• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.227 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.238 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dawning (2009)

Drama / Horror | 82 minuten
2,55 11 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 82 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gregg Holtgrewe

Met onder meer: Jonas Goslow, Najarra Townsend en David Coral

IMDb beoordeling: 3,9 (524)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dawning

Een broer en zus gaan op bezoek bij hun vader en stiefmoeder in een huisje aan een meer in het noorden van Minnesota. De eerste avond ontvouwt zich in ongemakkelijke conversaties over koetjes en kalfjes. Het noodlot slaat toe wanneer de hond van de familie dodelijk gewond wordt aangetroffen. Bijna gelijktijdig verschijnt er een vreemdeling in het huisje die de familie vertelt dat hij hen komt redden. Maar van wat? Al snel raken ze het vertrouwen in elkaar, de vreemdeling en wat er buiten in het duister ook mag zijn, kwijt.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Mwhja, je ziet het of je ziet het niet .

En met een low-budget bril zie je het. En zelfs zonder dat is ''Dawning'' gewoon een ijzersterk neergezet werkje. Sterke sfeer vooral, heel suggestief waardoor het onder de huid weet te kruipen. Doordat het zo mysterieus weet te blijven voor het grootste gedeelte, had ik weinig problemen om er helemaal in te zitten. Verder nog kudo's voor het sterke acteerwerk van de onervaren cast, het is maar waar je het op baseert.

Zeker verrast, goede dingen over gelezen maar het blijft gissen. Uiteindelijk bleek dat onterecht want Gregg Holtgrewe schotelt iets moois voor, waar je best even de tijd voor mag nemen.

Lees over de vergelijking met Dead End (2003) en meer @ hier <---


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Gemaakt met een budget van ik meen 115000 dollar is dit toch echt een tof filmpje geworden.

De sfeer is uitstekend. Ik hou sowiezo van die afgelegen locaties (poolgebied, hutje op de hei, hutje in het bos) omdat dat soort locaties gewoon sfeerverhogend werken. Met een spannend verhaal erbij, juist omdat het allemaal zo vaag blijft, een sterk acterende cast en een prima soundtrack dan kan het bijna niet meer stuk. En dat is hier ook het geval.

Dikke pluim voor de makers.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Goed filmpje, het speelt zich denk ik voor 95% af in een sauna-achtig hutje maar het weet de aandacht vast te houden. De overtreffende trap van suggestiviteit, dus mensen die uit zijn op een duidelijke verklaring of monsters komen bedrogen uit. Zelf heb ik er niks op tegen (integendeel) alhoewel ik hier een beetje onbevredigd achterbleef.

Desondanks genoten van het sfeertje en van de score, leuk bijvoorbeeld hoe het geluid van een pruttelend koffiezetapparaat gebruikt wordt als onderdeel van de audio. Verder best aardig en spaarzaam kleurgebruik en het acteerwerk is goed te doen, met name de vader en al zeker naar de standaard van een low budget horror.