584)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chihirosan

"She's always lived on her own."

Chihiro werkte als prostituee totdat ze een overheerlijke bento-maaltijd at in een stadje aan zee. Ze besloot zich in de badplaats te vestigen en aan de slag te gaan in de bentowinkel. Nu begroet ze klanten met een glimlach en maakt een praatje met hen. Ze verbergt zelfs haar verleden niet. Chihiro praat met klanten over verschillende problemen waarna ze hen troost. Door haar klanten te ontmoeten, wordt ze ook geconfronteerd met haar eenzaamheid en komt ze daar langzaam overheen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Hele lieve en sympathieke film over mooie mensen en onthechte familiebanden.

Call Me Chihiro toont een aantal dolende zielen die elkaar vinden. Ze vinden steun bij elkaar.

Dit klinkt misschien allemaal wat sentimenteel maar dat is het niet.

De setting is wonderschoon. Een idyllisch en rustig havenplaatsje waar de tijd stil lijkt te staan.

Hele aangename fijne film met een mooie hoofdrol voor Kasumi Arimura.

De bijrollen zijn ook goed vertolkt.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Eindelijk nog eens een fijne Japanse parel op Netflix! Een film die een soort van positieve vibe tracht uit te stralen net zoals het hoofdpersonage Chihiro.

Een film ook die vooroordelen probeert te counteren door het hoofdpersonage erg transparant te laten zijn door haar verleden, maar daar tegenover als wapen haar altruïstische houding en opgewektheid probeert tegenover te zetten. Het feit dat Chihiro een mooie verschijning is, helpt alleen maar. Betoverend zou ik bijna durven zeggen.

De film is erg onderhoudend en alle ontmoetingen die Chihiro heeft zijn interessant. Het zijn al die kleine interacties met mensen die de film zo warm maken. Af en toe ook eens een flashback naar haar verleden en ook die zijn betoverend.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14518 berichten
  • 4517 stemmen

Fijne film die halverwege soms even iets te vaak wat inzakt maar verder aangenaam kijkvoer betreft en aan het eind nog weet te ontroeren. Leuke ontmoetingen (enorm warm vaak en er ontstaat een leuk sfeertje zo rond de verschillende personen), prettige belichting (visueel enorm aantrekkelijk soms), fijn geacteerd en een mooi kabbelend tempo dat helaas halverwege niet altijd de spanningsboog strak weet te houden. Daar had misschien wel iets uit geknipt mogen worden. In ieder geval leuk dat Netflix dit soort films hier uitbrengt. 3,5*.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Empatische film over in feite eenzame mensen, die genegenheid en steun vinden bij elkaar. Bij uitstek een goed gevoel film met een afwisselend verhaal en prima acteer- en camerawerk. Een warme kijkervaring.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13441 berichten
  • 1978 stemmen

Weer een prachtfilm op Netflix!


avatar van eRCee

eRCee

  • 13441 berichten
  • 1978 stemmen

Wellicht op het eerste gezicht een typische 3,5* film, zoals de meeste van mijn bovenburen in dit topic ook geven, maar de vertelwijze van Call me Chihiro is zo speciaal en boeiend dat het de hele film naar een hoger niveau tilt. Het is inderdaad een verhaal vol menselijk contact, in een context van een gebrek aan contact dan natuurlijk, wat het geheel warm en liefelijk maakt. Maar ondanks deze warmte blijft het personage Chihiro een enigma. Ze heeft een positieve impact op het leven van andere mensen maar dit leidt bij haarzelf niet tot het verdwijnen van leegte en onvervuldheid. Zoals gezegd vond ik de manier waarop Call me Chihiro dit alles brengt erg sterk. Geen overdreven stilering, hoewel het er mooi uit ziet, geen overdreven zwijgzaamheid, hoewel de film op bepaalde momenten verstild is, geen hippe verteltrucs, nee, alles voelt naturel en toch bijzonder. Het narratief meandert en geeft geleidelijk de informatie over het hoofdkarakter los, vanuit de constante stroom ontmoetingen in heden en verleden. Prachtig. Een waarachtige en betekenisvolle film voor wie zich eraan overgeeft.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6906 stemmen

