• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.880 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.942 gebruikers
  • 9.369.514 stemmen
Avatar
 
banner banner

0.5 Miri (2014)

Drama | 198 minuten
3,88 13 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 198 minuten

Alternatieve titels: 0.5 mm / 0.5 Mm / 0.5ミリ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Momoko Andô

Met onder meer: Sakura Ando, Miyoko Asada en Akira Emoto

IMDb beoordeling: 7,3 (1.014)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 0.5 Miri

Sawa Yamagishi werkt als verpleegkundige. De familie van een oudere man die ze verpleegt vraagt haar om met hem te slapen, iets wat ze uiteindelijk doet. Hierdoor komt ze echter enorm in de problemen en ze verliest haar baan en haar huis. Ze heeft geen plek om naar toe te gaan. Toch komt ze af en toe ouderen tegen met problemen en raakt ze bij hen betrokken. Door hen te helpen helpt ze ook zichzelf.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Episch klein drama.

Toegeven, bij momenten is het een redelijk zware zit. Niet héél veel ruimte voor luchtigheid en 200 minuten is niet niks, vooral wanneer de motivatie van sommige personages wel erg in het duister blijft. Maar daar ga je dan ook een Japans drama als dit voor kijken.

Het helpt ook wel de aandacht erbij te houden, want op elk moment kan de film een andere richting opgaan. Welke richting dat dan net is blijft tijdens de film ook veelal onvoorspelbaar. Er zit niet heel veel lijn in, zaken gebeuren en de film bouwt daar rustig op verder. Vijf minuten later kan het een hele andere richting uitgaan, naar het einde toe keert de film zelfs een paar keer op z'n stappen terug.

Visueel niet zo heel bijzonder. Typisch Japans qua look. Voor de soundtrack geldt hetzelfde. Blijft allemaal klein, met af en toe een bescheiden piekje. Acteerwerk is wél erg sterk. Gedurfde rol van Ando, maar ook de rest van de cast doet niet onder. Zeker niet de gemakkelijkste rollen.

Lijkt me niet dat deze een breed publiek gaat aanspreken. Daarvoor zijn de acties van de personages te vreemd en te abstract, maar wie graag eens een Japans drama meepikt en niet vies is van de wat scherpere variaties op het genre kan hier weinig mee mis doen.

3.5*


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Regisseuse Ando en actrice Ando zijn zussen zo leerde ik uit het stukje bij de film.


avatar van McSavah

McSavah

  • 9960 berichten
  • 5268 stemmen

En Akira Emoto en Kazue Tsunogae (die hier ook in acteren) zijn de schoonouders van Sakura Ando, terwijl ze zelf de dochter is van de acteur en regisseur Eiji Okuda, die hier weer uitvoerend producent is. En haar overgrootvader is blijkbaar zelfs premier van Japan geweest.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Een lange zit, maar eerlijk gezegd moet ik bekennen dat ik daar weinig erg in gehad heb, benieuwd als ik steeds was naar de verwikkelingen in het leven van een zorgzame vrijbuitster, een prachtige vertolking van Sakura Andō. De ontwikkelingen zijn allesbehalve spectaculair, maar boeiend genoeg om de aandacht vast te houden.

Uit het eerdere commentaar van McSavah begrijp ik dat het een familieproject geweest is. Een compliment is dan zeker op z’n plaats, want het project is in meerdere opzichten geslaagd.