

Billy (2018)
Genre: Komedie
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Theo Maassen
Met onder meer: Bruno Vanden Broecke, Ruben van der Meer en Ellen Parren
IMDb beoordeling:
6,3 (451)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 4 januari 2018
On Demand:
Bekijk via NPO Start
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Billy
Buikspreker Gerard (Bruno Vanden Broecke) vormt samen met zijn hondsbrutale pop Billy al twintig jaar een immens populair theaterduo. Ze spelen met groot gemak de grootste zalen vol en horen samen onbetwist tot de absolute top van het vaderlandse cabaret. Achter de schermen botert het echter heel wat minder tussen Gerard en Billy. Billy heeft Gerard in die jaren niet alleen op toneel totaal overvleugeld, maar ook buiten het theater heeft hij het inmiddels geheel voor het zeggen: Billy bepaalt Gerards leven.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,3 / 451)
- Trailer (YouTube)
- Bekijk via NPO Start
- Kijk op NLZIET
Social Media
Video's en trailers
Reviews & comments

Robi
-
- 2431 berichten
- 2479 stemmen
Sinds het camera incident in het theater van enige jaren geleden moet ik eigenlijk niets meer hebben van die zelfingenomen Theo Maassen. Billy lijkt wel een soort autobiografische film. Billy is Theo Maassen. Opgesloten in zijn eigen theater karikatuur. Billy is een LUL ook al wil hij dat niet zijn. Maar hij blijft het toch omdat het publiek dat wil. En zo irriteerde ik me dus weer mateloos aan die Theo Maassen.
Echter, als je de film objectief bekijkt. Vergeet dat hij door Theo Maassen is gemaakt. Je voorkennis en vooroordelen opzij zet. Dan is het wel een vermakelijke film met een best leuk verhaal. Hij loopt lekker en er zitten leuke acteurs in. Jammer dat hij door Theo Maassen gemaakt moest worden.

Walter S.
-
- 1649 berichten
- 1296 stemmen
Wat een negativiteit weer zeg. Geen film om voor naar de bioscoop te gaan maar om thuis voor de buis te kijken. Ik vond het een leuke film die zijn grappige momenten zeker had. Maf verhaaltje over de man die overvleugeld wordt door zijn buikspreekpop maar die zijn pop nodig heeft om dingen te durven zeggen. Tsja, een absolute topper is het niet, maar een totale flop al helemaal niet.

doncorleone
-
- 278 berichten
- 109 stemmen
Het publiek hier lijkt een beetje op het publiek uit de film.
Zowel Bruno Vanden Broecke als Ruben van der Meer vond ik erg prettig spelen. Fijn geschreven dialogen ook.

Big Chris
-
- 31 berichten
- 32 stemmen
Vermakelijke film. Niet groots, maar ook niet onaardig. Van den Broecke speelt zijn rol goed.

mjk87 (moderator films)
-
- 14019 berichten
- 4267 stemmen
Bijzonder. Een soort satire die helaas nooit helemaal overtuigt. Want neemt die pop nu iemands leven over of niet? Het is een beetje gek en ongeloofwaardig, helemaal als blijkt dat de pop wel afkan. Had daar dan echt een keus gemaakt, of volle satire of vol in het drama. Nu is het een wat laf geheel. Twee aardige vrouwsrollen die al beter zijn doordat deze lekker stereotype zijn neergezet. Visueel verder weinig boeiend. Wel vind ik het einde sterk. Een oplossing die je niet zag aankomen en toch goed past. 2,5*.

coumi
-
- 1439 berichten
- 12071 stemmen
Niet overtuigend. Maassen is een hyperactieve man, die graag veel dingen doet, maar op sommige vlakken nog veel moet leren. Billy begint nog enigszins goed, als de pop zijn leuke grappen debiteert, maar als al vlug het verhaal de quasi serieuze kant opgaat, wordt het steeds voorspelbaarder en tegen het einde zelfs belachelijk. Het verhaal over een verlegen buikspreker die zijn identiteit ontleent aan zijn pop, is al vaker verteld en helaas ook bijna altijd scherper dan hier. Niet leuk genoeg derhalve, ondanks een treffende hoofdrol voor de goed gecaste Vanden Broecke. Billy is net wat te silly, en oogt als een mislukte track van Milli Vanilli.

