Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Canada / Ierland / Egypte
Geregisseerd door: Ruba Nadda
Met onder meer: Patricia Clarkson, Alexander Siddig en Elena Anaya
IMDb beoordeling:
6,6 (7.019)
Gesproken taal: Arabisch en Engels
Releasedatum: 26 augustus 2010
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Cairo Time
Juliette Grant reist naar Caïro om haar man Mark te ontmoeten, maar eenmaal daar krijgt ze te horen dat deze vertraagd is in Gaza. Mark stuurt zijn Egyptische vriend Tareq, een politie-officier, om haar op te halen en zolang gezelschap te houden. Maar tussen de twee ontstaat plotseling een romantische affaire.
Externe links
Acteurs en actrices
Juliette Grant
Tareq Khalifa
Kathryn
Yasmeen
Mark
Jameelah
Hanan
Customs Officer
Porter
Manager
Video's en trailers
Reviews & comments
martien76
-
- 65 berichten
- 116 stemmen
Heb me goed vermaakt met deze film,
het verhaal zit goed inelkaar ben eigenlijk niet zo`n drama liefhebber.
Maar vond deze zeer goed.
pandit
-
- 45 berichten
- 163 stemmen
Ik ken Cairo als mijn broekzak en in deze film is de sfeer van deze stad erg goed in beeld gebracht. heel herkenbaar
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Sfeervol romantisch drama, het dunne verhaal is een excuus voor de mooie beelden en het leven in Cairo en Noord-Egypte. Mooie pianomuziek aan begin en eind.
AANRADER:
. Wie in Cairo geweest is zal deze film wel waarderen.
. Voor diegenen die daar nog heen willen is het een goede reisgids.
. Voor de rest zal deze film geen aanrader zijn.
jeuletaxi
-
- 328 berichten
- 322 stemmen
Nooit in Cairo geweest en heb me geen seconde verveeld...kijkt lekker weg en inderdaad mooie beelden.
Mooie film.
RickZ
-
- 1329 berichten
- 1235 stemmen
Nooit in Cairo geweest en heb me geen seconde verveeld...kijkt lekker weg en inderdaad mooie beelden.
Mooie film.
Voor iedereen dus een aanrader!
David Allan Coe
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
Het script van deze film heeft absoluut heel wat te bieden. Spijtig genoeg is er heel weinig van terechtgekomen.
Patricia Clarckson wandelt als een compleet emotieloze zombie doorheen de film, terwijl het juist de onderdrukte emotie en passie zijn die het hoofdgegeven van deze prent vormen.
Daardoor evolueert alles zich tot een erg traagvorderend geheel dat aan de kijker voorbijgaat zonder enige kans op betrokkenheid.
Spijtig, een zwaar gemiste kans op een topfilm.
* 2,0
tangogirl
-
- 8 berichten
- 819 stemmen
De romantische affaire liet lang op zich wachten..... gelukkig was er veel van Cairo te zien.......
KoDe
-
- 18 berichten
- 253 stemmen
Het script van deze film heeft absoluut heel wat te bieden. Spijtig genoeg is er heel weinig van terechtgekomen.
Patricia Clarckson wandelt als een compleet emotieloze zombie doorheen de film, terwijl het juist de onderdrukte emotie en passie zijn die het hoofdgegeven van deze prent vormen.
Daardoor evolueert alles zich tot een erg traagvorderend geheel dat aan de kijker voorbijgaat zonder enige kans op betrokkenheid.
Spijtig, een zwaar gemiste kans op een topfilm.
Perfect verwoord!!!
han de barman
-
- 202 berichten
- 485 stemmen
Als het een vakantievideo was geweest, zat hij heel leuk in elkaar.
Helaas zat er geen verhaal in deze en vond het echt bagger!
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Het verhaaltje was inderdaad flinterdun, Patricia Clarkson een slaapverwekkende actrice, maar de prachtige beelden maakte het voor mij toch de moeite waard.
barns
-
- 478 berichten
- 775 stemmen
De film probeerde een greep te doen naar Lost In Translation maar is hierin duidelijk gefaald.
