• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.375.045 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kiru (2008)

Actie | 82 minuten
2,90 10 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 82 minuten

Alternatieve titels: Kill / Rebellion: The Killing Isle

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Mamoru Oshii, Kenta Fukasaku, Takanori Tsujimoto en Minoru Tahara

Met onder meer: Rinko Kikuchi en Yôko Fujita

IMDb beoordeling: 4,8 (174)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kiru

"omnibus movie 'kill'"

Vier segmenten van vier verschillende regisseurs, onder leiding van Mamoru Oshii die zelf ook een segment voor zijn rekening neemt. Het project zinspeelt op de volgende vraag: Waarom zou je eerst een heel verhaal moeten doorlopen voordat je bij de grote vechtscène aankomt? Daarom dit project zonder plot of karakterontwikkeling, alleen maar vechtscènes. Elk segment is een "final-battle" van een niet-bestaande film.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kinjutsu

kinjutsu

  • 1549 berichten
  • 2582 stemmen

De katana staat absoluut centraal in deze omnibus, grappig hoe hij in elk segment op een andere manier gebruikt word.

"Kiriko" - Takanori Tsujimoto

Een doorsnee hack 'n slasher met wraak als hoofdthema, eigenlijk niet veel meer over te melden... 2,5*

"The Children's Samurai" - Kenta Fukasaku

Kenta Fukasaku is iemand die me in het verleden erg teleur heeft gesteld met slechte vervolg van BR. Het blijkt dat hij wel degelijk in staat is om een leuke en originele film neer te zetten.

Een stomme en in zwart-wit geschoten "Classic Samurai" flick (one hit - one kill, gebruik maken van de zon om je tegenstander te verblinden etc.) met KINDEREN in de hoofdrollen. Ook erg grappig was de bijrol van Jo Odagiri tussen al de basisscholieren. 4*

"The Firing Range" - Makoto Tahara

Erg leuk ook deze, typische Japanse B-film scene. Slechte maar passende CGI. Kan er niet veel meer over vertellen, anders verraad ik meteen het hele segment. 3,5*

"Assault Girl 2" - Mamoru Oshii

De gene waar ik het meest van verwacht had. Hij maakte aan de ene kant wel wat van mijn hoge verwachtingen waar. Erg mooi kleurgebruik en de shots van flora en fauna vond ik ook zeer geslaagd.

Maar aan de andere kant duurde het gewoon veel te kort, ik had er de hele zit op gewacht en na een paar minuten was het weer voorbij, het leken wel seconden. Ook vond ik dat de protagonist zich niet goed genoeg inleefde in haar rol, jammer.

Ik kijk in ieder geval erg uit naar Oshii's vervolg Assault Girls! 3*

Al met al wel een aanrader, 3,5


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

Zeer wisselend.

En inderdaad, de regisseurs nemen het niet al te nauw met het concept. Jammer, want het is eigenlijk enkel Oshii die ons echt een finale scene serveert. Nu is hij ook wel een traagfilmers, dus heeft hij het iets makkelijker dan de rest, maar toch ...

Eerste filmpje kent enkel wat leuke editing als de gevechten in volle gang zijn. Daarbuiten is het redelijk pover. Ideetje met het einde is nog wel grappig, maar pover geschoten en goedkoop uitgewerkt. Ook allesbehavle een "eindscene" dit. Meer een kortfilm zonder middenstuk. 2.0*

Film van Fukasaku heeft het minst met het concept vandoen, maar is wel een positieve verrassing. Leuke visuele aankleding voorzien van een supergrappige dub. Helemaal niet serieus te nemen maar lekker vermakelijk en erg grappig. Na helemaal de dieperik in te gaan met BRII maakt hij steeds leukere dingen. 4.0*

Derde kortfilm is de minste van allemaal. Als je dit met Versusof Death Trance vergelijkt mag je er meteen bijzetten dat het dan wel door een compleet ongetalenteerd regisseur is neergezet. Visueel écht slecht en goedkoop, sfeer nihil en gewoon slaapverwekkend. Ideetje met de zwaarden was wel grappig. De film niet zo. 1.0*

Oshii's film is de beste (maar inderdaad geloof ik wel de kortste). Hij bewijst in ieder geval dat gebrek aan budget niet leidt tot lelijke films. Zeker niet het beste wat hij gedaan heeft, stukje met de schapen (ehhh) en de CG tank waren wat minder, maar het eindgevecht zag er erg goed en snappy uit. 4.0*

In z'n geheel 3*. Twee erg leuke, twee slechte. Had er zeker wat meer van verwacht. Vooral omdat het de bekende namen zijn die het waarmaken, terwijl zulke films net een ideaal podium zijn voor jong talent.


avatar van Observator

Observator

  • 18281 berichten
  • 3579 stemmen

Kiru. Een concept met potentie. De vier regisseurs zijn hier echter inderdaad behoorlijk mee op de loop gegaan, want veel is er niet van terug te vinden.

Kiriko (Takanori Tsujimoto) is het soort moderne Japanse actiefilm dat zichzelf niet al te serieus neemt. We zien samuraizwaarden, over-the-top geweld en chirurgisch gemodificeerde personages. Het thema van Kiriko is het wreken van het onrecht dat twee zusjes wordt aangedaan. Dit soort films liggen mij doorgaans niet bijzonder, hoewel er uitzonderingen zijn. Bij dit segment vind ik dan ook de actie weinig bijzonder en juist een vredig, bovennatuurlijk moment het meest interessant.

The Children's Samurai (Kenta Fukasaku) is een soort stomme film. Bewegend beeld wordt afgewisseld met statische tekst, zoals je dat kent van vroeger. Ook de beeldkwaliteit is op die manier bewerkt en er wordt gebruik gemaakt van een sepia-filter. De film wordt volledig aan elkaar gesproken door een vrouwelijke voice-over (kwam af en toe heel komisch uit de hoek) die ook de stemmen van de personages vertegenwoordigd. Een geslaagd concept en een verhaaltje met een moraaltje.

Het derde segment, The Firing Range (Minoru Tahara). Een verhaal over een historisch zwaard dat na eeuwen terug wordt gevonden en over magische krachten blijkt te beschikken. Wanneer je het zwaard aanraakt verander je in een moordzuchtig persoon met cyborg laserogen. Dit klinkt net zo belachelijk als dat de uitwerking ook was. Het slechtste deel uit de omnibus.

Assault Girl 2 stijgt ver uit boven de rest. Het ziet er allemaal zeer fraai uit. Een aards landschap met een onaardse lichtval. Erg mooi kleurgebruik. Ook de personages blijken van een bovennatuurlijke afkomst te zijn en zijn tof vormgegeven. De raakvlakken met Avalon zijn hier nog niet heel duidelijk zichtbaar, en worden pas onthuld in Assault Girls (2009).

Een niet helemaal geslaagde omnibus. Met The Firing Range als slechtse segment, op de voet gevolgd door Kiriko, The Children's Samurai als leuke bovengemiddelde verrassing en Assault Girls 2 als topper, kom ik op een gemiddeld eindoordeel van drie sterren.