Donkerwoud
-
- 8446 berichten
- 3832 stemmen
Billy is net wat te silly, en oogt als een mislukte track van Milli Vanilli.
hahahaha

tattoobob
-
- 8195 berichten
- 2508 stemmen
Leuke onderhoudende film die helemaal nergens over gaat.
Goed acteerwerk van Vanden Broecke(nog nooit eerder van gehoord)en ook Billy is leuk gedaan.
De film kakt halverwege wat in maar gelukkig word er snel herpakt.
Aardig regie debuut van Maassen

ILDIB
-
- 3021 berichten
- 2354 stemmen
te laag cijfer op imdb. zien echt goede scènes in en en de hoofdrolspeler is gewoon echt goed.

scorsese
-
- 12679 berichten
- 10722 stemmen
Aardige film over een succesvolle buikspreker die op een gegeven moment genoeg heeft van zijn pop. De film begint met veel potentie waarbij de pop fungeert als een soort dominant alter ego. Echter wordt het tijdens de tweede helft wat langdradig. Hier en daar weet dit regiedebuut van Theo Maassen nog best grappig uit de hoek te komen.

K. V.
-
- 4266 berichten
- 3698 stemmen
Deze was op tv en ook maar eens meegepikt. Het was geen misse film. Ik wist wel niet wat te verwachten, maar het verhaal kon me wel boeien, mede door de prima acteerprestatie van Bruno Vanden Broecke.
Ook de speelduur was goed, niet te lang en niet te kort.
Leuk om eens gezien te hebben.

El ralpho
-
- 1460 berichten
- 1072 stemmen
Adriaan zonder Bassie
Het plot van Billy lijkt verassend veel op dat van The Beaver van Jodie Foster, ook al niet zo'n geweldige titel uit 2011. Net zoals dat Foster het hier beter bij acteren had kunnen houden, had Maassen zich ook beter op cabaret kunnen blijven focussen. Ik vind de beste man een erg sterk cabaretier en in TBS zelfs een talentvol acteur, maar regisseren kan hij niet.
Het was frappant dat op het moment dat Gerard van Billy Onthand werd, er hetzelfde bij Maassen leek te gebeuren. Humor is zijn sterkste wapen en toen dit wegviel viel ik net zoals het publiek bij de zangoptredens van Gerard, in slaap. Op den duur moest ik me echt door de film heen gaan worstelen met de hoop op een ommekeer of sterk slot maar alle effort ten spijt, die tijd was ik kwijt. Billy is een verspilling van tijd waarbij ik aanvankelijk nog wel kon lachen om de grappen die Billy maakte, maar wanneer dit wegvalt is de film meteen zijn enige goede selling point kwijt.
1,0*

Nicolage Rico
-
- 20198 berichten
- 2324 stemmen
Haha. Theo wint ff een Aziatische filmprijs voor deze prent.
Zijn speech. ?

kappeuter (crew films)
-
- 74651 berichten
- 5943 stemmen
Theo Maassen over de prestigieuze Koreaanse award voor zijn regiedebuut ‘Billy’ | Eva Jinek
Theo Maassens regiedebuut ‘Billy’ is bekroond bij de Seoul Drama Awards, oftewel: de Aziatische Oscars. Met name de dominante, agressieve en grofgebekte buikspreekpop valt in de smaak bij de Zuid-Koreanen.
Hier is het interview met Jinek terug te zien:
Theo Maassen over zijn Koreaanse filmprijs: "Het waren Beatles-taferelen" | Eva Jinek
Haha, leuk om te zien.

john mcclane 2
-
- 3393 berichten
- 6508 stemmen
Leuk debuut hoor .
Erg origineel en fijn einde , regelmatig gelachen .
En het word nergens te zwaar . Onderwerp ook leuk .

umbra
-
- 3966 berichten
- 3691 stemmen
Vond dit wel vermakelijk filmpje en ben sowieso wel fan van Bruno Vanden Broecke (matroesjka's, het eiland, wat als?!...). En hij speelt z'n rol echt wel nice. Moet wel toegeven, eerste deel vd film vond ik tbest, daarna werd het wat minder. Leuke film voor tussendoor het heviger werk.
Het laatste nieuws

'Captain America: Brave New World' is binnenkort te streamen op Disney+

'Final Destination Bloodlines' noteert nu al record voor de horrorfranchise: 'Beste film sinds het origineel'

'American Manhunt: Osama Bin Laden' knalt binnen eerste dag naar nummer 1 in de Netflix Top 10

'Ready Player One' vanavond op televisie: één van de duurste films van Steven Spielberg
Gerelateerde tags
ventriloquistventriloquism
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.