• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.938 gebruikers
  • 9.369.466 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tsuki wa Dotchi ni Dete Iru (1993)

Drama / Komedie | 109 minuten
2,78 9 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 109 minuten

Alternatieve titels: All under the Moon / 月はどっちに出ている

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Yôichi Sai

Met onder meer: Gorô Kishitani, Ruby Moreno en Moeko Ezawa

IMDb beoordeling: 6,6 (210)

Gesproken taal: Japans, Koreaans en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tsuki wa Dotchi ni Dete Iru

De goedmoedige Koreaans-Japanse taxichauffeur Chung Nam laat het alledaagse racisme van zijn collega's en klanten van zich afglijden. Het enige wat hem beweegt is zijn hartstocht voor de Filipijnse Connie die als barmeisje in het 'café' van zijn moeder werkt. Connie heeft echter haar eigen ambities, moeder ziet hem liever met een Koreaanse en dan gaat Chungs Koreaanse en snel op de maatschappelijke ladder stijgende baas ook nog failliet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Te zien op het IFFR van 2010 in een retro van Sai en eind vorige eeuw door Japanse recensenten verkozen tot de nummer 23 in de lijst van beste Japanse films aller tijden (een zeer aanvechtbare lijst overigens). Maakt nieuwsgierig!


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22394 berichten
  • 5066 stemmen

Die nieuwsgierigheid kun je wellicht weer opbergen en de lijst wordt er niet minder aanvechtbaar op, want echt het enige dat ik kan verzinnen waar de film zijn plek aan te danken heeft is het thema. Blijkbaar maakte deze film heel wat los in de Japanse samenleving over discriminatie van Filipino's en vooral Koreanen. Volgens de inleiding van Tony Rayns was dit eerst een 40 minuten durende TV-film die door het grote succes werd verlengd tot een bioscoopfilm. Inhoudelijk was dat niet echt te merken, aan de look wel. De film zag er wat TV-filmerig uit.

All Under The Moon is verder vooral een weinig boeiende mainstreamkomedie. Met soms een leuke grap, vaker een niet zo leuke grap, een sentimenteel moment, een love interest en wat er al niet meer in zulk soort films zit. Wellicht kan een Japanner er meer uithalen doordat situaties herkenbaarder zijn, maar ik vond er niet zoveel aan.

2.0*


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

Een aardige komedie, waar ik aanvankelijk maar niet in kon komen, maar die ik in het laatste uur toch wel meer ging waarderen.

Het probleem met deze film voor ons, westerlingen (en waarschijnlijk ook de reden dat hij hier weinig bekendheid heeft), is dat we vermoedelijk de helft missen. Alle subtiliteiten in de relatie Japanners-Koreanen en Japanners-andere nationaliteiten kennen we niet en dus zullen we een film als deze ook nooit helemaal kunnen begrijpen.