

Genre: Familie / Avontuur
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Anne de Clercq
Met onder meer: Matsen Montsma, Jelka van Houten en Georgina Verbaan
IMDb beoordeling:
6,0 (145)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 4 februari 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Jack Bestelt een Broertje
Jack (8) heeft twee moeders, is enig kind en kan totaal niet alleen zijn. Jack's grootste wens is dan ook een broertje. Maar dit broertje komt er maar niet. Hoe vaak hij zijn moeders er ook om smeekt. Uit protest heeft Jack twee konijnenoren opgezet, die hij pas afzet als zijn moeders hem geven wat hij wil. Als Jack ontdekt dat zijn moeders hem via internet besteld hebben gaat er een wereld voor hem open. Hij kan dus gewoon zelf een broertje bestellen! Dit besef resulteert in een reis vol wonderlijke ontmoetingen met de meest vreemde figuren, waarbij Jack ontdekt dat hij zelf eigenlijk best leuk gezelschap is.
Externe links
Acteurs en actrices
Jack
Harry
Berend
Willy
Tommy
Erik de Perik
Lea
Sanne
Uncle Eimbert
Aunt Cuni
Video's en trailers
Reviews & comments

kappeuter (crew films)
-
- 74636 berichten
- 5941 stemmen
Klinkt een beetje als Morrison Krijgt een Zusje (2008)
Jack Bestelt een Broertje - Fragment: Jack is jarig! - YouTube
Vanaf 4 februari 2015 in de bioscoop (Just Bridge)

gotti
-
- 14055 berichten
- 5778 stemmen
En geschreven door Anne Banhoorn, schrijfster van o.a. De Ontmaagding van Eva van End en Aanmodderfakker.

tattoobob
-
- 8193 berichten
- 2502 stemmen
Een leuke lekkere drukke jeugdfilm die soms wat ingewikkeld is .....voor de kleintjes bedoel ik dan.
Erg leuke personages en leuk acteerwerk...ja gewoon een gezellige leuke jeugdfilm,ik moet zeggen dat ik het ook best een origineel filmpje vind kwa nederlandse jeugdfilm,zoiets heb ik nog niet gezien namelijk.
Ook geen irritante kinderen(dit keer)aanwezig in deze film...allemaal leuke kids die prima hun rol vertolken.
Leuke film voor het hele gezin.

bjerik76
-
- 2305 berichten
- 1753 stemmen
Toen ik het las maakte het niet erg veel indruk op me, maar de film is erg leuk gefilmd.
leuke gastrollen/personages.
beetje dubbelzinnig wat het ook leuke voor de oudere maakt.

Floratjee
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Kon je de films maar gelijk afspelen. Als het kan wil ik het heel graag weten

Floratjee
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Toen ik het las maakte het niet erg veel indruk op me, maar de film is erg leuk gefilmd.
leuke gastrollen/personages.
beetje dubbelzinnig wat het ook leuke voor de oudere maakt.

BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11733 berichten
- 5129 stemmen
Kon je de films maar gelijk afspelen. Als het kan wil ik het heel graag weten
Het kan niet.

Phantasm
-
- 7212 berichten
- 7126 stemmen
Ik vond het een tegenvaller, had hier wel wat meer van verwacht.

