• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.282 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Majordome (1965)

Komedie | 93 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titels: Operazione Maggiordomo / The Majordomo

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Jean Delannoy

Met onder meer: Paul Meurisse, Geneviève Page en Paul Hubschmid

IMDb beoordeling: 6,2 (140)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Majordome

Een huismeester van een prominent advocaat heeft stiekeme bindingen met de onderwereld. Hij gaat samenwerken met een gangster, voor de buitenwereld een geacht psychiater, voor de roof van een Russisch geldtransport.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Geneviève des Vallières

Docteur Ventoux / Le 'chat'

Le majordome de Ventoux

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Ze bestaan dus ook : films met Bourvil in een cameo slechts...een tamelijk onwaarschijnlijke hier, en helemaal op het eind. De film draait echter om Meurisse in een duidelijk hem op het lijf geschreven rol als licht autistische eponieme butler van advocaat-generaal Rocquevert, die in zijn vrije tijd zelf de code pénal doorploegt en zijn kennis des nachts in de praktijk brengt. Hij is namelijk officieus rechter in het pittoreske "milieu "van Parijs, in feite een soort kadi die niet zozeer straffen oplegt als wel probeert tot schikkingen te komen. Geen afgehakte handen helaas.

Deze onderwereld is in de greep van "le chat " een heistkoning die echter een ongekende is in het wereldje. Meurisse achterhaalt zijn identiteit : het blijkt de keurige arts Hubschmidt- gedubd in deze europudding- te zijn. Meurisse wil eerst niet met hem samenwerken omdat hij geen crimineel is, dit verandert als Hubschmid hem lokt met femme fatale Page, die trouwens nog een- weinig verrassende- geheime identiteit blijkt te hebben.

Het betreft hier zoals u waarschijnlijk op grond van de namen van de makers reeds vermoedde om een goeie ouwe cinema papa heist/ misdaadkomedie zonder ook maar een spoortje NV, zonder ook maar een spoor Melville zelfs ondanks Meurisses Melville credentials. Het lijkt erop dat de film slechts bedoeld was als een soort variatie op zijn rol in de monocle saga en voortbordurend op het succes daarvan, de overeenkomsten tussen de personages lijken me duidelijk. Echt heel vervelend is het niet, al had die heist op Orly wel ironisch gebracht mogen worden ipv ronduit kluchtig. Bourvil fans moeten echt op de laatste scène wachten.

Deze oubollige klassieker slechts geschikt voor liefhebbers van gouwe ouwe papa/opa/bisopa cinema à la Francaise is zonder anderstalige onderschriften op getoonde DVD uitgebracht.