• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.983 films
  • 12.204 series
  • 33.973 seizoenen
  • 646.999 acteurs
  • 198.993 gebruikers
  • 9.371.103 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Phantom (1931)

Mystery / Horror | 62 minuten
1,40 5 stemmen

Genre: Mystery / Horror

Speelduur: 62 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alan James

Met onder meer: William Gould en Allene Ray

IMDb beoordeling: 4,3 (505)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Phantom

De bewoners van een stad worden geterroriseerd door een gemaskerde seriemoordenaar. Een journalist besluit zelf een onderzoek in te stellen en ontdekt dat hij zich verbergt in een instelling voor geesteszieken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ruth Hampton

Sam Crandall

Police Sgt. Pat Collins

Dist. Atty. John Hampton

Lucy - the Maid

Shorty - the Chauffeur

Oscar - the Lunatic

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

The Phantom gaat over een boef die is ontsnapt op een wel spectaculaire wijze. Hij weet op een of andere manier op een erg hoge gevangenismuur te klimmen. Tenzij hij Spidermankrachten heeft of een ongelooflijk zetje heeft gekregen van een sterke handlanger, lijkt me dat onmogelijk (je krijgt dan ook enkel het moment te zien als hij net aan de bovenkant is geraakt). Vervolgens springt hij op een voorbijrijdende stoomtrein zonder zich te bezeren en is er een vliegtuigje (een tweedekker zoals die van Lindbergh) dat hem met een touwladder meevoert. Zo dat was meteen het leukste en spannende stukje van de hele film ook al was het totaal ongeloofwaardig. Wie hoopt op een film waarin deze crimineel gaat moorden in een oud landhuis komt bedrogen uit. Men zet een soort val op om The Phantom te klissen maar het is allemaal erg rommelig en totaal niet spannend. Er zijn wel enkele momenten met verborgen ruimtes maar de setting oogt goedkoop en wordt niet echt goed benut. Leuke karakters zijn er eigenlijk ook niet. De taxichauffeur en meid, een echtpaar bovendien, proberen met hun schrikkerigheid en onhandigheid nog wat animo in te brengen maar meer dan een kleine glimlach leverde dat bij mij niet op. Een liefdesverhaaltje en klein Frankenstein moment is er ook nog ingepropt. Het blijft onduidelijk wat de regisseur nu precies voor ogen had. Neen, geef mij maar the good old The Bat of The Cat and the Canary uit de jaren 1920.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

"Shoot to kill", zegt de inspecteur van politie [Horace Murphy] aan het einde van een radiobericht waarin hij de luisteraars waarschuwt dat 'The Phantom' is ontsnapt. Hij verzuimt echter een signalement geeft, hetgeen zijn oproep maakt tot een vrijbrief om ieder vreemdeling overhoop te schieten. Even daarvoor hebben we gezien hoe 'The Phantom' - onder het niet al te toeziende oog van twee gewapende bewakers - een tien meter hoge muur heeft beklommen, op een voorbijrazende trein is gesprongen (altijd handig, een spoorweg langs een 'afgelegen' gevangenis) en, om het enige spektakel in deze onzin af te sluiten, per vliegtuig in veiligheid wordt gebracht. Om volstrekt wazige redenen houdt 'The Phantom' zich schuil in een opvanghuis voor geesteszieken onder leiding van Dr Weldon [William Gould]. Een hoop pseudo-spookachtig gedoe en wanhopige pogingen tot komedie later vraag je je af wie deze flauwekul verzonnen heeft! Inderdaad, het is dezelfde man die verantwoordelijk is voor de erbarmelijke regie, de tenenkrommende vertolkingen en de belachelijke ontknoping: Alan James, onze dank is groot.