• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.422 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blanco (2019)

Documentaire | Miniserie
- Nog geen stemmen

Show titel: Blanco

Genre: Documentaire

Afleveringen: 3

Speelduur: 2 uur

Met: Nahid Shaikh en Phara de Aguirre

Oorsprong: België

Datum van release: dinsdag 7 mei 2019

Eerst uitgezonden op: Canvas (België)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Blanco

Een feest van de democratie, zo noemen we verkiezingen. Maar niet alle genodigden doen mee aan dat feest. Bij de laatste verkiezingen gingen heel wat kiezers helemaal niet stemmen of ze stemden blanco. In de reeks 'Blanco' zoeken journaliste Phara de Aguirre en reporter Nahid Shaikh uit welke landgenoten niet (meer) stemmen, en vooral, waarom niet. Is het uit desinteresse of apathie tegenover onze samenleving of de politiek? Of hebben ze nog andere redenen?

Externe links

Afleveringen

  1. Aflevering 1

    7 mei 2019 (40 minuten)

    Phara ontmoet havenarbeiders in de haven van Antwerpen. Ze spreekt onder andere met Erik, die zijn stem niet meer wil uitbrengen. Nahid maakt kennis met René, die na een succesvolle carrière als garagehouder op de camping belandde. Ook hij gaat niet meer stemmen. Belinda is lid van de Gele Hesjes. Ze doet samen met enkele andere leden haar verhaal aan Nahid. In een dagopvang in La Louvière ontmoet Nahid de dakloze Christopher.

  2. Aflevering 2

    14 mei 2019 (40 minuten)

    Phara spreekt met IT-consulent Said. Hij is erg politiek bewust, maar stemt uit protest toch blanco. Ook zijn beste vriend Ufuk doet zijn verhaal. Nahid leert Magda kennen in een sociaal woonblok in Nieuw Gent. Zij wacht niet meer op de politici maar neemt het heft in eigen handen om iets te veranderen. Phara ontmoet schilder en dichter Jan Vanriet, die in oktober voor het eerst blanco stemde. Carinne leefde vroeger in armoede in Nieuw Gent. Vandaag gaat het beter met haar en woont ze in Oostende. Ze ziet het nut van stemmen niet meer in.

  3. Aflevering 3

    21 mei 2019 (40 minuten)

    Heel wat kiezers gingen de laatste verkiezingen niet stemmen of stemden blanco. Is het uit desinteresse of apathie tegenover onze samenleving of de politiek? Is er meer aan de hand?Journaliste Phara de Aguirre en Canvas-reporter Nahid Saikh geven deze mensen een gezicht. Ze reizen door het land om hun getuigenissen te verzamelen en geven hen alsnog een stem. In deze aflevering ontmoet Nahid Edith, die erg begaan is met de natuur maar niet in de groene partijen gelooft. Phara spreekt met Godfried, die met zijn blanco stem een signaal wil geven aan politici. Mathias en Nathan willen elk op hun eigen, alternatieve manier hun stem laten horen. Paolo verloor zijn job bij Ford Genk. Hij vertelt zijn verhaal aan Nahid.

Reviews & comments

Er zijn bij dit seizoen nog geen berichten geplaatst.

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.