Mwa.
Baruchel slaat nu voor de verandering eens de horrorkant op. Wie bekend is met Baruchel zal wel weten dat hij altijd wel een beetje komedie door zijn projecten heen moet gooien en zo ook bij deze film. Ik heb er niks op tegen, want het maakt de film wat luchtiger, maar dat is precies wat er hier mis is.
Het is allemaal gewoon niet zo luchtig. Ondanks dat er veel moeite wordt gedaan om van deze film een luchtig tussendoortje te maken wil het er niet van komen. Het voelt nergens vlot, intrigerend of luchtig aan en zo valt de film regelmatig plat. Toch wel bijzonder aangezien je dat van iemand zoals Baruchel niet zou verwachten.
Acteerwerk is verder best matig te noemen. Opvallend grote namen, maar toch is Baruchel de enige die plezier lijkt te hebben in zijn film. Williams en Brewster zijn beide matig, en de rest van de bijrollen zijn niet eens noemenswaardig. Matig uitgevoerd, saaie rollen en platte personages. Zo valt de film al snel een beetje dood.
Toch is het visuele niveau opvallend goed, zeker de eerste 10 minuten zijn wel leuk. Dat Baruchel zijn film een beetje inricht als stripboek kan ik wel waarderen, jammer dus dat hij uiteindelijk niet all-the-way gaat. Verder veel kleurtjes en geslaagde cinematografie, wat voor een hoop aparte scenes zorgt.
De killer is zelf ook wel een grappige verschijning als hij zijn masker nog opheeft.
Tijdens de finale boeide me zijn lot echt niet meer. Zijn klungelige houding tegenover moorden vond ik echter leuk, maar dan weet je nog niet echt wie hij nou is. Verder zijn de kills aardig bruut, al blijft het net iets te veel leunen op steekwerk en zijn het de aftermaths die vooral bloederig zijn. Wel een beetje zonde.
Maar verder duurt het niet te lang. Jammer dat Baruchel geen luchtig geheel van de film kan maken. Hij had iets meer all-the-way kunnen gaan, zo'n film als
Guns Akimbo is daar een goed voorbeeld van. Beide films delen toch een oliedom concept, dus waarom niet iets meer humor en lol? Het zit er wel in, maar enkel afkomstig van Baruchel (Ezra) zelf. Ach ja, met Baruchel weet je het nooit. Ben wel benieuwd of hij nog eens de regiestoel in gaat stappen.