• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.079 gebruikers
  • 9.376.030 stemmen
Avatar
 

R.I.P.

zoeken in:
avatar van moviefreak#1

moviefreak#1

  • 14390 berichten
  • 25163 stemmen

Ja een echt goede regisseur kan films van alle genres maken en daar was deze Robert Wise toch wel een heel goed voorbeeld van. The Day the Earth Stood Still is één van de grootste SF-klassiekers. The Haunting één van de betere Amerikaanse horrors uit de periode en ja The Sound of Music één van de meest geliefde films allertijden (niet bij mij overigens). Een groot regisseur is heengegaan.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Britse regisseur Guy Green overleden.

De Britse cameraman, regisseur en scenarist Guy Green is woensdag op 91-jarige leeftijd overleden in Los Angeles. De Britse acteur Richard Attenborough, die in verscheidene films met Green samenwerkte, maakte het nieuws vandaag donderdag bekend.

Green stond in zestien internationale films achter de camera. Voor zijn camerawerk in David Leans' verfilming van "Great Expectations" (1946) van Charles Dickens mocht Green zelfs een Oscar in ontvangst nemen.

Hij regisseerde zelf zeventien films, waaronder "Sea of Sand" (1950), "The Angry Silence" (1960), "A Walk In The Spring Rain" (1969) en "The Mark" (1960). Vanaf de jaren zestig werkte Green uitsluitend nog in Hollywood en maakte hij vooral televisiefilms. (belga)


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Robert Wise, ik heb de DVD van de prachtfilm The Haunting hier liggen maar nog niet geluisterd naar de commentaartrack waarop hij onder meer te horen is. Misschien dit weekend maar eens opzetten. Mooie carriere. Voor zijn regietijd was hij editor van o.m. Citizen Kane. Moet eens meer van 'm gaan zien.

En de cameraman van Leans Great Expectations was ook bepaald geen prutser.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

(afbeelding)

Simon Wiesenthal

De nazi-speurder is niet meer.


avatar van Yekezzez

Yekezzez

  • 2512 berichten
  • 1126 stemmen

De Nazi-jager waarop Lieberman uit The Boys from Brazil is gebaseerd.


avatar van RolfWolf

RolfWolf

  • 1016 berichten
  • 1230 stemmen

Joop Doderer (84) overleden

AMSTERDAM - Joop Doderer is donderdagochtend overleden. Zijn manager heeft dat laten weten. Doderer werd 84 jaar. Hij overleed in een zorgcentrum in Roelofarendsveen. Dat was tevens zijn woonplaats. Doderer werd met name bekend door zijn rol als Swiebertje in de gelijknamige serie.

(afbeelding)


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Mooie leeftijd, maar toch zeer jammer.


avatar van BenicioDelToro

BenicioDelToro

  • 4178 berichten
  • 1391 stemmen

Rust in vrede, Swiebertje


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Mooi acteur. Vond hem ook in deze televisiefilm erg sterk.

Eeuwig verbonden met die ene rol, en daardoor met het begrip 'swiebertje-effect', dat van mij in de Van Dale mag.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

cornelis schreef:

en daardoor met het begrip 'swiebertje-effect', dat van mij in de Van Dale mag.

Staat dat er nog niet in? Zou wel moeten inderdaad.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2077 stemmen

cornelis schreef:

en daardoor met het begrip 'swiebertje-effect'

Nog nooit van gehoord.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Men spreekt van het Swiebertje-effect als een acteur voor eeuwig vereenzelvigd wordt met één bepaalde rol, en daardoor niet of nauwelijks voor andere rollen overwogen wordt.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2077 stemmen

Aah, dank je.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

(afbeelding)

Willem van de Sande Bakhuyzen overleden

AMSTERDAM Regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen is op 47-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overleden. Hij regisseerde succesvolle tv-series zoals Oud Geld, Bij ons in de Jordaan en een aantal afleveringen van Pleidooi.

Voor het toneel deed hij de regie van publiekstrekkers als Festen en Cloaca. Van dat laatste stuk regisseerde hij ook de film. Zijn laatste speelfilm Leef! gaat morgen in première op het Nederlands Filmfestival Utrecht.

Van de Sande Bakhuyzen werkte vaak met acteurs als Yvonne van den Hurk, Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, die hij leerde kennen op de toneelschool.

bron: NOS teletekst


avatar van damon

damon

  • 1887 berichten
  • 0 stemmen

Willem van de Sande Bakhuyzen overleden

Regisseur van "Lepel", "Cloaca", "Lost", “Oud geld”, “Bij ons in de Jordaan”, ...

(afbeelding)


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Ik hoorde het ook net... sta er toch wel even van te kijken.


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

AMSTERDAM Regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen is op 47-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overleden. Hij regisseerde succesvolle tv-series zoals

Oud Geld,Bij ons in de Jordaan en een aantal afleveringen van Pleidooi.

Voor het toneel deed hij de regie van publiekstrekkers als Festen en Cloaca, die ook verfilmd werden.Zijn laatste

film Leef! gaat morgen in première als de openingsfilm op het Nederlands Filmfestival Utrecht.

Van de Sande Bakhuyzen werkte vaak met acteurs als Yvonne van den Hurk,Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, die hij leerde kennen op de toneelschool.

NOS Teletekst


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

oke, meerdere mensen hadden het nieuws opstaan.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Niet onverwacht, wel erg triest.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Een dag voor de premiere van Leef. Da's wel heel bizar.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Leef! is overigens niet zijn laatste film. Dat is "Ik omhels je met 1000 armen". Die heeft hij nog vanuit het ziekenhuis "op slot" gezet.

Rust zacht Willem!


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Tragisch.


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Tjonge, dit komt toch onverwacht. Vanmorgen in de Metro stond nog het tamelijk onschuldig klinkende stukje dat hij op het NFF niet bij de première van Leef! kon zijn, omdat hij herstellende was van een operatie.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Inderdaad, las dat zojuist nog. Bizar.


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

Ah , die series kende ik nog wel.

Erg Tragisch..


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Godverdomme (excuses) ...

Hartelijk dank Willem voor de mooie films en series, het ga je goed ! Groot verlies ... veel sterkte ...


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen


avatar van ROOSKY

ROOSKY

  • 29923 berichten
  • 7948 stemmen

Heel jammer...een groot talent gaat verloren.

Klotenziekte.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Inderdaad een groot verlies van talent. Erg jammer.


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

RIP


Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.