• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.060 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Haunting of Pendle Hill (2022)

Horror | 84 minuten
1,39 9 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 84 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Richard John Taylor

Met onder meer: Nicholas Ball, Lowri Watts-Joyce en Mark Topping

IMDb beoordeling: 2,5 (1.354)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot The Haunting of Pendle Hill

"Death is not the end."

De processen tegen de heksen uit Pendle in 1612 behoren tot de meest beruchte heksenvervolgingen in de Engelse geschiedenis. De lokale bevolking durft er 's nachts niet alleen op uit te trekken, omdat de kwaadaardige heks Demdike volgens de verhalen nooit slaapt. Matilda's vader, een deskundige op het gebied van geschiedenis, verdwijnt op een dag in het bos rond een behekste heuvel. Als ze hem wil redden, zal Matilda de duistere geesten moeten trotseren voor het te laat is.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8930 stemmen

Het Pendle-heksenproces uit 1612 behoort tot één van de bekendste en opgetekende in de Engelse geschiedenis van de 17e eeuw. Naar wat het lijkt is deze zaak geworteld in een rivaliteit tussen de twee families en omstandigheden rond het buskruitverraad. Een van de beschuldigde was een vrouw van in de tachtig: Elizabeth Southerns die ook bekend stond als Demdike, zijn sterft voordat het proces plaatsvindt. Haar kleindochter Jennet Device getuigt tijdens het proces tegen haar familieleden en andere dorpsbewoners. Deze film wekt de suggestie dat het zich daarop baseert.

Helaas wisselt het tijdens de looptijd heen en weer tussen een verhaal uit het verleden en het heden en gaat over de zoektocht naar marskramer John Law door magistraat en heksenjager Roger Nowell en zijn dochter en de vermissing van Matilda's vader. Echter gebeurt er nauwelijks iets bijzonders in beide verhalen. Wat is er eng aan een een heks met een kattenmasker ? Later zijn er een paar standaard bovennatuurlijke elementen maar die zijn niet genoeg om angst aan te jagen.

Een groot deel van de tijd wordt besteed aan het kijken naar het zeurderige personage Matilda die praat met de vriend van haar oom Arthur, de plaatselijke priester Michael, of de lokale agent PC Webster. En praat ze niet dan schreeuwt ze uit volle borst om haar vermiste vader. Het is ook film die erin slaagt een zelfmoord van een personage kleurloos over te laten komen en het verergert door het wapen weer op te voeren. (bewijs van de politie?)

Afgezien van enkele mooie shots van de onheilspellende donkere en mistige Engelse heuvels, is geen interessante film. Het is geen geweldige versie van het Pendle-heksenverhaal. Ze hebben wel de "feiten" in de film, maar ze gebruiken die feiten niet als zodanig. Misschien komt één of ander ook omdat het Amerikaanse film is over Engelse geschiedenis? Helaas kan het zelfs niet eens bevredigend eindigen, en laat de kijker zich afvragen of de helft ervan het verzinsel was van een falende geest. Zover ik weet is er over het Pendle-heksenproces, géén film te vinden. Wat best gek is want een historische film over de gruwelen had waarschijnlijk een uitstekende film geweest!


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Niet zo sterk.

Een titel als The Haunting of Pendle Hill schept natuurlijk niet meteen de hoogste verwachtingen. Vervolgens zag ik iets op de poster staan dat ik al helemaal merkwaardig vond, namelijk de classificatie. Dat heb ik nog nooit eerder op een poster zien staan, tenminste niet met zo'n opvallend icoontje. Vond dat wel bijzonder.

Maar goed, de film zelf dus. Het is een film die uiteindelijk beter uitpakte dan ik had verwacht. Het is alleen wel misleidend, want als je verwachtingen had voor een snelle spookhuisfilm met lomp acteerwerk en matige effecten zit je er toch aardig naast. De film pakte namelijk een stuk trager en scherper uit dan ik vooraf had gedacht. En het weet ergens nog wel te werken.

De soms mooie aandacht naar lichtinval en cinematografie zorgt ervoor dat de film nergens lui aanvoelt. Het acteerwerk is niettemin best matig, vooral omdat de namen er niet in slagen om van de personages intrigerende figuurtjes te maken. Bovendien worden vooral de bedreigingen wel heel simpel opgelost, zoals dat meisje dat enkel een maskertje opdraagt. Toch niet de dingen die kijkers mee gaan krijgen denk ik zo.

Wat me echter vooral tegenviel was het schommelende, ellendig langzame tempo. In het kader van het visuele aspect weet het nog wel te werken, maar het verhaal zelf wordt er nooit maar een beetje interessant mee. Het is dat de finale een erg knappe soundtrack kent en de kijker wel mee weet te trekken, want als het op het middenstuk aankomt, zit de film toch echt wel op een 1,5*. Enkele sterke pluspunten, maar inhoudelijk is het allemaal eerder een minpunt.