Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 110 minuten
Alternatieve titels: Eagles over London / Battle Squadron
Oorsprong:
Italië / Frankrijk / Spanje
Geregisseerd door: Enzo G. Castellari
Met onder meer: Frederick Stafford, Van Johnson en Francisco Rabal
IMDb beoordeling:
5,6 (879)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Russisch
On Demand:
Bekijk via Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Battaglia d'Inghilterra
Een groep Duitse commando's, onder leiding van Majoor Krueger, krijgt in de Tweede Wereldoorlog de opdracht om het cruciale radar netwerk in Zuid-Engeland te saboteren. Om ongezien het eiland te bereiken wisselen ze tijdens de Slag om Duinkerke van uniform met terugtrekkende geallieerde troepen. Captain Paul Stevens ontdekt de plannen en krijgt de opdracht de saboteurs te stoppen.
Externe links
Acteurs en actrices
Captain Paul Stevens
Air Marshal George Taylor
Martin
Meg
Maj. Kreuger
Sgt. Donald Mulligan
Jacques
Gaston
Colonel Smith
Sheila
Video's en trailers
Reviews & comments
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Deutschland, widescreen maar alleen met Duitse dub. Heb de dvd hier liggen.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Ik heb een full screen engelse.
Dan mis je toch veel, vooral in de split-screen scènes.
Fijne film, helaas is het scenario behoorlijk onwaarschijnlijk en doet de film - ondanks dat dit toch wel Castellari's prent met het hoogste budget zal zijn geweest - met momenten knullig aan. Zag enkele malen dezelfde beelden van een cockpit die in brand vliegt voorbij komen, budgettaire tekortkomingen worden opgevuld met stockfootage, Berlijn en Londen zien er ‘s nachts vanuit de lucht maar verlicht uit en vertonen opvallend veel gelijkenis etc. Toch geeft de beste man de film spektakel maar vooral vaart en dynamiek mee, mooie fotografie (zoals het 360 graden shot) vaak gedraaid vanuit eigenaardige opstellingen. Prima cast, alhoewel Van Johnson zichtbaar niet op zijn gemak is. dikke 3*
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Q&A met Tarantino en Castellari (over Eagles over London);
YouTube - Cinefamily Q&A Archive: Enzo Castellari & Quentin Tarantino (1 of 3)
YouTube - Cinefamily Q&A Archive: Enzo Castellari & Quentin Tarantino (2 of 3)
YouTube - Cinefamily Q&A Archive: Enzo Castellari & Quentin Tarantino (3 of 3)
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Staat trouwens op de lijst van 'future' releases by Severin Films.
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14443 stemmen
Releasedatum is nu bekend. Hij wordt op 28 Juli uitgebracht!
DVD SLEUTH: Castellari's EAGLES OVER LONDON coming in July - dvdsleuth.blogspot.com
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Zowel op DVD als BluRay (!); extras:
- Another Conversation with Enzo Castellari and Quentin Tarantino - an all new featurette with the two legendary directors.
- Audio Commetary with Enzo G. Castellari
Bart Simpson
-
- 2153 berichten
- 0 stemmen
Wordt hij ook in Nederland uitgebracht? En waar kun je zien welke films (oorlogsfilms) de komende tijd op DVD uitgebracht worden, want ik heb de laatste tijd tientallen WW2 oorlogsfilms ontdekt waar ik nog nooit van gehoord heb en als ik ze niet snel in mijn bezit heb krijg ik een hart aanval. Dus alvast bedankt voor de medewerking 
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8544 stemmen
Wat is de Severin uitgave een verademing ten opzichte van Duitse release. Beeld ziet er uitstekend uit, helaas ontbreekt het eerder genoemde audiocommentaar van Castellari wel.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Vanaf 8 september te zien op Netflix in Nederland.
Basto
-
- 11931 berichten
- 7402 stemmen
Staat met een redelijke transfer op Netflix. Leuk idee, maar erg rommelig uitgewerkt. Wel een paar indrukwekkende grootschalige actiescenes.
Krappe 3*
joolstein
-
- 10829 berichten
- 8915 stemmen
Een buitengewoon ambitieuze Italiaanse poging om Battle of Britain (Film, 1969) te kopiëren met een minimaal budget. Er is hetzelfde romantische subplot met het vrijen in een hotel tijdens een bomaanval en een groep Franse vliegeniers die voor de RAF willen vliegen (Pools in Guy Hamilton's film) Beide voegen niets aan de verhaallijn toe. Het dubbele 'mannen op een missie'-plot waarin een groep Duitse saboteurs de Britse troepen infiltreren en een 'Britse' officier de indringers probeert te ontmaskeren, is (hoe onwaarschijnlijk ook) een stuk beter! Het was een coproductie met Frankrijk en Spanje, dus gemaakt met een behoorlijk budget! De film doet dan ook zeker zijn best! De openingsscènes in Duinkerken ('Operatie Dynamo')met honderden figuranten, de scènes bij het radarstation en RAF-controlecentrum zien er erg goed uit! Ook de filmjournaalbeelden en split-screen techniek gaven de film best een prima uitstraling. Sommige van deze effecten werken beter dan andere, maar over het algemeen zijn de resultaten overtuigend genoeg. Bij de vliegscènes ontstaan echter wel budgettaire problemen. Veelal zijn dit herhalende beelden en door het climaxgevecht in blauw getinte duisternis te tonen helpt het misschien om iets te verhullen maar maakt het erg chaotische om te volgen. Gelukkig slaagt er wel in om een behoorlijke hoeveelheid oorlog-gerelateerd bloedbad af te leveren en ziet het eruit als een veel duurdere productie dan het waarschijnlijk was.
