• 15.755 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.018 gebruikers
  • 9.372.602 stemmen
Avatar
 
banner banner

I Am Ali (2014)

Documentaire | 111 minuten
3,43 28 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 111 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Clare Lewins

Met onder meer: Muhammad Ali en Hana Ali

IMDb beoordeling: 7,2 (4.181)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot I Am Ali

"Fighter. Lover. Brother. Father."

In de documentaire en tegelijk het regiedebuut van Clare Lewins 'I Am Ali', toont zij archiefbeelden buiten de ring van Mohammed Ali, de wereldberoemde bokser die in 1942 in Louisville, Kentucky geboren werd onder de naam Cassius Marcellus Clay Jr. Familieleden, vrienden en voormalige metgezellen van Ali geven persoonlijke en voor zichzelf sprekende interviews. Het resultaat is een boeiend portret van Mohammed Ali als echtgenoot, vader, broer en vriend.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Muhammad Ali is een legende of icoon, niet alleen als bokser maar ook als politiek activist. In deze gestileerde documentaire stond de familieman op de voorgrond. Helaas heeft de regisseuse het voor mij interessantere deel (het activisme en het sportgedeelte) op de achtergrond gedrongen. Hoewel het familieportret zorgvuldig leek opgebouwd, kwam het bij mij vrij oppervlakkig en op geen enkele wijze kritisch over en het boeide me niet echt dat Ali viermaal getrouwd was en negen kinderen heeft. De documentaire heeft mij niet meer inzicht opgeleverd of met andere woorden: ik ben weinig meer te weten gekomen.


avatar van pieteroyama

pieteroyama

  • 34 berichten
  • 181 stemmen

Helemaal mee eens. Deze documentaire laat vrijwel niets over het sportgedeelte zien. Als groot fan ben ik na het zien van deze film niets nieuws over hem te weten gekomen. Maar verder een redelijke film met goede muziek erin.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Redelijke docu die meneer Ali laat zien als familieman, zoals hier boven ook al gezegd: ik had graag meer gezien over zijn sport en waar hij zich allemaal voor ingezet heeft.


avatar van royals

royals

  • 489 berichten
  • 836 stemmen

Geweldige documentaire. Alleen jammer dat z'n goede werk naast he boksen haast niet belicht wordt. Want het is niet het boksen wat je een groot man maakt maar je liefdadigheid en je liefde voor je naaste. Dat zegt God ook. En geen mens is groot of grootste maar alleen God.


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1410 stemmen

Prachtig en ontroerend! Deze documantaire laat zien dat Mohammed Ali niet alleen the 'greatest' was, maar dat het ook een pracht mens was.