Veel mensen vinden dit de slechtste bondfilm of op zijn minst een slechte bondfilm, maar voor mijn part is dat onterecht.
We hebben de opening,
het oudje dat een man blijkt te zijn, Bond die er korte metten mee maakt
en ontsnapt met een jetpack en
de achtervolgers die het ingebouwde waterkanon in de DB5 voelen.
Dan gaat bond op R&R hebben we weer een reeks heerlijke scenes en ondertussen ontvouwt het plot zich meer en meer. En de gebruikelijke smallchat met Moneypenny is er ook. Vergis je niet, dit is Bond, James Bond.
De combinatie tussen serieus en niet-serieus is bij momenten aanwezig en zalig. Sean Conery acteert met verve, gooit de one-liners in het rond en ze zijn raak. (Hoe hij bv.
see you later...aligator zegt, perfect gebracht gewoon)
Anyhow, na de intro zijn de krijtlijnen gezet en Bond krijgt carte-blanche van M. We weten wat gebeurd is, Bond weet wat gebeurd is, maar hij moet het alleen nog bewijzen.
Wat volgt is een heerlijk lang middenstuk waar dialogen afgewisseld worden met actie. Het bond-style spionnenwerk dus.
Het is een eerlijk, rechtuit en simpel kader. En toegegeven, het werkt voor deze film.
Over kader gesproken, de locatie is één van de beste die we al in een bond-film hebben gezien. Het (onder)water, het mooie eiland, de elegate villa, de hotelkamer, het mooie weer en het beperkte kliekje is ideaal om Bond met bijhorende mannelijkheid te profileren.
Het past ook gewoon bij het tempo van de film.
Het einde met de paradrop en het grote onderwatergevecht is leuk gevonden, eveneens dat de yacht een vermonde hydrofoil is. Alleen op de laatste bootscene is die versnelling in de montage overdreven.
Dat is ook zowat het enige minpunt voor mij aan deze film, het fast-forwarden tijdens sommige actiescenes. Zonder dat, zou ik de film 5 sterren geven.
Als je van oude auto's en vliegtuigen houdt, kan je je ogen ook de kost geven. De verscheidenheid aan klassiekers is heel groot in deze film, toen de film uitkwam waren dat natuurlijk alledaagse voertuigen, maar bijna alle auto's in die film zijn gekende klassiekers geworden. Ze allemaal tezamen zien is een lust voor ieder klassieker-beminnend oog.
En dan heb je nog de vliegtuigen, momenteel is er nog maar 1 Vulcan vliegwaardig, hier zie je zomaar even de halve Engelse vloot in actie. En de omgebouwde B17 bommenwerper van de 2e wereldoorlog, wat een mooi ding.
En ohja, de slechterik draagt een ooglapje. How Bond is that
Kortom: je kan erover discussieren of het DE Bond is, maar het is hoe dan ook EEN Bond.
En wat voor eentje