Heb de film even moeten laten bezinken na hem gisteren te hebben gezien. Hij maakt veel meer indruk dan ik in eerste instantie dacht. Chihiro heeft een gemankeerd verleden, maar stelt zich vriendelijk en hulpvaardig op ten opzichte van alle mensen en kinderen die zij vaak spontaan ontmoet. Dat humane uitgangspunt verhult niet dat zij soms wegzinkt in depressies en eenzaamheid, en dat is extra pijnlijk om te zien, want je gaat houden van deze Chihiro. De film is lieflijk, soms verstild en introvert, maar over de hele linie een mooie ode aan de eenlingen die deze aarde bevolken. Prachtige film.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2072 berichten
  • 1387 stemmen

Best mooie film, die ik af en toe wat aan de trage en bijna saaie kant vond, maar dat ligt waarschijnlijk ook aan mijn eigen spanningsboog. Wel vrij exemplarisch voor de Japanse film (die ik in ieder geval gezien heb), met net als in animatie veel aandacht voor de omgeving, met dingen als wind, regen, hoe de sfeer is op een bepaalde plaats. Bijna alsof je er zelf even uit bent. In die zin erg leuk en rustgevend om te kijken.

Ik vond de afwisseling tussen de verschillende personages soms wat aan de rommelige kant, zeker het plotje van het tienermeisje vond ik wat onaf.

Maar over het geheel genomen een sympathieke film over verschillende mensen die zich ‘van een andere planeet’ voelen of op een andere manier moeite hebben met het gevoel erbij te horen.

Ohja en je krijgt zin in bento's. Hadden wij maar een bento- in plaats van een bammetjescultuur.

3,5*


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9966 berichten
  • 4654 stemmen

Mooi hoor. Heel menslievend verhaal waarin Chihiro gevolgd wordt in haar omgang met een aantal mensen uit haar omgeving. Ze zorgt door haar vriendelijke en spontane manier van omgaan met anderen voor een zonnestraal in ieders hart. Een uniek personage waarvan de persoonlijke geschiedenis wat in nevelen gehuld blijft. Iedereen zou in het leven een beetje Chihiro moeten zijn, maar dit voornemen realiseren is misschien niet realistisch. De film zegt het niet, maar er zijn natuurlijk ook mensen die gewoon slecht, zelfzuchtig en hebzuchtig zijn rondom ons, en waar we onze tijd liever niet aan verkwisten. Daar wil Chihirosan niet bij stilstaan en wil vooral dat we inspiratie putten uit het idee dat we met goedheid het beste uit andere mensen kunnen halen.

Dit is gewoon zo een ongelooflijk positieve en opbeurende film dat je er warm van wordt.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2951 berichten
  • 2076 stemmen

Wat een enorme verassing is deze juweel van een filmhuis setting achtige film.

Deze film heeft een heerlijke feelgood sfeer, met nuances van drama en met een mooi verhaal.

De film blijft vooral rustiek en het verhaal is uit het leven gegrepen, over het leven van de gewezen Prostituee Chihiro een sublieme geacteerde rol van de hoofdrol actrice Kasumi Arimura zei vertolkt haar rol naturel en wat een knappe verschijning en die een lief en oprecht karakter speelt met een mooi hart, die ook op pure wijze, andere mensen helpt.

Deze actrice heeft een mooi charisma voor deze fijne en serene film.

Een film met een voortreffelijke cast en ook de locaties zijn prachtig en ook het camera werk is heel mooi van deze film.

Een zeer verrassende vredige en kleine schitterende film.

Vooral voor de liefhebbers van filmhuis films.

Van genoten deze orginele kwaliteits film.