Wat er dan overblijft is een vervelend, quasi interessant, portretje van een stad. Leuk als je dus met de intenties kijkt om wat van Cairo te zien maar voorderest totaal niet de moeite waard.
THE_CROW
-
- 33 berichten
- 170 stemmen
Ik heb me uitstekend vermaakt tijdens de film. Vooral de rust sprak me enorm aan. Vaak heb ik het gevoel dat films als een soort 'rollercoaster ride' worden gemaakt. En net zo snel ben je ze weer vergeten. Met de rust die wordt gecreeerd door voor bepaalde shots net even iets langer de tijd te nemen, werd er veel diepgang in de gevoelens van de personages gelegd.
En het bracht mooie herinneringen aan Caïro terug in mijn herinnering...
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Van de kamelentocht gaan we naar de prachtige piramides om daar de zonsondergang met de waterpijp te bezichtigen. En wat zijn die Egyptenaren toch hartelijke mensen. Het lijkt wel een vakantiefilmpje of een ode aan Egypte (Caïro) waar het leven wordt voorgesteld als rozengeur en maneschijn. En wie begeleid ons door Caïro? Niemand minder dan Patricia Clarkson die met haar emotieloze houding in een waas hangt van constant glimlachen. Alle clichés worden uit de kast getrokken om een ''bijzondere'' stad te verkopen aan de kijkers.
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Slaapverwekkend!
Ik heb zelden een film gezien waarin zo weinig gebeurt als deze.
Dus mochten er mensen zijn die de slaap wat moeilijk kunnen vatten dan raad ik deze film zeker aan.
En van een romantische relatie was ook nauwelijks sprake.
Na 1 uur film eindelijk een glimlach en een kwartier later de eerste zoen.
En 10 minuten later was de film dan eindelijk klaar.
Gelukkig!
Het was mijn mooiste moment van de film....... 
LeenLief
-
- 16 berichten
- 33 stemmen
Zeer trage film met slecht uitgewerkte karakters, maar wel met 'astonishing' (zoals Juliette het in de fim zelf zegt) mooie beelden van Caïro en Egypte en prachtig pianospel van Niall Byrne!
Djaser
-
- 21 berichten
- 535 stemmen
Plaatjes!
Dat is ook meteen het enige interessante aan deze 1,5 uur durende reclame spot voor het ministerie van toerisme in Egypte.
Zandkuiken
-
- 1743 berichten
- 1428 stemmen
Een nogal zoutloze bedoening. Cairo Time wordt her en der weleens vergeleken met Lost In Translation en dus verwachtte ik me aan een energieke prent waar de ingehouden passie vanaf spat. Niet dus...
De echte hoofdrolspeler lijkt Caïro, maar hoe steriel kan je zo'n bruisende metropool eigenlijk in beeld brengen? Dat chaotische broeinest is waarschijnlijk nochtans een ideale locatie om voor elektriciteit te zorgen op het scherm. Jammer genoeg is daarvan geen sprake hier. Verder dan wat postkaart-plaatjes komt Nadda niet.
En dan de acteurs. Patricia Clarkson (met d'r eeuwige grijns) is nooit een persoonlijke favoriet geweest, en dat blijft zo. Nergens lijkt ze ook maar een beetje te ontdooien en daar kan de redelijk charismatische Siddig weinig aan verhelpen.
Blijft dus over een film die op zich wel degelijk gemaakt is, maar mij nergens vervoerde. Hier zat naar mijn gevoel dan ook veel meer in.
2,5*
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Mooie film. Je voelde de romantische vibe tussen die 2. Kreeg spontaan zin om op vakantie te gaan!!
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5027 stemmen
Cairo Time = Patricia Clarkson. Zonder de charmante Clarkson zou deze film een stuk minder zijn geweest.
Decec
-
- 6741 berichten
- 8581 stemmen
Ik vond een goede Romantische/Drama film...
Komt uit Canada/Ierland/Egypte...
Prima acteerwerk...
Zeker mooie film...
Geen saaie film...
Een mooie muziek achtergrond...
