• 18.113 nieuwsartikelen
  • 185.007 films
  • 12.869 series
  • 35.442 seizoenen
  • 653.722 acteurs
  • 201.194 gebruikers
  • 9.524.151 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zimowy Zmierzch (1957)

Drama | 94 minuten
3,60 5 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: Winter Twilight

Oorsprong: Polen

Geregisseerd door: Stanislaw Lenartowicz

Met onder meer: Włodzisław Ziembiński, Maria Kierzkowa en Ligia Branice

IMDb beoordeling: 6,4 (128)

Gesproken taal: Pools

Plot Zimowy Zmierzch

Een soldaat komt onverwacht terug naar zijn geboortedorp, samen met zijn zwangere vrouw. Celinka, die op zijn terugkomst wachtte om met hem te kunnen trouwen, is ten einde raad, maar ook zijn vader heeft het er moeilijk mee en weigert met hem te praten. Als het jonge paar dan breekt met de familie, maar wel in het dorp blijft, waar hij werk vindt als vrachtwagenchauffeur en zij een gelukkige moeder wordt, zet dit bij iedereen de emoties op scherp.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

On demand-aanbod

Momenteel geen streamingopties beschikbaar.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van beavis

beavis

  • 6649 berichten
  • 15212 stemmen

Het verhaal wordt heel terloops verteld en doet uiteindelijk ook niet heel veel ter zake. Het beeld dat neergezet wordt van een klein plaatsje tegen de grens van Litouwen (zowel de regisseur als de schrijver komen uit deze streek en dit was hun belangrijkste doel) en de enorme sfeer die in elk beeld wordt gelegd des te meer. Daarmee loopt de film net even vooruit op de new wave en, omdat de tijd nog niet helemaal daar was, werd hij destijds maar matig ontvangen in eigen land.

Toch jammer, gezien de film ook het debuut is van de prachtige Ligia Branice (mevrouw Borowczyk) en het eerste volwaardige script is van de hand van Konwicki die een jaar later zijn eigen regiedebuut zou hebben het al even avant-gardistische Ostatni Dzien Lata (1958)