Delen
Be Right Back (2015)
Genre: Drama / Sciencefiction
Speelduur: 48 minuten
Alternatieve titel: Black Mirror: Be Right Back
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Owen Harris
Met onder meer: Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Claire Keelan
IMDb beoordeling:
7,9 (59.991)
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Be Right Back
Martha en Ash verhuizen naar een rustig gelegen boerderijtje. Het noodlot slaat toe als de dag na de verhuizing Ash om het leven komt als hij de gehuurde vrachtwagen terugbrengt. Op de begrafenis vertelt Martha's vriendin Sarah haar over een nieuwe manier om in contact te blijven met een overledene en legt uit hoe Martha door al de online communicatie van Ash te gebruiken, zij een nieuwe, angstaanjagend "echte" Ash kan creëren. In eerste instantie wil Martha niets van het idee weten, maar als ze ontdekt dat ze zwanger is besluit ze te reageren op een e-mail van "Ash".
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
kos
-
- 46688 berichten
- 8845 stemmen
De eerste helft hiervan was al beter dan het hele eerste seizoen bij elkaar, met name door een geniaal idee.
Helaas gaat het de tweede helft dan weer veel te ver met de real form Ash.
Ik snap inmiddels dat dat een beetje het idee van de serie is, concepten te ver laten gaan, maar hier was het toch wel jammer. Alle subtiele slimheid ging verloren.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12837 stemmen
Beste totdusver.
Al schaart het zich dan wel bij de niche van emotionele scifi, iets waar ik toch net wat minder mee heb. De scifi elementen staan eigenlijk volledig ten dienst van het drama, vaak ook gepaard met een romance. Vooral Amerikaanse indies die er de laatste jaren graag gebruik van maken, deze Be Right Back past redelijk goed in dat straatje.
Toch is de opzet wel wat interessanter dan normaal. Vooral ook omdat er niet meteen een doemverhaaltje aan vasthangt, ook omdat het een situatie is die echt gecreëerd wordt door technologie, geen uitvergroting of technologische variant om iets wat we al lang kennen.
't Is alleen een beetje jammer dat wanneer de replica in beeld verschijnt, Harris niet bij machte is om er ook een waardig einde aan te breien. Vanaf dat moment wordt het ook wat voorspelbaar en gaat het een richting uit die weinig meer toevoegt. Een scifi opzet afronden is altijd een moeilijke klus, regisseurs/schrijvers zijn ook maar dat, geen ervaringsdeskundigen die vanuit hun kennis bekwame voorspellingen kunnen doen, maar een iets origineler tweede deel had toch wel gemogen.
Verder was deze ook net iets sfeervoller, vooral dankzij de muziek en iets zweverigere cinematografie. Het blijft een beetje beperkt allemaal en de korte speelduur is meestal niet echt een voordeel bij deze films, maar deze Be Right Back geeft toch al enigszins de schijn van een serieuze korte film te zijn. Da's toch al wat.
2.5*
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Een van de betere Black Mirrors wat mij betreft. Het geeft een idee van een toepassing van Artificial Intelligence wanneer het wat verder komt dan het aanraden van een pizzarestaurant in de buurt. In die zin schetst het een behoorlijk 'realistisch' toekomstbeeld van hoe échte A.I. zou kunnen zijn. Een softwareprogramma al je onlinepublicaties scant en je persoonlijkheid nabootst, daar gaat deze aflevering over.
Heel origineel is het niet, het uitstekende Real Humans (2012-2014) was hen voor met een uitwerking in dezelfde richting. Ruime 3,5*
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
White Christmas nog niet gezien, maar deze "Be right back" is het beste wat ik al zag van de eerste twee seizoenen van Black mirror. Deze aflevering gaat over coping bij een verlies van een dierbare. Het deed me in eerste instantie wat denken aan Her (2013) met Joaquin Phoenix, maar evolueerde stelselmatig naar een A.I. met lijf en leden zoals in diverse films ook aan bod komt (Alien, Ex Machina, etc ...)..
