• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.041 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.676 stemmen
Avatar
 
banner banner

Laskar Pelangi (2008)

Drama | 124 minuten
3,50 1 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 124 minuten

Alternatieve titel: The Rainbow Troops

Oorsprong: Indonesië

Geregisseerd door: Riri Riza

Met onder meer: Cut Mini Theo, Ikranagara en Lukman Sardi

IMDb beoordeling: 7,9 (2.837)

Gesproken taal: Indonesisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Laskar Pelangi

Op het eiland Belitong wordt een landelijke moslimschool gesloten, omdat het niet aan de minimuminschrijving van tien studenten kan voldoen. Maar wonderbaarlijk genoeg verschijnen er op de eerste dag van school tien arme jongetjes en de deuren blijven open. Deze kleine knullen verschillen van de zeer armoedige Lintang tot de muzikaal begaafde Mahar. Hun leraren, Bu Muslimah en Pak Harfan gaan vol enthousiasme met ze aan de slag en de film volgt daarna deze studenten in de loop van hun leven, aangezien ze de ene na de andere onverwachte gebeurtenis doormaken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chuck Taylor

Chuck Taylor

  • 1269 berichten
  • 1953 stemmen

Eindelijk de tweede film die ik zie van Riri Riza, waarschijnlijk de meest artistieke regisseur van Indonesië.

Heel mooi drama over de enige en zeer armoedige islamitische basisschool op Belitong, een eiland bij Sumatra. Doordat uiteindelijk de tiende leerling, een gehandicapte jongen, zich aanmeld mag er onderwijs gegeven worden. Het zijn alle tien kinderen uit de laagste klasses die geen geld hebben voor het 'normale' onderwijs, maar toch allemaal zeer leergierig zijn. Door de inzet en motivatie van de leraren, die ze uit de Islam halen, wordt aan deze kinderen met veel enthiousiasme lesgegeven ondanks vele tegenslagen. Verhaal is in dat opzicht niet heel origineel, maar wel mooi om te volgen. Cinematografisch is het allemaal wel erg goed vormgegeven; prachtige beelden van het armoedige Indonesisch platteland, de natuur en landschappen en veel oog voor details. Overigens gebaseerd op het gelijknamige boek van Andrea Hirata.