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Persoonlijk is het voor deze film wel een groot pluspunt dat het in zich in Cairo afspeeld omdat ik er zelf vaak geweest ben en dat maakt dat deze film persoonlijk wat meerwaarde heeft. Ik vond het heerlijk om weer naar alle beelden te kijken en ik herkende zoveel terug. Zowel de positieve als de negatieve punten die ik ook voel bij Cairo kwamen in dit verhaal naar boven dus dat was wel grappig om te zien. Negatief: de hectiek, de armoede en verschil tussen man en vrouw, de opdringerigheid van sommige mensen en het constante gedoe met geld. Positief: de hartelijkheid van de mensen, de heerlijke buzz die de stad in de avond toch ook wel heeft, de schitterende groene hofjes onderaan de bruggen en langs de Nijl en de vriendelijkheid van de mensen daar.
Leuk om ook weer beelden te zien van bijvoorbeeld de Khan El-Kallili. Op deze schitterende bazaar moet je geweest zijn. Maar goed .... ik dwaal af. De romantiek in dit verhaal vond ik ook sterk. Wat een sterk spel tussen Julliette en Tarique. Aan de ene kant is het een telleurstelling dat hun verliefdheid zo abrupt werd afgebroken maar aan de andere kant houdt het wel een beetje de mystiek in het verhaal.
Toch vind ik het ook weer niet het allermooiste liefdesverhaal dat hier getoont werd. Het bleef voor mijn gevoel behoorliijk op de vlakte. Als Cairo niet zo schitterend in beeld gebracht zou zijn dan denk ik dat ik de film toch een wat lagere waardering had gegeven. Maar omdat we toch een heleboel schitterende beelden voorgeschoteld krijgen is dat een beetje de redding geweest, denk ik.
Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Ja het zal best een mooie stad enzo zijn, maar dat maakt nog geen mooie film. Ergens spraken sommige gedeelten van de film me wel aan, maar er is gewoon te weinig verhaal en gebeurtenissen om zelfs een 88 minuten durende romantische film vol te ouwehoeren.
Wel redelijk geacteerd, redelijk mooie plaatjes maar zoals Fran hierboven mij ook al zegt; voor een Romantische film blijft het liefdesverhaal op de vlakte. En dat is jammer. Kan er helaas geen voldoende van maken. Ben ook bang dat ie niet al te lang blijft hangen....
Raider
-
- 44 berichten
- 185 stemmen
Mij is het een raadsel waarom het acteerwerk in meerdere reacties hierboven wordt genoemd als een pluspunt. In mijn ogen was het acteerwerk, naast het script, één groot drama. Ontzettend slecht. Elke dialoog was bijzonder simpel en zonder inhoud, en dan ook nog eens dermate slecht geacteerd dat ik het gevoel had naar een of ander goedkoop theater te kijken. Geen enkel woord klonk gemeend, geen enkele zin werd met gevoel gebracht. Bar en bar slecht.
Was er dan nog iets positiefs? Mja wellicht het camerawerk, maar ik had wellicht liever naar een docu gekeken over cairo dan iets als dit.
Theunissen
-
- 12267 berichten
- 5513 stemmen
Leuke documentaire over Cairo waarin ook nog een flinterdun romantisch verhaal is ingeweven. De beelden van Cairo zagen er overigens fraai uit. Van de cast deden Patricia Clarkson en vooral Alexander Siddig het best aardig. Ze hadden Patricia Clarkson wel een wat meer vurige rol kunnen geven want nu speelt ze alleen de rol van een saaie muts. Het verhaal stelt echt bitter weinig voor en het einde is gewoon abrupt en belachelijk.
missl
-
- 3866 berichten
- 5796 stemmen
een romantisch verhaal met veel sfeer omdat je ook veel ziet van de omgeving. Jammer dat het eind redelijk snel kwam, ik had graag nog willen zien hoe het uit ging pakken.
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
An affair to remember voor de twee hoofdpersonages in een film, die naast het romantisch allure, eigenlijk weinig spankracht vertoont maar wel enigszins boeit omwille van de sfeerschepping in het broeierig Cairo en omgeving.