Het grootste probleem van Be right back en Black mirror in zijn geheel is zijn beperkte diepgang. Op 3 kwartier kan je onmogelijk een degelijke uitgewerkte plotlijn voorzien. Het is vaak een trigger om even bij stil te staan, maar meer ook niet.
Sowieso een erg intrigerend uitgangspunt dat steeds wel mijn aandacht trekt. Combineer dit met een impulsieve emotionele lading en je krijgt een boeiende verhaallijn. Be right back krijgt een opbouwend plotverloop waarbij de grenzen steeds worden verlengd: eerst tekstueel, dan auditief en tenslotte visueel. Creepy alvast zoals de voorbeelden aanhaalden met het slapen en ademhalen. Geen verrassingen hier in het doen en laten van de partner op het wereldwijde web, maar je zou wel eens degelijk kunnen verschieten van je partner ... Fijn wel om ook Martha te zien twijfelen. Emoties en echte gevoelens kunnen niet nagebootst of geprogrammeerd worden. Het exemplaar werd na verloop van tijd een meubelstuk dat op de zolder stof vergaarde. Je weet nooit of het nog eens van pas komt ...
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Sterk concept dat later ook nog wel emotioneel impact krijgt op de kijker wanneer blijkt dat de replica er wel fysiek is, maar dat het toch niet als een waardige vervanger aan weet te voelen, iets wat je natuurlijk wel aan ziet komen wanneer ze de replica probeert te trainen om precies te worden zoals haar overleden liefde. Je gaat jezelf wel vragen stellen tot welke prijs je iets wat je zo mist zou willen vervangen en of je het überhaupt wel moet overwegen, of dat een verlies gewoon bij het leven hoort.
3,5*
mjk87 (moderator films)
-
- 14514 berichten
- 4510 stemmen
Geen idee waar deze film heen ging. Het begint wel oké, maar langzaamaan heb je het idee dat de regisseur ook geen idee meer had en de film dan maar beëindigde.
De film zegt nog wel wat dingen over techniek en over de vraag wat een persoon is. Maar als geheel is dit ding wel te kort om echt te beklijven en om echt statements te maken. Een euvel dat wel meer afleveringen van Black Mirror hebben. Visueel wel oké. 2,5*.
Shadowed
-
- 11345 berichten
- 6677 stemmen
Voldoet.
Uiteindelijk is dit duidelijk 1 van de apartere afleveringen in de reeks. Veel trager en wat "saaier" dan de gemiddelde aflevering, althans, vind ik. De sciencefiction zelf blijft hier voornamelijk wat op de achtergrond en maakt plaats voor drama en wat romantiek.
De drama neemt hier dus ook duidelijk de overhand, met een sciencefiction-randje op de achtergrond geplant. Alhoewel het niet onbekend is in de reeks, vond ik het hier door het tempo wel wat moeilijker mee doorheen te komen.
Idee is wel wederom weer interessant, en het duurt ook niet lang voordat het interessant wordt. Acteerwerk van Gleeson is bovengemiddeld en Atwell voldoet ook in haar wat beperkte en toch wel best moeilijke rol uiteindelijk.
Maar eenmaal de "echte" versie in beeld komt is de film wat saaier. De romantiek lijkt ook gewoon niet te werken (logisch) en de drama bied niet heel veel wat ik nu zo heel goed vind. De sciencefiction vervaagt ook wat eigenlijk.
De aflevering eindigt dan weer sterk, maar ik vond dit wel een minder interessante aflevering in de reeks uiteindelijk helaas.
david bohm
-
- 3074 berichten
- 3439 stemmen
Redelijk interessante aflevering met Kunstmatige intelligentie als ingrediënt en een goede cast. Wel een tikje traag en saai soms.
kos
-
- 46688 berichten
- 8845 stemmen
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




