• 15.869 nieuwsartikelen
  • 178.587 films
  • 12.249 series
  • 34.038 seizoenen
  • 648.332 acteurs
  • 199.162 gebruikers
  • 9.381.760 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chapaev (1934)

Drama / Oorlog | 93 minuten
3,42 12 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titels: Чапаев / Chapayev

Oorsprong: Sovjet-Unie

Geregisseerd door: Georgi Vasilyev en Sergey Vasilyev

Met onder meer: Boris Babochkin, Leonid Kmit en Varvara Myasnikova

IMDb beoordeling: 7,0 (1.580)

Gesproken taal: Russisch

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chapaev

Deze film is gebaseerd op het boek over Vasili Ivanovich Chapaev (1887-1919), die bij leven de commandant was van de 25ste divisie van het Rode Leger. Chapaev was een ongeschoolde boer en een veelvuldig gedecoreerde held uit de Eerste Wereldoorlog en later in de Russische Burgeroorlog, die meteen volgde op de Russische Revolutie. Deze man van actie vocht altijd aan de kant van de arme mensen. Zijn troepen bestonden uit boeren, net zoals hijzelf. Niet in staat om te lezen of schrijven, kon hij briljante gevechtstactieken demonstreren door aardappelen te verplaatsen op de tafel. Hij verloor nooit één gevecht tegen de ervaren generaals van het leger van de tsaar.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Onevenwichtige film die enerzijds de kijker verveelt met catechesatie:we zien hoe een volkscommissaris de brute held omvormt tot een modelcommunist,en anderzijds een schitterend oorlogsspektakel met vaak sublieme cinematografie en briljante scènes als die met de pianospelende witte officier en zijn lakei wiens broer hij heeft laten executeren.

Hoogtepunten zijn echter de gevechtssequenties,zeer goed voor die tijd en nu nog.Dat Eisenstein,Bondarchuk of Jancso erdoor beinvloed zijn zal niet verbazen,maar dat Peckinpah een shot hieruit letterlijk citeert in The wild bunch ,is toch opmerkelijk.


avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Symplistische propaganda-film in de geest van ' Stalin peutert even in z'n neus en dan slaat de voltallige vijand op de vlucht '.

Is - en dan spreken we over 80 jaar geleden - wel bijzonder mooi gefilmd !!!