• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.279 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kowai Onna (2006)

Horror / Mystery | 107 minuten
2,95 10 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 107 minuten

Alternatieve titel: Unholy Women

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Keita Amemiya, Takuji Suzuki en Keisuke Toyoshima

Met onder meer: Noriko Nakagoshi, Tasuku Emoto en Maki Meguro

IMDb beoordeling: 5,8 (772)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kowai Onna

In Kata Kata (Ratel Ratel) hoort Kanako 's nachts een merkwaardig geluid en verliest het bewustzijn. Als ze weer wakker wordt lijkt de stad volledig ontvolkt te zijn, op een monster in rode vrouwenkleding na. In Hagens (Staal) gaat de monteur Sekiguchi op verzoek van zijn baas uit met diens zus Hagane. Als hij haar komt afhalen is haar bovenlijf verstopt in een aardappelenzak, maar het is te laat om het afspraakje af te zeggen. In Uketsugumono (De Erfenis) reist de pas gescheiden Saeko met haar zoontje naar het platteland om bij haar moeder te wonen. Die is sinds het verdwijnen van haar zoon geestesziek. Saeko doet in de schuur een akelige ontdekking.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12835 stemmen

Niet mis.

Je moet, wil je nog met een film als deze aankomen, toch iets aparters brengen. Gewoon weer een geest laten opdraven werkt niet echt meer. Dat hebben de regisseurs ook wel door, het lage budget doet de rest.

Vooral de eerste twee filmpjes brengen een leuke twist. De geest uit het eerste filmpje (poster - erg gave trouwens) is lekker maf en erg gaaf vormgegeven. Leuk filmpje met een weird einde. Niet dat het ergens op zou hoeven slaan, maar fijn is het wel.

Filmpje 2 springt er eigenlijk het meest bovenuit. Jongen wordt een date opgedrongen. Vreemd genoeg is het een stel benen met een grote jutte zak over het bovenlijf. Wat grappige en semi-romantische taferelen volgen. Suzuki maakt er echt een gestoord en weird potje van, voor zulke shorts zet je een omnibus als deze op. De muziek in deze short is ook best opvallend trouwens. Lekker vals en komisch.

Derde filmpje is het meest volwassene, ook wel meteen het saaist. Toch blijft het idee wel aardig, maar ietwat traag en braaf na het maffe 2de filmpje. Vreemd, want Toyoshima heeft samen met Shimizu ook Yûrei vs. Uchûjin 03 op z'n naam staan. Weirdness troef zou je dan denken.

Al bij al zeker een boeiend drieluikje, hoewel de kracht vooral bij de eerste 2 films hangt. Tweede kortfilm is het hoogtepunt van de omnibus, hoop dat Suzuki de kans krijgt om z'n CV verder uit te breiden.

3.5*


avatar van maxo922

maxo922

  • 691 berichten
  • 627 stemmen

3 verschillende horror shorts

'Kata Kata' was toch wel de eerste de beste van het drietal.

Prachtige bijna parodische j-horror short. De geest is meer dan alleen een zweverige vrouw met zwart haar. Het is duidelijk echt een monster. Een simpel maar vlot verhaal dat erg vermakelijk blijft. Ook het plot is niet te moeilijk.

* 3,5

De tweede (Hagens) is ook niet vervelend.

Door middel van vieze en enge geluiden werd ik erg nieuwsgierig hoe het meisje er zonder zak uit zou zien. Dat werd helaas niet vertoont, maar verder zat ik daar niet zo mee. Het verhaal is een beetje nachtmerrie-achtig. Alsof je weg wil rennen maar je komt niet vooruit. Verder lijkt de vrouw in zak toch erg veel van de jongen te houden en wil ze vaker met hem uit. Het einde is erg vermakelijk, maar vooral erg vies.

Ruime * 3,0

Uketsugumono is maar een saaie bedoening. het gegeven concept is niet verkeerd, best potentieel eigenlijk. Ook alle J-horror momenten ontbreken niet, maar het is verder erg vervelend uitgewerkt. alsof geen van de acteurs er zin in hadden. De keuze om de hoofdrol aan het kleine jongetje te geven vond ik ook een minpunt. Het plot is uiteindelijk ook niks van wat het had kunnen zijn.

Kleine * 2,0

bij elkaar dus * 3,0


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Aaah dus hier is Rattle Rattle van Duurde even (al minstens een jaar geleden dat ik die zag), maar die hoort dus gewoon in deze anthology. Toch eens de andere twee bekijken dan, vond de eerste érg gaaf toendertijd.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

inderdaad Rattle Rattle is wel leuk, maar de andere 2 verhaaltjes vind ik maar matig.

En vooral staal is knap waardeloos.

dat mag bijna geen horror meer heten.


avatar van EVIL '84

EVIL '84

  • 415 berichten
  • 294 stemmen

Aardig drieluik.

Ik vond met name de eerste twee verhalen goed, de derde duurde mij te lang en wist mij niet te boeien.

Verhaal 1 bouwd de spanning langzaam op en je blijft je afvragen waarom de de vrouw in het rood achter het hoofdpersonage aanzit. In het tweede verhaal wordt de spanning rustig opgebouwd en wordt de situatie steeds meer bizar, Bijna komisch. Verhaal 3 is een echt Japans spookverhaal wat traag op gang komt, maar als je er van houd is het prima uit te zitten. Heb me goed vermaakt met deze film.