Lotgenoten (2013)
Genre: Drama
Speelduur: 65 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Stephan Brenninkmeijer
Met onder meer: Alfred Heppener, Heleen van Doremalen en Fransie Groenendijk
IMDb beoordeling:
4,5 (198)
Gesproken taal: Nederlands
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lotgenoten
Remco Albrecht (Alfred Heppener), algemeen directeur van ‘Albrecht Construct’ en freelance womanizer, viert op aandringen van zijn vrouw Ineke (Heleen van Doremalen) met tegenzin zijn 65ste verjaardag. Vanaf het moment dat het feest begint gaat het lot op de loop met zijn lichtzinnige levensstijl. Zijn rebelse dochter Lieke (Fransie Groenendijk) krijgt bezoek van haar vriendin Merel. Er wordt ingesnoven en beide vriendinnen verschijnen strak van de cocaïne op het feest. Merel is tevens de reden dat Remco’s zoon Tobias hem bij Ineke in verlegenheid brengt waardoor de sfeer steeds grimmiger wordt. Zakenpartners Wim en Fred slijpen hun messen en proberen achter zijn rug om zijn bedrijf te verkopen. Tot overmaat van ramp komt zijn voormalige kantoorscharrel Nadja onuitgenodigd op het feest, en blijkt nog zwanger ook...
Externe links
Acteurs en actrices
Ineke Albrecht
Remco Albrecht
Lieke Albrecht
Tobias Albrecht
Nadja van Romsbeek
Merel
Maaike
Video's en trailers
Reviews & comments
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Natuurlijk mag je het zo benoemen, maar hetzelfde zou je kunnen zeggen over 48 hrs. "Wel jammer dat ze er maar twee dagen aan hebben gewerkt. Een beetje meer aandacht aan de voorbereiding had veel gescheeld."
Verder niets dan lof voor je recensie hoor.
En Steekspel is een hartstikke leuke film met de flair en de schwung die we van Paul kennen.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Natuurlijk mag je het zo benoemen, maar hetzelfde zou je kunnen zeggen over 48 hrs.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Verrek... Lotgenoten krijgt daar een hogere waardering dan Steekspel.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Eén van de mooiste posters tot dusver.
Sjezus, wat een kont. 
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Is het de euro extra waard om HD te nemen op demand? Vast wel denk ik..? 
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Het is op RED gedraaid, dus de plaatjes zijn wederom rete-scherp (no pun intended)
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Dan ga ik zeker voor de HD
Van het weekend maar even bekijken, het scheelt dat de film kort duurt dan pak je die ook eerder mee. Ben benieuwd!
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
@Mescaline: Ben benieuwd wat je ervan vindt 
============
LOTGENOTEN nog éénmaal in de bioscoop.
Op 26 maart om 19:30 IN het CHASSÉ THEATER TE BREDA
de film op het grote doek!
Tevens vindt er een Q&A plaats met cast en crew.
j0enne
-
- 9607 berichten
- 3775 stemmen
Verdorie, ik zag deze een paar dagen geleden al liggen bij de FRS voor €8.
De voorkant sprak me natuurlijk al direct aan, zoiets is moeilijk over 't hoofd te zien, maar ik kon nog nergens een rating vinden. Niet zo raar achteraf aangezien die net uitgekomen is. Maar ik zie nu dat 't van de maker van Caged is, en die vond ik toch wel tof! 
Binnenkort dan toch maar eens halen!
MantA1952
-
- 50 berichten
- 302 stemmen
DRAMAtisch slechte film. Verhaal slaat nergens op! Gewoonweg waardeloos.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
DRAMAtisch slechte film. Verhaal slaat nergens op! Gewoonweg waardeloos.
Gelukkig dat jou recensies WEL iets toevoegen he? 
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Net de film bekeken en hoewel de film maar 65 minuten duurt komt er toch een hoop op je af.
De meeste acteurs kwamen mij niet bekend voor maar dat zorgde er wel voor dat ik deze film met een neutrale houding ben gaan kijken.
Lotgenoten heeft zeker als je het allemaal op je af laat komen een hoop onverwachte wendingen en een goed voelbare, opbouwende en drukkende sfeer.
Mensen met slecht in de zin krijgen in deze film eigenlijk allemaal wel hun verdiende loon en daarom was het woordje *karma* in de wc ook een passend woord, vanaf die scene zien we de afgang van verschillende personages en voorspoed voor andere.
Heb trouwens ook wel weer met plezier naar de 2 zoenende dames gekeken en dacht op dat moment ook wel hoe Stephan ze altijd weer zo ver krijgt. 
Lotgenoten is me goed bevallen, maar ik had ook eigenlijk niet anders verwacht.
Voor nu 3,5*
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
De film kwam zeker in het begin een beetje over als een zwaar gekunstelde freakshow. In ieder geval allemaal personages waar ik niks mee te maken wilde hebben.
Acteerwerk mwah, beetje amateurtoneel niveau maar niet ontzettend storend. Verhaal blijft redelijk boeien zo naar het einde toe maar is eigenlijk net iets te braafjes om echt een blijvende indruk achter te laten.
16 jaar en ouder vind ik ook wat overdreven overigens.
2,5*
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
16 jaar en ouder vind ik ook wat overdreven overigens.
Ik ook maar er zijn regels voor. Bloot, moord en drugs..
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een erotisch geladen en speelse thriller, die met weinig financiële middelen gemaakt moest worden (ik heb begrepen GBP 500, maar dat kan bijna niet) en dan is het resultaat zonder meer knap. Ik heb begrepen dat zowel de cast (het plezier spat van het scherm, al is niet alles even goed wat ze doen) als de crew gratis gewerkt hebben.
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Ben het eens met Spartaan1986. En ik ben verliefd op Marleen Maathuis.
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
Een film waarin eigenlijk niks gebeurd, maar toch lekker wegkijkt, en dat met een klein budget is best knap. Alleen dat bloot en erotiek???? Heb ik iets gemist? Je ziet paar tepels that's it.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
In mijn definitie staat erotiek niet gelijk aan bloot. Hoe gek dat ook uit mijn mond moge klinken...
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11913 berichten
- 5317 stemmen
Eens. Er zaten een paar scénes in Black Swam die pure erotiek waren en waar ze toch echt hun kleren aanhielden.
Piratje
-
- 414 berichten
- 421 stemmen
Lijkt me eerder op een aflevering van een soap.
Gelukkig ontbreekt nog de reclame tussendoor.
Een gezellige film met de nodige afwisselende overgangen in een hodderfamilie en bedrijf.
Knap gespeeld en ook een wat eenvoudig voorspelbaar verhaal.
Men wil zelfs wat teveel vertellen in zo'n korte duur.
Afwisseling en amuzement troef.
Vandaar mijn 3.0
Hannes791
-
- 279 berichten
- 2423 stemmen
Gelijk de DVD gekocht. Top gedaan andermaal Stephan. Ben fan van je films.
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3225 stemmen
Hoe komt het eigenlijk dat Lotgenoten ver het zelfde verhaal heeft als Steekspel? Waren jullie een wedstrijdje aan het doen wie de beste film afleverde ofzo? 
Edit: inmiddels verder gelezen, wel apart om 2 de zelfde versies te hebben in de zelfde maand.. 
Het laatste nieuws

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'
Bekijk ook

Caged
Thriller, 2011
778 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

