- Home
- Reservoir Dogs
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten Reservoir Dogs als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Inconvenient Truth, An (2006)
Nothing is scarier than the truth.
Door deze opzienbarende film kwam het ‘ongelegen’ thema toch wat meer in het middelpunt van de belangstelling te staan. Het onderwerp is iedereen hoe dan ook meer dan duidelijk: Het broeikaseffect, de opwarming van de aarde, ‘de grote’ vervuiling, …
Dat laatste is ook niet echt zo verwonderlijk: in het jaar 1950 waren er zo’n 2 miljard mensen op de aarde, vandaag de dag zijn dat er zo’n 6,5 miljard. Het bevolkingsaantal neemt gigantisch toe en er kan gesproken worden over, het klinkt misschien absurd maar er zijn eigenlijk te veel mensen op de wereld.
Al Gore tracht de wereld wakker te schudden door indrukwekkende beelden en cijfermateriaal te laten zien, toch kan de presentatie wat beter worden uitgewerkt: die staafdiagrammen beginnen na een tijd een beetje saai en eentonig te worden, nee als je echt indruk wil maken moet je met sterke beelden afkomen wat The 11th Hour (2007) trouwens wel doet, ik raad die film trouwens ook aan iedereen aan die geïnteresseerd is in dit onderwerp.
Toch gebruikt Al Gore in zijn film beelden en cijfers die nog niet voldoende bewezen zijn of waar zijn. Twee voorbeelden 1: de beelden van afscheurende ijsrotsen komen trouwens uit een film, welke weet ik niet zeker maar ik denk The Day After Tomorrow (2004).
2: De uitdroging van het Aralmeer is niet te wijten aan opwarming, wel aan een verkeerd menselijk handelen (te veel water verbruiken en rivieren droogleggen.)
Inglourious Basterds (2009)
You haven't seen war untill you've seen it through the eyes of Quentin Tarantino.
Da's een feit, de meester maakt er weer een groot spektakel van. Brad Pitt neemt wel het voortouw maar dat wil niet zeggen dat hij dan ook meteen in beeld komt, een feit is wel dat hij het meeste betaald word. Hier zit gewoon een beetje vanalles in maar die spaghettisfeer blijf je toch voelen. Christoph Waltz speelt ook echt overtuigend en mag hem zeker en vast één bij de beste van de cast noemen. Eli Roth is normaal niet echt zo'n mijn favoriet, als regisseur heeft hij nog niet al teveel gepresteerd maar als acteur doet hij het wel goed zijn sluwe grijns weet wel te overtuigen. Tarantino is dan ook zeer goed om vergeten hollywoodacteurs om te toveren in topacteerprestaties.
Deze film mag zich gewoon zonder al teveel overdrijven bij de beste van Tarantino bijvoegen. Hij heeft dan nog niet al teveel films gemaakt maar als hij er dan één maakt probeert hij er echt een evenement van te maken en de clichés weg te spelen.
Inside Man (2006)
Zeer goede film van Spike Lee.
De ondervragingen van Detective Keith Frazier met de slachtoffers van het gijzelingsdrama vond ik wel wat vreemd en deden me een beetje denken aan Training Day, ook de vooroordelen vielen me bij de 2de maal kijken sterk op bv. Toen Vikram Walia werd vrijgelaten gaf één agent al direct de opmerking toen hij zijn gezicht zag shit, een Arabier (hij was trouwens een Sikh) Toen ze hem zagen dachten ze al meteen dat hij een bom had wat later in de film zien we staan op de achtergrond: " We Will Never Forget " bij mij ging er toch al een belletje rinkelen. Maar ook daarna zei de politieagent die de bankoverval ontdekt had tegen Keith Frazier dat het de 2de maal was dat hij werd bedreigt de eerste keer bij een knockpartij aan school met een tacovreter. Maar ook in de film 25th hour van Spike Lee zit het ook vol met vooroordelen denk maar aan toen Monty Brogan met zijn vader ging eten in een restaurant en daarna naar het wc ging en voor de spiegel stond kwamen we ook al vlug te weten wat hij haatte.
De film zelf vond ik geweldig ook een zeer sterk plan van de overvallers, volgens mij was de diamant in Keith Frazier zijn zak daar niet toevallig in gekomen en wou Dalton Rusell weergeven aan Detective Keith Frazier hoe de vork aan de steel zat.
Aldus een 4/5 net zoals 25th Hour.
Irréversible (2002)
Alternatieve titel: Irréversible - Inversion Intégrale
Dolgedraaide film als je 't mij vraagt. Soms vaag gefilmd en dat het verhaal niet chronologisch wordt getoond wil ook iets speciaals mee geven aan de film.
