• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.977 gebruikers
  • 9.370.453 stemmen
Avatar
 

Boeken die nog verfilmd moeten worden...

zoeken in:
avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Gimli, De Anne Frank film is al af

Anne Frank TV Film 2001 Ben Kingsley speelt de rol van Otto Frank.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

over goeie casting van ben kingsley gesproken !!


avatar van rzasa

rzasa

  • 396 berichten
  • 159 stemmen

Guggenheim-reeks?

Jazeker!

-De terugkeer van Bonanza

-Guggenheimer wast witter

-Uitgeverij Guggenheimer (verboden in Vlaanderen!)

Het beste boek van Brusselmans om verfilmd te worden lijkt mij Vrouwen met een IQ.

Alleen de titel alleen al zal voor hoge bezoekersaantallen zorgen. Met Katja Schuurman in de hoofdrol.

Ps Wie weet wat je krijgt als je in de kroeg een Guggenheimer besteld?


avatar van kos

kos

  • 46687 berichten
  • 8844 stemmen

Wodka zonder ijs! (Al verandert het geloof ik per boek, in een andere is het wodka met een schijfje citroen of zo.)


avatar van rzasa

rzasa

  • 396 berichten
  • 159 stemmen

Nee nee, een wodka waar een theezakje in heeft gehangen.


avatar van kos

kos

  • 46687 berichten
  • 8844 stemmen

O ja, dat klopt, haha. Guggenheimer rules in ieder geval. Het is ook zo'n lomp, bijna mytisch figuur dat ik me geen acteur zou kunnen voorstellen die hem kan spelen. Om Guggenheimer echt te zien in een film, lijkt me al een soort van deceptie.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Op aintitcool trouwens het nieuws dat Jay Roach (Austin Powers) de verfilming van Hitchhiker's Guide to the Galaxy verlaten heeft... goed nieuws.

de namen die daar in de forums gegevens worden zouden geweldig zijn... Terry Gilliam als regisseur, Hugh Laurie als Arthur Dent... sja dat zou wel leuk zijn


avatar van lindastuurman

lindastuurman

  • 1006 berichten
  • 0 stemmen

Het boek First Person Plural zou verfilmd gaan worden, maar de ideeen zijn ondertussen onder een dikke laag stof terecht gekomen. Helaas, want het verhaal in combinatie met de acteur klonkt zeer interessant.

RW zou de hoofdpersoon gaan spelen en die heeft last van 24 persoonlijkheden, lijkt me erg interessant.


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

Gimli f, ik meen dat het boek over backpackers in India heet 'are you experienced?' of iets van die strekking.


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Klopt helemaal, Renske.

Heb ik dat er trouwens niet bijgezegd (oh nee, dat was bij een ander topic- lievelingsboeken).

Het is geschreven door William Suthcliffe, van wie ik trouwens nog meer moet gaan lezen...


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Kijk eens aan!

Kijk ik eens voor de eerste keer op de website van een van mijn absolute lievelingsschrijvers, Martin Amis, zie ik toevallig dat hij op dit moment bezig is zich Hollywood in te schrijven:

hij schrijft het screenplay voor een novel van Jane Austen, Northanger Abbey genaamd. Naar het schijnt de enige novel van haar die nog niet verfilmd is.

Even denken:

Amis: zwartgallig, satirisch, cynisch, bot.

Austen: serieus, emotioneel, statig.

Hmmm...- benieuwd wat dat gaat worden.

Amis to adapt Jane Austen for Hollywood romantic comedy

By Catherine Milner, Arts Correspondent

(Filed: 05/05/2002)

MARTIN AMIS is to launch himself on Hollywood by adapting a Jane Austen novel into a romantic comedy film for teenagers.

Amis, the author of dark satires such as London Fields and Money, is writing the screenplay for Northanger Abbey, the only Austen novel not to have been made into a feature film.

Last week Amis confirmed his new role, and said he was already halfway through writing the screenplay, which he expected to finish by July. "I am greatly enjoying it," he said. "Jane Austen is a genius, and Northanger Abbey is hugely underrated."

Die Amis heeft zich trouwens al eerder met films bemoeid- hij staat zelfs op imdb! Naar het schijnt heeft hij (mede?) het screenplay voor de films The Rachel Papers, Dead Babies en Saturn 3 geschreven...

Voor meer info, zie het artikel op de website van Amis:

Martin Amis

of de directe link naar het artikel:

Artikel verfilming Northanger Abbey


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Ook verfilmd wordt:

The Alchemist, het uitstekende, filosofisch/ mystiek getinte werkje van de Braziliaan Paulo Coelho- toch een van de bekendste en meest gelezen boekwerkjes van de afgelopen tien jaar.

De verfilming zal geschieden door Laurence Fishburne, die de regie en volgens mij ook het script in handen neemt. Fishburne ken ik slechts van het aardige "Othello", en hij schijnt ook in The Matrix te hebben gespeeld.

Maar hopen dat het een goede verfilming wordt. Echt niemand is gebaadt bij een slechte of slechts middelmatige verfilming van zo'n bekend en mooi boekje!


avatar van Kenshin

Kenshin

  • 168 berichten
  • 101 stemmen

Scheepsjongens van Bontekoe


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Uit het ECI-Magazine van april, mei, juni 2003, pagina 54- de beschrijving van Donna Tartt's boek De verborgen geschiedenis:

Het sensationele literaire debuut van Donna Tartt. Het verhaal van een groep studenten die bij een charismatische docent de Griekse beschaving bestudeert. Een nieuwe student, die in hun elitaire groepje wordt opgenomen, ontrafelt hun verborgen geschiedenis van moord, leugens en bedorg. Een beklemmende thriller die eerdaags ook verfilmd wordt.

