• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.011 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.659 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harlan - Im Schatten von Jud Süss (2008)

Documentaire | 100 minuten
2,50 3 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: Harlan: In the Shadow of Jew Seuss

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Felix Moeller

Met onder meer: Jan Harlan

IMDb beoordeling: 6,9 (291)

Gesproken taal: Frans, Duits en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Harlan - Im Schatten von Jud Süss

Het beruchte Jud Süss (1940), geregisseerd door Veit Harlan en geproduceerd door Goebbels en het Ministerie voor Propaganda is één van de wreedste en zeker de beroemdste Nazi-propaganda-film. Het vertelt over een Jood die zich vermomt als Christen en het volk uitbuit en van hun geld berooft. Harlans vrouw speelde één van de hoofdrollen. Na de oorlog werd Harlan vervolgd voor misdaden tegen de mensheid, Nu, decennia later kijken zijn kinderen terug op de film en hun ouders. Sommigen hebben hun naam veranderd en zijn het land ontvlucht, anderen menen dat hun vader werd gedwongen de film te maken.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Wat doe je als je vader/oom een oorlogsmisdadiger was in het Naziregime ?

Hier zeggen de kinderen (op één na : Thomas) ..och..het viel wel mee..het was zijn werk...hij was een groot kunstenaar ..etcetera.

Slechts enkele neven en nichten zijn kritisch ( waaronder Christianne Harlan die getrouwd was met Stanley Kubrick) , maar de meesten en ook vele kleinkinderen halen hun schouders op en begrijpen niet waarom er zoveel ophef is over hun "opa".

En de naamsverandering en de verhuizingen naar het buitenland staan geheel los van het feit dat zij familie waren van Veit Harlan.

Documentaire met een wrange nare bijsmaak.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7273 stemmen

Overigens ging Harlan na WO2 door met gezellige kneuterige Schmalz-films om vreemd genoeg in 1957 te komen met Anders als du und ich ... over homoseksualiteit?!? en ook nog eens met de nodige avantgarde electronics????

There are men ... There are Women...and then There is "The Third Sex"

Nou ja maak je geen zorgen de film is nogal anti-homo.

A mother goes to jail for procuring a whore for her son in order to rescue him from a bunch of arty homosexuals. Now here's a movie that's from another planet

Klaus befriends weird Doctor Winkler (wink wink), an old queen who likes to surround himself with arty young fags, and has nude wrestling matches in his spacious living room. He is also avant-garde: he owns an "Electron," a huge pipe organ that plays weird electronic music (by Oskar Salad), called "Concrete Music" by the good professor. By making the villain gay and arty and an intellectual, middle-class German values take potshots at three very bad things in one swipe.

Staat nog niet op de MM, maar zou die toch graag wel eens zien.

Dit soort "vage" regisseurs zijn op z'n minst interessant.

Deze docu lijkt me trouwens ook erg interessant.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Gelukkig werden de films die Veit Harlan na de oorlog regisseerde door het Duitse publiek en masse geboycot.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7273 stemmen

Vraag ik me af...hij heeft nog wel stuk of 15 films gemaakt na WO2.

Heeft ook nooit een Berufsverbot gekregen, mocht alleen niets meer over Joden filmen.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Als dat zo is, dan heeft Wikipedia me verkeerd voorgelicht.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7273 stemmen

De Engelse Wiki meldt dat Veit Harlan de politicus Erich Lüth voor het gerecht sleepte nadat ie op had geroepen tot een publieks-boycot van één van zijn films.

In hoger beroep werd Lüth overigens in het gelijk gesteld.

Maar goed, nog 15 films na 1950 (hij heeft toch een berufsverbot van 5 jaar gekregen) - het zal toch wel geld hebben opgeleverd.

Veit Harlan's nichtje Christiane Susanne Harlan trouwde in 1958 met de (Joodse) Stanley Kubrick - het huwelijk duurde tot het overlijden van Kubrick in 1999.

Geen idee of Harlan en Kubrick ooit met elkaar gesproken hebben.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

wendyvortex schreef:

Geen idee of Harlan en Kubrick ooit met elkaar gesproken hebben.

Volgens de weduwe van Kubrick wel, ze hebben elkaar ooit ontmoet.

Wat een gemiste kans deze docu. De beperking tot wat het betekend familie te zijn van, beperkt de scope ontzettend. Ik was meer geinteresseerd geweest in de omstandigheden waaronder Ufa werkte en hoe dat zo een beetje in elkaar zat. Ipv daarvan krijgen we te horen hoe een nichtje in de klas gevraagd krijgt of ze familie was van Harlan en hoe ze dat ondervond.