Goed camerawerk, vond ik. Patricia vond ik af en toe "spelen" met haar rol.
Gezien op Prime à la carte.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Pfoe, normaal is een film van een kleine anderhalf uur zo voorbij maar bij deze film bleek het een lange kwelling.
De film gaat over een vrouw die moet wachten op haar man Mark en daarom noodgedwongen een tijd alleen in Cairo moet verblijven.
Daar ontmoet ze een man die haar de stad laat zien en ongewild begint ze iets voor hem te voelen.
Helaas wordt dat zo slecht uitgewerkt dat het gewoon lachwekkend is. Er gebeurt echt helemaal niks in die anderhalf uur en het verhaal kabbelt rustig naar een waardeloos einde.
Af en toe zitten er nog mooie beelden van Cairo in waardoor het nog enigzins draaglijk is en ook het acteerwerk van Patricia Clarkson en Alexander Siddig is prima in orde zodat de laagste score niet terecht zou zijn.
1,5* dan maar.
Boenga
-
- 2628 berichten
- 1532 stemmen
Ja, want:
Een heel rustig voortkabbelend romantisch verhaal, gekaderd in een achtergrond van de drukke grootstad: Cairo Time heeft een warme en meeslepende sfeer. De 'Time' in de titel is even belangrijk als het woord 'Cairo'.
Het ziet er allemaal heel mooi uit, en een paar details zorgen voor een absolute meerwaarde. De manier waarop de gevoelens tussen Juliette en Tareq groeien bijvoorbeeld: geen love at first sight , maar elkaar stilaan beter leren kennen.
Ook het feit dat het eens niet om twintigers of dertigers hoeft te gaan: prima zet van de schrijver van het verhaal.
Maar helaas, toch maar niet want:
Op een aantal vlakken schiet de film gewoon te kort.
Zo zijn veel van de dialogen leger dan de gemiddelde zeepbel. Goedkoop opvulsel voor de mooie beelden.
Gewoon irritant daarbij zijn de verschillende telefoongesprekken tussen Juliette en haar echtgenoot: twee mensen die elkaar al een poosje niet meer gezien hebben, beperken hun conversaties tot een paar goedkope oneliners - waarbij de tijd tussen twee zinnetjes van Juliette (de stem van Mark hoor je niet) haar echtgenoot geen mogelijkheid laat om meer dan twee woorden te zeggen. Heel erg fake, iets waar je in de 21ste eeuw als regisseur toch iets anders moet mee doen.
Veel storende details; zoals Tareq die al gepensioneerd is; Siddig was 44 bij de opnames ??
Of diezelfde Tareq die de wat moeilijke keuze moet maken om een dag vrij nemen uit z'n taverne voor een uitstap met Juliette - maar hij zit daar wel elk moment van de dag schaak te spelen ??
Of een luxehotel, maar geen receptionist in de loop van de nacht ?
Cairo Time zit vol van dit soort momenten en gebeurtenissen waar niet over nagedacht is.
Maar de grootste stoorzender is het personage van Juliette. Stroef, star, stijf koud, onpersoonlijk; pretentieus ook, alsof ze zichzelf als 'de koningin' ziet. En voortdurend in een roes: elke 'ja' of 'nee' laat op zich wachten, niks van enthousiasme of spontaniteit. Of zat er dan toch cannabis in de waterpijpen met appelsmaak ?
Al bij al haalt Cairo Time toch niet de helft van de punten. Juliette (niet noodzakelijk Patricia) zit daar zeker voor wat tussen.
Het laatste nieuws

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie

Biografisch sportdrama 'The Smashing Machine' vanaf nu te streamen op HBO Max

Controversieel? Castleden over spraakmakende horrorserie 'The Beauty': 'Zet je aan het denken'
Bekijk ook

Miss Pettigrew Lives for a Day
Drama / Komedie, 2008
35 reacties

The Other Man
Drama, 2008
64 reacties

Mein Kampf
Drama, 2009
17 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



