• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.977 gebruikers
  • 9.370.487 stemmen
Avatar
 

Logboek

Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van IngeZ. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026

Selecteer maand & jaar

Thelma (2024) 4,0

23 februari 2025, 14:12 uur

Hartverwarmende actiekomedie over de 93-jarige Thelma, nog steeds zelfstandig wonend (een eerste hoofdrol van June Squibb, inmiddels zelf 95), die voor tienduizend dollar wordt opgelicht door telefoonoplichters.

Ze besluit zelf op zoek te gaan naar de daders, samen met oude bekende Ben (Richard Roundtree in zijn laatste rol) die in een bejaardentehuis woont. Maar eerst moet ze zich ontdoen van de neerbuigende blik van haar dochter (Parker Posey) en de overbezorgde zorg van haar doelloze maar liefhebbende kleinzoon (Fred Hechinger).

Thelma en Ben gaan ervandoor op Bens scootmobie en ondernemen een avontuurlijke reis door Los Angeles.

Heel sympathiek en deels gebaseerd op de eigen ervaringen van debuterend regisseur Josh Margolin, is dit een verhaal over ouder worden en de manieren om daarmee om te gaan.

Je zou bijna oud willen zijn

details   naar bericht   reageer  

Wheelie (2025) 5,0

8 februari 2025, 20:31 uur

Een telefilm over een enorme tragedie in een jong leven. Toch een fim die allesbehalve een tearjerker is.
Mooie verhaalopbouw, krachtige beeldtaal. Prachtig hoe het vóór-en-na is vormgegeven. Het snelle, kleurrijke, zorgeloze waarin je toch al een ondertoon bespeurt van: het kan niet eeuwig zo blijven.
Dan - letterlijk - de beelden die stoppen op het keerpunt, het stille daarna, het onbegrip en ongeloof, gevolgd door de vaak destructieve pogingen om het 'hoe het was' vast te houden.
De zoektocht van de betrokkenen hoe hiermee om te gaan. En uiteindelijk de ontlading, de vloedgolf van het besef en de frustraties.
Het uitspreken van wat er onderhuids in het begin van de film al zat. Dingen worden duidelijk en kunnen worden losgelaten zodat de weg zich weer opent. Zelfs zonder rolstoel is de weg naar volwassenheid al een gevecht, laat staan MET.

details   naar bericht   reageer