• 15.833 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.621 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shounen Keniya (1984)

Familie / Animatie | 109 minuten
3,50 3 stemmen

Genre: Familie / Animatie

Speelduur: 109 minuten

Alternatieve titels: Kenya Boy / 少年ケニヤ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Nobuhiko Ôbayashi en Tetsuo Imazawa

Met onder meer: Ryôichi Takayanagi, Masao Ohtsuka en Tomoyo Harada

IMDb beoordeling: 6,4 (191)

Gesproken taal: Arabisch en Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shounen Keniya

"Boy gets lost in the African wild."

De tienjarige Japanner Wataru is met zijn vader op reis in Kenia. Door een stammenoorlog raakt hij van zijn vader gescheiden en maakt kennis met Zega, een machtige krijger der Masai. Samen met Dana, een reusachtige boa constrictor en Nanter, een gigantische Afrikaanse olifant, trekken Wataru en Zega door de gevaarlijke jungle en proberen Wataru's vader te bevrijden, die slavenarbeid moet verrichten in een geheim laboratorium waar een alles vernietigende bom wordt gebouwd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kate (stemrol)

Yoko Murakami (stemrol)

Von Goerrhin (stemrol)

Prof. Schutein (stemrol)

Zega (stemrol)

Wakagi (stemrol)

Wataru Murakami (stemrol)

Agera (stemrol)

Daisuke Murakami (stemrol)

Gure (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gratis

gratis

  • 91 berichten
  • 237 stemmen

Deze animatie is zo te gek. Met de effecten van toen was deze film zijn tijd ver vooruit. Het probleem alleen is dat je deze film nergens meer kan bestellen in het Nederlands. Het schijnt dat de Nederlands nagesynchroniseerde versie nooit als hardcopy is opgeslagen ergens.

Dus als iemand de videobanden nog heeft ik houd me aanbevolen. Wil deze heel graag weer zien!


avatar van Dopke

Dopke

  • 695 berichten
  • 8974 stemmen

Interessante productie die al bijzonder begint met live-action beelden van de mangaka (althans, dat neem ik aan) die liefdevol zijn manga opent en we het verhaal worden ingesluisd. Ik verwachtte een beetje een recht-toe-recht-aan verhaaltje waarbij een jong jongetje opgroeit bij de inboorlingen, maar het gaat veel verder dan dat. Het is vooral een avontuurlijk verhaal vol mythische Afrikaanse gevaren met een narratief dat eigenlijk steeds gekker wordt en eindigt in een erg coole (en vooral onverwachtse) finale. Narratief gezien doet het dan ook een beetje denken aan de speelsheid van het werk van Tezuka dat ook alle kanten opgaat, maar dan zonder dat het cartooneske overheerst. Het oogt allemaal vrij serieus, maar dat laat je snel varen als er een immense slang ten tonele verschijnt. Opvallend was ook de representatie van de Afrikanen, geen Kuifje of oldschool Jimmy (van Sjors&Jimmy) achtige taferelen met dikke rode lippen, maar volwaardige karakters met respect uitgebeeld. De doelgroep van de manga en de film zal vooral het jongere publiek geweest zijn, maar voor de oudere kijkers zijn de animatiekeuzes de moeite waard. Over het algemeen zijn de animaties strak en klassiek, maar af en toe switcht het beeld naar zwart/wit, loopt de framerate achteruit, of wordt een achtergrond opgeschilderd terwijl personages in de voorgrond lopen. Geen idee of dit om budgettaire redenen is gedaan, maar het effect is tof (vooral omdat het zwart/wit gebruik enkel bij gevaarlijke beesten wordt gebruikt) en geeft de film wat meer karakter. Het werkt ook mee in de timing van de film, want door dit soort effecten, als wel rustige momenten zoals wanneer het jongetje en meisje rustig gaan zwemmen en genieten van de natuur, wordt een flow gecreëerd die de film boven het gemiddelde uit laat steken. En ook niet onbelangrijk, het maakt de aanloop naar het einde behapbaarder.


avatar van centurion81

centurion81

  • 2068 berichten
  • 1994 stemmen

ohhh dit was zo geweldig!

Antilopen, lopen met je mee...Afrika je hebt geen ideeeee Afrikaaaaa Bizons Bizons...trala lalala lalaaaa

Ik wil deze ook zoooo graag weer zien...Met de Nederlandse stemmen...We hadden deze en deel 2 vroeger thuis op videoband


avatar van TinekeW82

TinekeW82

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben op zoek naar de vertaalde ( Nederlandse) versie. Ik kan me herinneren dat er op de videobanden een logo van een clowntje stond. Weet iemand daar meer van??

Heeft iemand een idee hoe en waar je aan de Nederlandse versie kan komen??

Ik hoop dat iemand me meer kan vertellen.

Grt


avatar van Mijs

Mijs

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Je bedoelt van jungle/Kenia boy? Op YouTube


avatar van gratis

gratis

  • 91 berichten
  • 237 stemmen

TinekeW82 schreef:

Ik ben op zoek naar de vertaalde ( Nederlandse) versie. Ik kan me herinneren dat er op de videobanden een logo van een clowntje stond. Weet iemand daar meer van??

Heeft iemand een idee hoe en waar je aan de Nederlandse versie kan komen??

Ik hoop dat iemand me meer kan vertellen.

Grt

Ik heb hem voor je en kan hem je doorsturen. Als digitaal filmbestand. Erg leuk om weer te zien.

Gr.