• 15.806 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.389 stemmen
Avatar
 
banner banner

Farewell Paradise (2020)

Documentaire | 93 minuten
2,71 24 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Sonja Wyss

IMDb beoordeling: 7,0 (87)

Releasedatum: 29 oktober 2020

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Farewell Paradise

Sonja Wyss gaat individuele gesprekken aan met haar vader, haar moeder en haar drie oudere zussen om terug te kijken op de tijd waarin het huwelijk van haar ouders spaak liep. Decennia na deze ingrijpende gebeurtenis probeert Sonja meer duidelijkheid te krijgen over de gemaakte keuzes, de achterliggende motieven en wat de impact is geweest op het leven van alle betrokkenen. Daarbij schroomt ze niet zichzelf een spiegel voor te houden.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van De filosoof

De filosoof

  • 2453 berichten
  • 1668 stemmen

Nogal slaapverwekkende (auto)biografie waarin wordt teruggekeken op de gezinssituatie toen men klein was met de echtscheiding van de ouders als hoofdthema en waarin ik niet heb kunnen doorgronden wat dit verhaal boeiend zou maken voor de kijker.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Wat bezield Sonja Wyss en haar familie om deze sessie in het kader van gezinstherapie op film vast te leggen? In deze narcistische, ietwat voyeuristische documentaire onderwerpt ze haar gescheiden ouders en haar drie zussen aan een 'gesprek' waarin ze praat over de periode vanaf het moment dat de vier zusjes (Sonja is dan pas 3 jaar oud) alleen naar Zwitserland vliegen en tijdelijk bij andere gezinnen worden ondergebracht. Het is het gevolg van de breuk tussen de ouders en de familieleden vertellen hoe zij deze periode hebben ervaren en hoe ze vervolgens geprobeerd hebben het leven weer op te pikken.

Het feit dat Sonja zelf haar eigen verleden onder loep neemt lijkt een interessante invalshoek, maar het enige pakkende moment komt wanneer haar vader onthult waarom hij al jaren afstand nodig heeft. Verder zijn er nauwelijks dramatische momenten, lijkt deze sessie niets zinnigs op te leveren en zitten we 90 minuten lang naar pratende hoofden te kijken. Pas in de laatste minuten spreken de zussen over hun huidige leven en de invloed die de gebeurtenissen op hun hebben gehad. En helemaal op het einde stelt Sonja's dochter veruit de meest relevante vraag... maar daarop krijgt zij geen antwoord. Als dat het doel was van deze documentaire, dan had Sonja de rest van de film drastisch kunnen en moeten inkorten. Of schriftelijk af mogen doen.