• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Meskina (2021)

Komedie | 94 minuten
2,44 101 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Daria Bukvić

Met onder meer: Maryam Hassouni, Nasrdin Dchar en Soundos El Ahmadi

IMDb beoordeling: 5,6 (1.320)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 22 juli 2021

Plot Meskina

"Write your own fairytale."

Leyla heeft geen man, geen kind, geen duidelijk carrièrepad en wordt daarom bestempeld als ‘Meskina’; zieligerd. Ze probeert tussen de luidruchtige meningen om haar heen haar eigen stem te horen en erachter te komen wie ze is, wat ze wil en wat haar eigenlijk gelukkig maakt. Tijdens deze zoektocht werkt ze zich flink in de nesten en belandt ze in hilarische en herkenbare situaties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Vlotte komedie, die ruimschoots gevuld is met Marokkaanse zelfspot. Dan weer eens flauw, dan weer eens over de top. Over het geheel genomen een aangename film met de getalenteerde Maryam Hassouni in een overtuigende hoofdrol. Wat jammer, bedacht ik achteraf, dat zij zo weinig films maakt.


avatar van gizzegiz

gizzegiz

  • 465 berichten
  • 3132 stemmen

Met betere acteurs had deze van mij meer sterren gekregen.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4520 stemmen

Eigenlijk gewoon een film van Johan Nijenhuis, maar dan een Marokkaanse variant. Op momenten wel iets sympathieker en met een minder grote stoorfactor, maar verder net zo uitgekauwd qua inhoud dat het nooit echt boeit en visueel soms tegen het kitscherige aan zit (terwijl met al die kleuren ook veel moois te doen is). Hassouni doet het nog wel redelijk en Dchar is ook wel oké, maar allemaal heel bijzonder is het niet. 2,0*.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Na haar huwelijk met popster Abdelkarim [Olaf Ait Tami] na ruim vier jaar is stukgelopen, is Leyla [Maryam Hassouni] weer terug bij af en de ‘meskina’ (zielepiet) van de familie. En dus proberen zowel haar moeder Najat [Rachida Iaallala] als haar zus Amira [Soundos El Ahmadi] haar te koppelen aan een nieuwe vent. Najat koppelt Leyla aan Amin [Nasrdin Dchar], een nette, sympathieke Marokkaanse Nederlander en Amira brengt haar in contact met Fabian [Vincent Banic], een sympathieke miljonair. Leyla’s keuze wordt bemoeilijkt wanneer Abdelkarim opnieuw opduikt en probeert haar voor zich terug te winnen. Onderhoudende romantische komedie met een Nederlands-Marokkaanse cast is voorspelbaar en heeft een tenenkrommende ontknoping, maar Hassouni is een charmante heldin en profiteert van een puike ondersteunende cast en een gezonde dosis zelfspot met betrekking tot zowel de Nederlandse als de Marokkaanse cultuurelementen. Iaallala en El Ahmadi zijn hilarisch als moeder en zus en Nora Akachar en Selma Chadid stelen elke scène waar ze in zitten als de twee tantes.


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1954 berichten
  • 1686 stemmen

Ik mag Maryam als actrice. Ze kan goed acteren en komt heel natuurlijk over. Ze was in Dunya en Desie zéér goed. En dat was overigens één van de beste Nederlandse series ooit gemaakt.

Deze film is erg cliché en vaak helemaal niet grappig, maar toch net wel leuk genoeg.

Toevallig was de bijrol van Soundos in deze film het leukst. Ik vind haar humor normaal gesproken niet sterk, maar in deze film krijgt ze geinige stukjes tekst.


avatar van yoda1992

yoda1992

  • 65 berichten
  • 1825 stemmen

Vermakelijke film die het meer van het avontuurlijke liefdesgevoel dan de logica moet hebben. Het was vlot en grappig, vooral Soundos el Ahmadi was leuk als Marokkaanse huisvrouw met een grof randje. Maar ja, natuurlijk zijn de ontwikkelingen clichématig, zijn verschillende personages niet consistent en voelen 'krachtige' monologen misplaatst (het fop-feminisme bij de awardspeech). Al met al een leuke film voor een keer, een waar je niet te veel over moet nadenken en nieuwe energie voor terugkrijgt.