• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.977 gebruikers
  • 9.370.487 stemmen
Avatar
 
banner banner

Two Years at Sea (2011)

Documentaire / Drama | 88 minuten
3,50 14 stemmen

Genre: Documentaire / Drama

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ben Rivers

Met onder meer: en Jake Williams

IMDb beoordeling: 6,8 (677)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Two Years at Sea

Jake woont midden in de bossen. Hij maakt wandelingen door weer en wind en slaapt in de mistige velden en bossages. Hij bouwt een vlot waarmee hij midden op het meer zijn tijd besteedt en slaapt in een caravan die drijft op een boomstam. Hij wordt alle seizoenen gevolgd en leeft een sober leven. Hij brengt zijn tijd door met vreemde projecten en leeft de radicale droom die hij als jongeman had. Een droom waaraan hij twee jaar lang op zee gewerkt heeft om hem te realiseren.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Little happens, nothing is explained

Since Rivers started making Two Years At Sea, a new term has found purchase in film circles: "slow cinema" – meaning the type of contemplative, observational movie where image (and soundtrack) takes precedence over conventional narrative. Bracketed into this category are international auteurs such as Béla Tarr and Apichatpong Weerasethakul, possibly with Tarkovsky and Antonioni the movement's spiritual forefathers. The term fits Rivers' work like a glove. At times, Two Years At Sea almost slows to the stillness of a photograph, with just a tiny amount of motion in a static image to let you know time is passing – some socks blowing on a washing line, or a cloud drifting across a woodland landscape.

Het deed mij denken aan het werk van Werner Herzog. Zie bijvoorbeeld Little Dieter Needs To Fly:

Bent u tevreden met de manier waarop Herzog uw verhaal heeft verfilmd?

Nou, er zijn een paar dingen die niet helemaal kloppen. In het begin van de film zie je mij steeds deuren open en dicht doen. Dat doe ik helemaal niet. Ik open mijn deur net zoals jij. Werner probeerde daarmee te laten zien dat we ons gelukkig mogen prijzen dat we kunnen gaan en staan waar we willen. En ik heb ook geen tatoeage. Je ziet mij naar een tatoeage-shop gaan en bespreken hoe mijn tatoeage er uit moet gaan zien: met engelen en paarden die uit de hemel neerdalen. Ik had zulke hallucinaties, maar ik zou er niet over piekeren die beelden op mijn lijf te laten tatoeëren. Dat was Herzogs manier om te laten zien dat “de dood mij niet wilde”, zoals ik het in de film zeg. En al dat eten dat ik in de kelder bewaar, dat heb ik gedaan op het hoogtepunt van de Koude Oorlog. Ik dacht als er een oorlog uitbreekt, dan heb ik in ieder geval te eten. Dat heeft niet zoveel met mijn Vietnam ervaringen te maken. Ik had het belangrijker gevonden om in de film meer aandacht te geven aan de gesprekken die ik met mijn medegevangenen heb gevoerd.

Vooral als je na verloop van tijd erachter komt dat regisseur Ben Rivers het een en ander in scène heeft gezet (documentaire / drama) om het karakter van Jake Williams wat dikker aan te zetten. Ben Rivers zegt dat ook op de persconferentie van het Filmfestival in Venetië.


avatar van Ik Doe Moeilijk

Ik Doe Moeilijk

  • 1145 berichten
  • 197 stemmen

De film kent twee piekmomenten. Als eerste een shot van dik zeven minuten waarin de protagonist, gefilmd vanaf de waterkant in een long-shot, op een zelfgebouwd vlot dobbert op een meertje. Het tweede moment is een shot dat ongeveer net zo lang is van Jake, gefilmd van voren in close-up onder een kleine hoek, die aan een kampvuurtje zit, peinzend, op zijn eigen gedachten drijvend, inslapend.

Slome zwart-wit, 16 mm 'registratie' met minimale plot van het leven van een oude man die in het bos woont.

Of:

Pure contemplatie op de natuur, het mens-zijn, narratie, film, tijd....

Jij beslist.


avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10970 berichten
  • 2790 stemmen

avatar van cholopotter

cholopotter

  • 135 berichten
  • 106 stemmen

21/22 november te zien in filmhuis cavia amsterdam