• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.244 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.477 stemmen
Avatar
 
banner banner

Punk in London (1977)

Documentaire / Muziek | 111 minuten
3,18 11 stemmen

Genre: Documentaire / Muziek

Speelduur: 111 minuten

Oorsprong: West-Duitsland

Geregisseerd door: Wolfgang Büld

Met onder meer: Joe Strummer, Gaye Black en Bob Geldof

IMDb beoordeling: 6,8 (585)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Punk in London

Muziekdocumentaire die de geest vastlegt van de bands die vooraan stonden in de punkexplosie in Groot-Brittannië rond 1976. Er is livewerk van onder andere The Lurkers, X-Ray Spex, Subway Sect, Chelsea, The Adventen, The Stranglers en The Clash. De film maakt het voor de kijker mogelijk te begrijpen hoe rauw de beweging was voordat het een levensvatbaar product werd voor de grote figuren van de platenmaatschappijen. Er zijn ook heel wat interviews die inzicht verschaffen in de punk van die tijd.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 28988 berichten
  • 5140 stemmen

nice! staat op de netflix


avatar van Brandt

Brandt

  • 364 berichten
  • 293 stemmen

Hoe die Duitse regisseur het voor elkaar speelt weet ik niet, maar hij zit er in 1977 met zijn neus bovenop in Londen en geeft zo een prachtig tijdsbeeld van de punkscene aldaar. Het eerste half uur is het wel even doorbijten qua muziek, want laten we eerlijk zijn: er is ook wel veel klote-muziek gemaakt in die tijd door muzikanten die er geen bal van konden. Maar ja, ook dat is punk, of nee, juist dat is punk! Intussen zien we wel een jeugdige energieke Billy Idol langskomen en dan plots zijn daar the Adverts met het One Chore Wonders. Ik ken ze niet, maar wat een geweldig nummer! Zo moet punk wat mij betreft klinken. Daarna wordt het alleen maar beter en leuker met oa The Stranglers en The Clash. Veel testosteron, veel opgepompte mannetjes (vrouwen komen niet aan het woord), veel preachtige quotes en beelden in dit mooie tijdsbeeld dat Punk in London schetst.


avatar van Vidi well

Vidi well

  • 536 berichten
  • 699 stemmen

Mooie docu over de punk scene in Londen. Veel ruige obscure live muziek, smerige oude gebouwen, veel pogoënde jongeren, en diverse muzikanten komen in interviews aan het woord. Daaruit horen we ook hoe snel de punk commercieel werd, en hoe de beweging al in korte tijd aan haar eigen succes ten onder ging.

Voor wie een informatieve docu over punk zoekt kan deze beter laten liggen. Want hoewel de kern van punk, en de ondergang benoemd worden, is het vooral een sfeerbeeld van dit bijzondere tijdperk in de muziekgeschiedenis.

Hier en daar sleept het wat, maar al met al een fijne docu om eens gezien te hebben.

Een mooi tijdsdocument.

3,5*