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Battle of Britain made in Italy.
Een soortgelijke film als Lo Sbarco di Anzio (Film, 1968) al zijn er nog veel meer van dit soort gemaakt . Een Italiaanse productie met toevoeging van een aantal bekende (Amerikaanse) acteurs. Die film is dan wel wat serieuzer waarschijnlijk door het verhaal.
De Engelsen krijgen bij Duinkerken het bevel terug te trekken en een groep als Engelsen verklede Duitsers weet op deze manier naar Engeland te komen om vervolgens sabotage te plegen op radarnetwerk.
Begint al meteen met actie, deels kopie van Battle of Britain maar door inbreng van groep Duitsers weet film ook een eigen draai te geven. Goed gekeken naar ander oorlogsfilms die hiervoor al zijn gemaakt maar loopt soms ook wel weer wat vooruit op films die nog gemaakt moesten worden, zoals The eagle has landed.
Frederick Stafford (een Tsjech, mij bekend van Topaz) en Van Johnson (al heel veel films van gezien) doen het best aardig, alleen hun rollen omgedraaid had misschien beter uitgepakt. Grappige rol van sergeant Mulligan gespeeld door Renzo Palmer, een Italiaan, maar zou je niet zeggen.
Leuke spaghetti-oorlogfilm die aan eind met vuistgevecht even spaghetti-western wordt. Zowel Engelsen als Duitsers zien er veel te Italiaans uit en bovendien komt film soms veel te sixties/seventies over bijvoorbeeld de vrouw en de telefoon. Toch verder leuke details, zoals poesje in kooi en met die cameraman en close-ups van propellers en van gezichten en split screen, dus 2,3 zelfs 4 beelden gelijktijdig en met passende muziek erbij. Ook met veel figuranten in beeld zijn Italianen altijd goed in geweest zoals met sandalen/bijbel films.
Visueel goed gemaakt en best vermakelijk ook al is het misschien (nu) wel onbedoeld grappig.
Het is jammer dat deze film niet zo gemakkelijk te vinden is op dvd als bijvoorbeeld Anzio anders had ik hem wel eerder gezien. 4.0
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Ik heb maar gewoon de Duits gesproken dvd versie aangeschaft. Het blijft wat behelpen met deze hobby maar ja ik wil alle films in mijn favorietenlijst zoveel mogelijk op originele dvd hebben. Een Duits sprekende John Wayne of James Stewart dat ben ik van vroeger al gewend. Ik vreesde het ergste met de cheap uitziende omslag maar gelukkig geen dvd-r uitgave. Beeldkwaliteit is wisselend vaak goed, vaak ook wat minder maar acceptabel voor zo'n oude film. Duitse synchronisatie is goed. (Als extra laten ze zien dat het beeld lichter is dan het origineel)
De film is eigenlijk wat te lang voor het eigenlijke onderwerp. Tijdens terugtrekking bij Duinkerken weet Duitse groep soldaten als Engelsen te infiltreren en zo naar Engeland te komen met doel radarnetwerk te saboteren om zo Duitse luchtaanvallen te vergemakkelijken. Al snel wordt duidelijk dat er iets niet in orde is maar toch weten Engelsen niet te voorkomen dat de Duitsers erin slagen tot heel ver te komen. Van Duitse zijde wordt wisselend op dit plan gereageerd.
Doet vaak denken aan de latere The eagle has landed. Actiescènes zijn vaak goed, heeft wat mindere gedeelten. Van Johnson kon duidelijk al geen goede rollen meer krijgen, later iets beter als hij ook als piloot deelneemt aan de strijd. Frederick Stafford doet het goed en heeft een grote rol, net als Francisco Rabal, een Spaanse acteur. Renzo Palmer zet inderdaad een leuke, goede rol neer.
Castellari maakt er eigenlijk maar wat van, maar ach, lekkere actie leuk vermaak zo ging dat destijds. Ik vind het best, het eerste deel is een beetje zozo maar als Duitse commando's Engeland hebben bereikt wordt het steeds beter. Technisch goed gemaakt (details, close-ups...), mooie muziek erbij. (Vaak grappig, volgens mij ook zo bedoelt maar weet niet zeker, al zijn veel van die oude oorlogsfilms wel van zowel serieus als ook met humor erbij.)
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