m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Anne de Clercq beleefde met deze film haar debuut als regisseuse op het grote witte doek. Van onervarenheid is echter geen sprake, want ze heeft eerder al wel de regie van veel televisieseries op haar naam geschreven. Zo regisseerde ze maar liefst tien afleveringen van de serie Feuten en zat ze ook op de regiestoel van vier afleveringen van Verliefd op Ibiza. Nu is daar dus het pretproject Jack Bestelt een Broertje bij gekomen. Ambitieus als de Clercq is, schreef ze met hulp van scenariste Anne Barnhoorn ook het script voor de film. Barnhoorn was eerder verantwoordelijk voor het scenario van de veelgeprezen film Aanmodderfakker, waar ze een Gouden Kalf voor Beste Scenario voor won. Met deze informatie in je achterhoofd staat de film eigenlijk al twee tegen nul voor.
In de rol van Jack zien we Matsen Montsma, die met deze film zijn filmdebuut maakt en zijn rol heel erg goed vertolkt. Hij werd door de ondertussen zeer ervaren Georgina Verbaan onder haar hoede genomen, die Jacks moeder Lea speelt. Verbaan is de laatste jaren zeer productief als actrice en was dit jaar onder meer te zien in De Surprise. Sanne is zijn andere moeder en zij wordt gespeeld door Jelka van Houten, die we eerder dit jaar nog zagen in de serie Gouden Bergen. Van Houten speelde nog niet zolang geleden ook al in de kinderfilm Midden in de winternacht, dus we kunnen gerust stellen dat de volwassen cast genoeg ervaring heeft met rollen in kinderfilms. Ook Tygo Gernandt zien we terug in de film en ondanks dat zijn rol niet al te groot is, zet hij misschien wel één van de meest komische rollen uit de film neer als Berend. Berend is een ex-crimineel, die dan misschien wel heel stoer en gevaarlijk doet, maar die stiekem een klein hartje van goud heeft.
Jack Bestelt een Broertje snijdt een onderwerp aan waar veel ouders nogal moeite mee hebben in de communicatie met hun kroost. Want: ‘hoe zit dat toch met een baby en waar komen ze vandaan?’. Dit wordt allemaal op een zeer kinderlijke wijze uitgelegd waarbij je als volwassene niet teveel moet gaan doordenken. Juist dat gegeven maakt het dat kind en ouder om totaal verschillende grappen zullen moeten lachen bij deze film en dat is een verdienste van de makers. Waar de kroost zal lachen om de grappen die Jack uithaalt bij de mensen die hij bezoekt om de Willies te bemachtigen, zullen ouderen juist meer lachen om het dubbele gevoel dat ze bij bepaalde grappen krijgen. Zo vraagt Jack doodleuk aan iemand om zijn Willies, waarna die persoon hem wat wantrouwig aankijkt en daar bovenop vraagt of hij dat wel aan zijn moeder heeft gevraagd. Het zijn van die komische momenten, bedoeld of onbedoeld, waarbij de tranen je bijna over je wangen biggelen.
Het avontuur dat Jack beleeft is leuk en voor kinderen zelfs spannend. Als Jack bij Erik de Perik komt, een man die zichzelf voor een bonenetende superheld uitgeeft, is het dolle pret. Erik de Perik is een, en laten we het even politiek correct houden, atletisch gezette man in een veel te klein spandex-pakje. Het is natuurlijk wel poep-en-pieshumor, maar dit doet het altijd goed bij de kinderen. Het camerawerk is misschien iets te kleurrijk, maar gelukkig werkt dat niet storend bij een film als deze en is de film daarnaast leuk genoeg om daar doorheen te prikken. De makers hebben alles namelijk zo in elkaar gezet dat het ook voor volwassenen leuk is om naar te kijken, waarbij je dus de conclusie kan trekken dat de film zich letterlijk op jong en oud richt. En dat is nou net iets waar veel andere kinderfilms vaak de mist in gaan.
Jack Bestelt een Broertje is een heerlijke kinderfilm geworden die geschikt is voor jong en oud. Het avontuur is niet alleen erg grappig, maar ook nog eens zeer spannend voor de kinderen. De figuren zijn zeer leuk uitgewerkt en worden ook nog eens heel leuk en goed neergezet door de desbetreffende acteurs, waarbij Erik de Perik en Berend toch echt wel de blikvangers zijn naast Jack. Naast het feit dat je kinderen een zeer geslaagde middag zullen hebben, zullen de lachspieren van de ouders ook veelvuldig op de proef worden gesteld. De film vliegt qua banaliteiten nergens uit de bocht, dus voor een middag met veel grappen, grollen en avontuur is Jack Bestelt een Broertje een echte aanrader.

coumi
-
- 1439 berichten
- 12046 stemmen
Een van de minste Nederlandse kinderfilms die ik de laatste jaren heb gezien. Scenario is gewoon heel erg dom, zelfs kinderen zullen dit overspannen verhaal erg onleuk vinden. De twee kids in de hoofdrol acteren trouwens best behoorlijk. Een stuk beter dan de bekende volwassen acteurs die er bijna allemaal schaamteloos op los schmieren. Vooral de twee moeders maken het bont, maar ook Gernandt (als crimineel) en Naber(als de meest gewetenloze konijnendief uit de filmgeschiedenis) slaan de plank flink mis. Over die voortdurend scheten latende superheld die de kinderen helpt zullen we het dan maar helemaal niet hebben. Gewoon een keer kijken om te zien hoe slecht film kan zijn, zodat je betere werkjes weer wat meer kunt waarderen, zullen we maar zeggen.

BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11733 berichten
- 5129 stemmen
Nederlands gedurfd om een kinderfilm te maken waarin twee lesbische moeders de hoofdrol hebben, maar het verhaal viel me tegen. Heel veel elementen - zoals het gedoe met de willies, de drie mannen - leken heel erg op vulling, zodat ik het idee had dat dit makkelijk in een korte film had gepast. Patrick Stoof en Tygo Gernandt vind ik normaal altijd fijn, nu vond ik zelfs hun irritant. Evenals Dick van der Toorn eigenlijk. Gelukkig is Georgina Verbaan leuk als altijd, is Jelka van Houten lekker op dreef en het einde vrolijk. Niet wat ik gehoopt had en er zijn betere Nederlandse kinderfilms, maar toch 3,0*.

Donkerwoud
-
- 8414 berichten
- 3821 stemmen
Tijdens het kijken vroeg ik me vaak af of het werkelijk leuk is voor kinderen, of dat vooral progressieve ouders hier hun eigen wereldbeeld in bevestigd zien. Veel van de grappen vereisen een begrip van onderwerpen als lesbiennes, draagmoederschap en anonieme zaaddonatie. Het mist de subtiliteit om de herkenbare problemen die het terloops aansnijdt (pesten, eenzaamheid ruziënde ouders, erbij willen horen) klein en inzichtelijk te houden voor het kleine grut. Voor oudere kijkers liggen de karikaturale typetjes en het hoge slapstick-gehalte er irritant dik bovenop. Al is het kindacteurtje Matsen Montsma aanstekelijk als titelfiguur Jack, die volwassen mannen confronteert met hun kwetsbare ego's. Goed bedoeld, maar Jack's konijnenoortjes zijn de leukste vondst in deze geforceerde kinderproductie.

[email protected]
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
Creativiteit ver te zoeken. Hele verhaal is erg ver gezocht en bovendien ook nog eens slecht uitgewerkt. Bedacht door iemand die geen kinderen heeft opgevoed of die ieg geen idee heeft. Film speelt ook helemaal verkeerd in op belevingswereld van kinderen van tegenwoordig.
Kan nog wel even doorgaan maar stop hier

Rouge
-
- 79 berichten
- 696 stemmen
Onze kinderen vonden dit een hilarische film en eerlijk is eerlijk, ik zelf ook. Wie dit verzonnen heeft moet wel een beetje een verknipte geest hebben maar ach wie heeft dat niet.

sumitta
-
- 82 berichten
- 1034 stemmen
Deze film maakte ruim een jaar geleden best indruk op ons bijna zesjarige zoontje, hij kon zich prima in Jack verplaatsen. De film was zelfs aanleiding om ook een broertje te willen hebben en ons herhaaldelijk te vragen om een broertje, "net als Jack". Nou, nog twee maandjes en zijn droom komt uit! Het broertje moet zelfs Jack gaan heten, maar daar gaan we niet mee akkoord.

Mescaline
-
- 7047 berichten
- 2962 stemmen
Voor een kinderfilm toch wel 1 van de meer bizarre verhalen. (Als het kinderen maar niet op rare ideeën zet. )
Best aardig wel, kijkt makkelijk weg en duurt niet te lang. Redelijk leuke familie film.
2,5*

mrklm
-
- 10183 berichten
- 9284 stemmen
Deze uiterst twijfelachtige komedie gaat over de zoektocht van de achtjarige Jack [Matsen Montsma] naar ‘willy’s’ waarmee één van zijn moeders [Jelka van Houten en Georgina Verbaan] zwanger kunnen worden zodat Jack een broertje kan krijgen. Jack besluit online op zoek te gaan naar een spermadonor en zijn ontmoetingen met de potentiële kandidaten leiden tot komisch bedoelde taferelen. Met het basisgegeven van een kind dat opgroeit in een gezin met twee moeders en verlangt naar een broertje was dit gebaat bij een meer serieuze benadering. De komedie ligt er nu zo dik bovenop dat oudere kinderen zich waarschijnlijk ook zullen afvragen waar dit nu allemaal op slaat. Montsma’s houterige spel en voice-over helpt natuurlijk ook niet.

Rotterdam@1
-
- 805 berichten
- 372 stemmen
Grappige film, vlotte teksten en alles nogal ver gezocht, maar daar is het een film voor en niet het echte leven.
Voor kinderen uit de middengroep, niet te groot noch te klein, rond een jaar of negen. En voor volwassenen die van lachen houden...
Het laatste nieuws

Netflix maakt releasedatum tweede seizoen 'Wednesday' bekend

Nederlandse dramafilm 'Paradijs' is binnenkort te streamen op HBO Max

Biografische komediefilm 'BlackBerry' is binnenkort te streamen op Netflix

De Israëlische dramaserie 'Bad Boy' is binnenkort te bekijken op Netflix
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.