• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.038 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.633 stemmen
Avatar
 
banner banner

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made (2015)

Documentaire | 95 minuten
2,96 35 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titels: Raiders! / Raiders

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tim Skousen en Jeremy Coon

Met onder meer: Chris Strompolos, Eric Zala en Jayson Lamb

IMDb beoordeling: 6,9 (2.382)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

In 1982 gaan twee jochies naar de bioscoop en raken betoverd door Raiders of the Lost Ark. De avonturenfilm van Steven Spielberg maakt een dusdanige indruk op hen, dat de jongens besluiten de film na te spelen. En op te nemen. Scène voor scène. Maar voordat ze de laatste scène van hun 'fanfilm' kunnen vastleggen krijgen ze ruzie.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9715 berichten
  • 2374 stemmen

Inspirerend! Een groepje nooit echt volwassen geworden tieners die hun droom nooit echt hebben laten varen.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Vreselijk niet boeiend.

Ik heb vooraf meestal wel zin in film-gerelateerde docus, maar misschien moet ik dit soort fan-centered dingen maar eens links laten liggen. Ook hier weer weinig interesse in het wel en wee van de personen die opgevoerd worden, al is het gelukkig wel iets serieuzer dan onverlaten die verkleed als Indie over straat lopen.

In de plaats een groepje kinderen dat er zeven jaar lang over gedaan heeft de film shot voor shot na te maken. Heel hun jeugd is opgegaan aan het project, uiteindelijk miste er maar één grote scene uit de film. Zoveel jaar later komen ze weer bij elkaar om hun grote kinderdroom eindelijk af te maken.

Leuk voor die jongens en ieder zijn hobby, maar iets waardevols is er niet uit al dat werk gekomen. Het ziet er vooral brak en amateuristisch uit. Zelfs die laatste scene, waar ze toch heel wat geld in gezonken hebben, is nu niet bepaald geweldig. De heren zelf zijn ook weinig interessant, het zijn dan ook doodgewone kereltjes, die ooit aan een serieus groot project begonnen zijn en hebben doorgezet.

Ik vind het amper een onderwerp voor een docu. Ergens zit er wel een interessant verhaal in, maar niet in de achtergrond van de drie kerels en ook niet in het schieten (en de problemen daarrond) van de allerlaatste scene. Saaie "het leven zoals het is" bullshit die ze beter houden voor TV uitzendingen in één of ander melig knuffelprogramma.

1.0*


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6986 berichten
  • 9780 stemmen

Hoe bedenk je het: een paar vrienden maken in 1982 een remake van Raiders Of The Lost Ark, zonder budget en zonder enige vorm van talent. Zes jaar later blijkt de film nog steeds niet af te zijn en groeien de vrienden uit elkaar. Er blijkt nog één scene te missen. Nu, bijna dertig jaar later, komen de vrienden weer bij elkaar om deze scene in te blikken. Een fantastisch idee voor een documentaire en het geheel is dan ook erg grappig en onderhoudend, alsmede sporadisch best tragisch. Het archiefmateriaal en de nagespeelde scenes vormen natuurlijk de voornaamste reden om dit te kijken en stellen zeker niet teleur. Het wordt allemaal zo enthousiast gebracht dat je de zin- en kansloze remake haast helemaal zou willen bekijken. Haast.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11075 stemmen

Goeie documentaire over een paar vrienden die de eerste Indiana Jones zelf opnieuw filmen. Een persoonlijk verhaal over een paar jongens die iets teveel hooi op hun vork nemen, maar er wel volledig voor gaan en het gewoon doen. Leuk om de inventiviteit te zien van de scenes die ze midden jaren '80 hebben opgenomen. En na ruim 25 jaar komen ze weer bij elkaar om de laatste, onvoltooide scene op te nemen.


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

"Do we have the shot?"

Wie heeft er in zijn jeugd nou niet van gedroomd om zijn favoriete films na te maken? Zelf speelde ik met vrienden op het schoolplein Star Wars, Indiana Jones en Harry Potter na en uiteindelijk heb ik Star Wars Episode V bijna helemaal shot-voor-shot nagemaakt als Lego Stop-motion filmpje. Deze zomer heb ik toevallig mijn eerste korte film opgenomen, weliswaar een origineel verhaal maar in feite een imitatie van de stijl van Dario Argento en Alfred Hitchcock. Je zal het dan ook niet gek vinden dat ik de jongens uit deze docu zie als een soort helden.

Hoewel het erg moeilijk is geweest lijkt het me heerlijk om jezelf zo te verliezen in zo’n project. Deze gasten hebben gedaan wat we allemaal hadden gewild. Als mede Indiana Jones-fan bewonder ik hun toewijding en als mede filmmaker-in-spé bewonder ik het gigantische doorzettingsvermogen en perfectionisme. Ok, als film op zichzelf stelt Raiders: The Adaption natuurlijk niet bijzonder veel voor, maar als je bedenkt wie het geeft gemaakt en hoe het is gemaakt is het toch wel erg indrukwekkend.

Mooi voorbeeld ook van escapisme, om de sleur van het leven en de narigheden uit het gezin en op school te vergeten ga je met z’n allen 7 jaar lang je favoriete film remaken. De documentaire op zich is wel aardig gemaakt, maar het is vooral de inhoud dat deze het bekijken waard maakt.


avatar van ichi

ichi

  • 789 berichten
  • 7212 stemmen

Laatst de originel Raiders van Spielberg weer es gezien, en The Adaptation vrij snel daarna. Vond de 'remake' verbazingwekkend leuk. Leuker dan deze docu...


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11900 berichten
  • 5306 stemmen

Saai. Het nostalgische gevoel had ik er niet bij, de personages vond ik niet boeiend, en dat Steven Spielberg op het einde zegt geïnspireerd te raken door hun film... ik kan het me niet voorstellen. Leuk hoor, die toewijding, maar voor mij niet voldoende om meer dan anderhalf uur mee te vullen. Misschien scheelt het dat ik ook weinig met de Indiana Jones-films op heb, maar nee. Leuk voor een reportage op tv maar als hele film duurde dit mij echt veel te lang.

2,0*