HET STAAT ER TOCH ECHT...

Wat schreef ik 29-09-'02 trouwens...?


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

niet echt een verfilming...maar ik wou het jullie toch niet onthouden

Dick Matena heeft 'de avonden' van Reve omgetoverd in een stripverhaal.

letterlijk omgetoverd want het artwork is werkelijk prachtig. Het boek is trouwens integraal in de stripversie opgenomen. eerste deel ligt nu in de winkel.

ik denk ik zeg het ff


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Donna Tartt's boek De verborgen geschiedenis:

Een beklemmende thriller die eerdaags ook verfilmd wordt.

HET STAAT ER TOCH ECHT...

Was het niet de bedoeling dat Alan J Pakula dat ging doen? (De man is nu dood.)


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Dick Matena heeft 'de avonden' van Reve omgetoverd in een stripverhaal.

Ik vind het vreselijk.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

heb je de eerste uitgave ook in je handen gehad?


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Hobbes schreef:

heb je de eerste uitgave ook in je handen gehad?

Waarom?


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

omdat het nou overkomt alsof je er alleen over gehoord hebt.

want je gaat me toch niet vertellen dat het vreselijk is omdat het een stripverhaal is, of wel?


avatar van gimli f

gimli f

  • 1454 berichten
  • 0 stemmen

Nu heb ik al wat meer info over de verfilming van The secret history van Donna Tartt (waar ik enorm naar uit kijk trouwens...):

het ziet er naar uit dat zowel Tovenaar (29-9-'02) als Jos2 (16-3-'03) gelijk hebben:

Die Pakula zou inderdaad de verfilming op zich nemen; Paltrow zou daar in meespelen. Na de dood van Pakula heeft Paltrow de zaken zelf maar in handen genomen, schijnt het. Zij gaat de film produceren voor Miramax. Haar broer Jake neemt de regie op zich...

Dus wat er in de ECI-gids staat, klopt ook:

binnenkort een verfilming van Tartt's meesterwerk!

Verfilming The Secret History met onderaan het stukje over de film.

Afwachten dus!


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Hobbes schreef:

omdat het nou overkomt alsof je er alleen over gehoord hebt.

want je gaat me toch niet vertellen dat het vreselijk is omdat het een stripverhaal is, of wel?

Nee, ik vind dat de plank wordt misgeslagen. Alle humor is uit het boek voor mij.


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

binnenkort een verfilming van Tartt's meesterwerk!

Ik zit er niet op te wachten. Hoe wil men dit alles in een film proppen? daarbij is de eerste helft van het boek vele malen beter dan het tweede vind ik. Ik zie weinig aanleiding om goede hoop te hebben.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

Jos2 schreef:

Nee, ik vind dat de plank wordt misgeslagen. Alle humor is uit het boek voor mij.

dan snap ik je punt.


avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5035 stemmen

Nu met LOTR bewezen is dat zo goed als alles verfilmbaar is, zou ik graag de Amberreeks van Roger Zelazny eens op het witte doek of het kleine scherm zien.


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

chrissie schreef:

Nu met LOTR bewezen is dat zo goed als alles verfilmbaar is

Waar slaat dit nu weer op

LOTR is juist heel goed verfilmbaar, het zijn juist literaire boeken waarin weinig gebeurt die niet goed te verfilmen zijn.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Boeken van meer dan duizend bladzijdes waarin juist heel veel gebeurd zijn ook niet makkelijk hoor...


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3279 stemmen

Zavo schreef:

LOTR is juist heel goed verfilmbaar,

Haha, dat vind ik echt een goeie. Kijk voor de gein de extra's op de DVD dan zie je dat t niet zon stukje cake is als je denkt.


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

BoordAppel schreef:

(quote)

Haha, dat vind ik echt een goeie. Kijk voor de gein de extra's op de DVD dan zie je dat t niet zon stukje cake is als je denkt.

Ik heb de dvd niet en ben ook niet van plan die te gaan kopen. Dat ze er zoveel moeite voor hebben gedaan wil niet zeggen dat het boek zo moeilijk te verfilmen is, hij was trouwens ook al eerder verfilmd. Wat ik bedoel te zeggen is dat er bij dit soort fantasy zoveel gebeurt dat je dat makkelijk in scenes kan omzetten. Probeer maar eens een literair boek te verfilmen waarin alleen maar de gevoelens en gedachtes van een persoon beschreven staan. Dit soort verfilmingen mislukken vrijwel altijd.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3279 stemmen

Zavo schreef:

Probeer maar eens een literair boek te verfilmen waarin alleen maar de gevoelens en gedachtes van een persoon beschreven staan. Dit soort verfilmingen mislukken vrijwel altijd.

Dan ligt dat aan de acteurs. Die zijn dan natuurlijk heel erg belangrijk. Qua verhaal is LotR GIGANTISCH moeilijk te verfilmen, omdat er zo enorm veel in gebeurt zodat je toch dingen moet weglaten.

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.