Dawn Anna (2005)
Genre: Drama
Speelduur: 88 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Arliss Howard
Met onder meer: Debra Winger, Alex Van en Sam Howard
IMDb beoordeling:
6,8 (1.009)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dawn Anna
Alleenstaande moeder Dawn Anna heeft grote moeite werk te vinden om haar vier kinderen te onderhouden. Na lang zoeken, vindt ze een baan als lerares en even gaat alles goed met Dawn en haar gezin. Tot Dawn plotseling een verschrikkelijke ziekte krijgt, waarvoor ze een complexe operatie moet ondergaan. Ze overleeft de operatie, maar moet weer helemaal opnieuw leren spreken en lopen. Met de liefdevolle steun van haar familie kan ze weer een normaal leven opbouwen. Maar dan gebeurt er een nationale ramp, die de hele wereld op zijn grondvesten doet schudden. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal van een moedige vrouw die de zware tegenslagen van het leven trotseert.
Externe links
Acteurs en actrices
Dawn Anna Townsend
Bink
Lauren 'Lulu' Dawn Townsend - age 12
Josh Townsend
Matt Townsend
Kristin Townsend
Shane
Lauren "Lulu" DawnTownsend
Mary
Dr. Emerson
Video's en trailers
Reviews & comments

kanjertje
-
- 522 berichten
- 585 stemmen
Mooie en goede film.
Miste iets om een topper te zijn al kan ik niet dadelijk zeggen wat.

De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Did'nt see that happen...pluspuntje het laatste gedeelte. Voor de rest een doordeweeks drama filmpje:
***

Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2555 stemmen
Laatste stuk van de film was inderdaad wel beter dan de rest. Maar over het algemeen vond ik het erg saai en totaal niet boeiend. Gezin komt totaal niet realistisch over met hun "oh wij zijn zo'n blij en gelukkig gezin waar nooit ruzie is". En de personages interesseerde me verder ook weinig. Jammer dat de film zich niet meer richtte op het drama van de Columbine High School, dan had het verhaal meer impact gehad, wat nu dus niet het geval was.
Nee op het einde na was dit een saaie, langdradige film.
Krappe 2*

Decec
-
- 6620 berichten
- 8322 stemmen
Een redelijk dramafilm...
Redelijk en toch een langdradige verhaal...
Het gaat over haar zware leven, haar werk,
haar vier kinderen...
Prima acteerwerk...
Mooi HD kwaliteit...

cantforgetyou
-
- 1649 berichten
- 1456 stemmen
Ik bekeek deze film met het idee dat het zo'n rtl 4 tranentrekker zou zijn. Dus niet echt objectief. Toch was het wel degelijk zo'n film, maar wel een goede. Het gezin komt erg 'happy' over. Maar waarom zou dat in het echt niet kunnen? Ik kom ook uit een zeer gelukkig gezin. Er komt nog genoeg drama in voor, als je de film verder kijkt. En ik vind dat het drama goed wordt neergezet. Het is geen superknaller van een film, maar zeker ook niet slecht.

Marvinleeaday
-
- 729 berichten
- 6193 stemmen
film probeert te hard om tearjerker te zijn, waardoor het allemaal een slap zootje wordt. Daarbij wordt er ook nog op twee paarden, ziekte en schooldrama, gewed wat het geheel er niet beter op maakt.

frans123
-
- 3696 berichten
- 949 stemmen
Vanavond op tv, wilde hem opnemen maar las eerst de recensies maar eens hier.................neeee, niet mijn film.

Confusie
-
- 667 berichten
- 0 stemmen
Geforceerd sentimenteel vehikel.
Waarom is in Amerika toch alles altijd nep.
Acteergigant Les Gold.
En elk ander 'reality' programma wat je zou kunnen zien.
Zelfs hun versie van Masterchef.
Ik trapt er mooi niet in.
Kijk je naar de Nederlandse zie je gewoon gezonde Hollandse jongens en dames vanuit het hart al kokende, kijk je Masterchef USA moeten en zullen er weer gescripte situaties de revue passeren.
Film was bj vlagen best aardig maar bevat op eerder genoemd vlak toch wel een paar fikse dieptepunten.
Hoofdzakelijk in het geheugen gegrift staat het gedeelte waar de collega's bereidheid zouden gaan tonen om hun vrije dagen aan het hoofdpersonage af te staan, de wijze waarop de camera zich bewoog naar de rij van mensen die allen klaarstonden om deze onzelfzuchtige daad tot uitvoer te brengen met de plots aanzwellende muziek kwam zo krampachtig geforceerd over dat het eerder een gevoel van plaatsvervangende schaamte opriep dan het beoogde sentiment.
En dan ben ik wel iemand die zo af en to best zijn ooghoeken eens open kan zetten bij een film, soms al bij hele kleine dingetjes.
Als het treffend en oprecht in beeld is gebracht.
Wat hier dus bepaald niet het geval is.
Het wil te graag.
Veuls te graag.
Dat voel je.
Pluspuntje vond ik wel de liefhebbende gozer van het hoofdpersonage, die kwam wel aardig sympathiek over en deed het niet verkeerd.
Als je ooit een live action Simpsons film maakt dan pak je Bruce Willis als Homer, en hem als Ned.

mistral59
-
- 37 berichten
- 138 stemmen
laatste gedeelte van de film zat ik wel ff met een brok in me keel. goh wat kunnen sommige gezinnen toch een ellende meemaken

des1
-
- 1675 berichten
- 957 stemmen
Debra Winger.... Ah, atijd een soft spot voor gehad. Denk aan An Officer & a Gentleman. Als ik tijd heb, ga ik kaiken.

Grunn-in-en-verkoop
-
- 123 berichten
- 380 stemmen
Leuke drama film die zeker de moeite waard is om te gaan kijken. Het is net de blanke versie van de Crosby show, maar dan de dramatische versie.
Omdat er in de samenvattingen gesproken word over ''based upon real events surrounding the Columbine High School'' kijk je toch met andere verwachtingen naar de film, niet wetende dat je eerst ca. 70 minuten moet wachten, om 1 shot te zien van de Columbine High School.
De film had net zo goed kunnen gaan over een typisch Amerikaans gezin, die iemand af heeft gezet bij de Twin Towers in New York op September 11, 2001
Het laatste nieuws

Voormalig tv-presentatrice Cilly Dartell (66) overleden

Talkshow 'Op1' verdwijnt van de buis: 'De verslagenheid is groot'

Angelina Jolie (48) kondigt vertrek uit Hollywood aan, Gabberfilm 'Hardcore Never Dies' met Jim Deddes deze week te streamen | MovieMeter Recap

Televisieschrijver, producent en 'All in the Family'-bedenker Norman Lear (101) overleden
Bekijk ook

Greta
Drama, 2009
73 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.