• 15.760 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.020 gebruikers
  • 9.372.704 stemmen
Avatar
 
banner banner

Lotte am Bauhaus (2019)

Drama / Historisch | 105 minuten
3,00 4 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titel: Bauhaus

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Gregor Schnitzler

Met onder meer: Alicia von Rittberg, Noah Saavedra en Jörg Hartmann

IMDb beoordeling: 6,7 (607)

Gesproken taal: Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Lotte am Bauhaus

Het verhaal speelt zich af in Weimar, in 1921. Hoewel haar vader graag zou hebben dat ze huisvrouw wordt en trouwt met een man die het familiebedrijf kan overnemen, besluit de artistieke Lotte Brendel zich aan te sluiten bij een groep kunstenaars. Haar familie is daar helemaal niet gelukkig mee.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Seligmann

Walter Gropius

Friedl Dicker

Anni Fleischmann

Dörte Helm

Gustav Brendel

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Best aardig voor een televisiefilm. Al is het een beetje 'vol': de geschiedenis van Bauhaus met de soms discutabele beslissingen van Walter Gropius verweven met de liefdesrelatie van een jonge ontwerpster met één van haar klasgenoten. Tel daarbij op het opkomende fascisme, Jodenhaat, vooroordelen over de 'communistische en zedeloze school', waar het vooruitstrevende beleid ophield bij de onderwijsmethoden en niet te vinden was in de opvatting dat de vrouwen in Bauhaus zich alleen nuttig konden maken achter het weefgetouw.

Het verhaal is losjes gebaseerd op het leven van Alma Siedhoff-Buscher, die echter niet naar Israël is vertrokken zoals de film suggereert, maar tijdens de oorlog in Duitsland is omgekomen. Wat ik niet wist was dat veel 'Bauhäusler' dat wel gedaan hebben en hebben meegebouwd aan 'de witte stad' in Tel Aviv, waardoor in die stad de meeste aan Bauhaus en het modernisme verwante huizen ter wereld zijn gebouwd, welke op de UNESCO-erfgoedlijst zijn geplaatst..

Opvallend is dat er vorig jaar ook een zesdelige televisieserie is uitgebracht met ongeveer het zelfde verhaal, genaamd 'Die Neue Zeit'. Heeft ook te maken met het feit dat in 2019 werd herdacht dat Bauhaus honderd jaar geleden werd opgericht.