• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.926 stemmen
Avatar
 
banner banner

Drifter (2007)

Thriller | 100 minuten
2,15 13 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Roel Reiné

Met onder meer: Hanna Verboom, Cameron Daddo en Alex Nesic

IMDb beoordeling: 4,3 (312)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Drifter

Drifter vertelt over vier mensen die ontwaken in een woestijn. Ze hebben geen idee waar ze zijn of hoe ze er terecht zijn gekomen. Ze hebben echter allemaal twee overeenkomsten: allen hebben een verse wond van een operatie en alle vier zullen ze binnen 24 uur sterven.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Hanna Verboom speelt in 'Drifter' van Roel Reiné

De Nederlandse actrice Hanna Verboom gaat een rol vertolken in de nieuwe Amerikaanse thriller Drifter. Dat heeft regisseur Roel Reiné woensdag bekendgemaakt.

De 23-jarige Verboom speelde vorige jaar ook al in de Amerikaanse productie Deuce Bigalow: European Gigolo.

Drifter vertelt over vier mensen die ontwaken in een woestijn. Ze hebben geen idee waar ze zijn of hoe ze er terecht zijn gekomen. Ze hebben echter allemaal twee overeenkomsten: allen hebben een verse wond van een operatie en alle vier zullen ze binnen 24 uur sterven.

De Nederlandse regisseur Roel Reiné regisseert de Amerikaanse film. Eerder maakte de filmer in Nederland onder meer Adrenaline en The Delivery. Voor de laatste ontving Reiné een Gouden Kalf voor beste regie.

De filmmaker verhuisde bijna drie jaar geleden naar Amerika. Momenteel is hij verbonden aan vier grote filmprojecten: Drifter, The Duelist (over een beursanalist die wordt achtervolgd door een man die hij ten gronde heeft gericht), Thieves (over twee criminele broers die de overval van hun leven gaan plegen) en Racoonz.

De opnames van Drifter vinden de komende twee maanden plaats in Californië, Arizona en Nevada.

De volgende film die Reiné gaat draaien is The Duelist.

(Bron: ANP)


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Saw in de woestijn.


avatar van kos

kos

  • 46693 berichten
  • 8850 stemmen

Yup.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Klinkt ook wel een beetje als Cube. Ben benieuwd iig...


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12844 stemmen

Als ik dan nog even The Twilight Zone meld zijn we wel rond denk ik.


avatar van kos

kos

  • 46693 berichten
  • 8850 stemmen

.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8552 stemmen

IMDB geeft aan dat Reiné op het moment is aan het draaien. (http://www.imdb.com/title/tt0820872/)

Ondanks de Amerikaanse crew en cast, zit er volgens mij wel gewoon Nederlands geld in aangezien Rebel Film produceert.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Lijkt er op dat hij na jarenlang wachten op gedoe financiering van projecten besloten heeft een indy film te maken. Good for him.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Alanis Morissette maakt titelsong film Nederlander

LOS ANGELES - Zangeres Alanis Morissette gaat de titelsong zingen voor de Amerikaanse thriller Drifter van de Nederlandse regisseur Roel Reiné. Dat heeft de filmmaker donderdag bekendgemaakt. Het nummer heet Moonlight Sonata en is een variatie op de Piano Sonata No. 14 van Ludwig van Beethoven.

Het nummer van Alanis loopt als een rode draad door de speelfilm. Drifter vertelt over vier mensen die ontwaken in een woestijn. Ze hebben geen idee waar ze zijn of hoe ze er terecht zijn gekomen.

De 36-jarige regisseur maakte eerder in Nederland onder meer Adrenaline en The Delivery. Voor de laatste ontving de filmmaker een Gouden Kalf voor beste regie. Hij verhuisde ruim drie jaar geleden naar Amerika.

Wat een regelneef is die Roel toch...


avatar van jaspertje3

jaspertje3

  • 578 berichten
  • 1466 stemmen

Nah ik ben benieuwd.. Nederlands of Engels gesproken?


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

avatar van raymon

raymon

  • 926 berichten
  • 1534 stemmen

tja, ik moest eerst het plot lezen voordat ik eigenlijk ''Drifter'' begreep, de trailer is erg onduidelijk maar de film ziet er goed uit, niet dat ik er naar toe zou gaan.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Uit de OK nieuwsbrief:

'Drifter' in première op Nederlands Film Festival

De Amerikaanse thriller Drifter van de Nederlandse regisseur Roel Reiné

beleeft zijn première op het Nederlands Film Festival (NFF). De vertoning

vindt plaats op donderdag 27 september in het Rembrandt-theater in Utrecht.

Dat heeft een woordvoerster van het NFF donderdag bevestigd.

Drifter vertelt over vier mensen die ontwaken in de woestijn. Ze hebben geen

idee waar ze zijn of hoe ze er terecht zijn gekomen. De Nederlandse actrice

Hanna Verboom speelt een belangrijke rol.

Drifter is de eerste Amerikaanse film van Reiné die in Nederland te zien is.

De regisseur (Fort Alpha, Brutale Meiden), heeft in een jaar drie

Engelstalige producties gedraaid. Hij werkt nu aan zijn vierde film, The

Tribe. (Bron: ANP)


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

raymon schreef:

tja, ik moest eerst het plot lezen voordat ik eigenlijk ''Drifter'' begreep, de trailer is erg onduidelijk maar de film ziet er goed uit, niet dat ik er naar toe zou gaan.

Waarom niet?


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Was vanavond bij de premiere. Allereerst een constatering dat het script van deze film beter is dan Adrenaline en Delivery bij elkaar.

Het spel was prima in orde. Het engels van Hanna ook...

Het gegeven, hoewel niet nieuw, is verrassend ingenieus verteld. Schitterende opnames van Death Valley en de Grand Canyon.

Wat jammer was, was dat de mix nog niet af was. Het geluid was bij vlagen slecht te verstaan, omdat het 2.0 stereo was.

Een minpunt was de uitgerekte uitleg aan het einde en de overvloed aan muziek in film. Het is jammer, omdat een hoop scènes beter hadden gewerkt zonder. Hopelijk doet hij er nog wat aan als hij de mixage instapt.

Een 3* voorlopig met een kans om hoger te komen.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11906 berichten
  • 5310 stemmen

Was net als Stephan bij de premiere van de film. Ik had er een negatief vooroordeel over, en dat gevoel is door de hele film redelijk bevestigd, alhoewel het op het einde uiteindelijk wel mee is gevallen.

Prachtige locaties (ze hebben het voor elkaar gekregen om in Death Valley te filmen, wat goed!!!) en een redelijk bijzondere editing (dat beeld dat steeds kleiner wordt bij die scene op de sportbaan, kan jij dat verklaren, Stephan?). Maar waar ik me ontzettend aan ergerde was het constante gevloek. Het was nergens voor nodig, bracht niets met zich mee. En daarbij was het allemaal gruwelijk slecht geacteerd.

Een collegaatje heeft gisteravond het verhaal moeten uitleggen, ik snapte er helemaal niets van! Was misschien duidelijker geweest als er onderittels bij waren geweest, omdat, zoals Stephan al zei, het geluid slecht was. 2,5*


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Roel Reiné maakte in 1999 zijn bioscoopdebuut met The Delivery. Een op de Amerikaanse leest gesnoeide actiefilm met veel special effects. Onder het motto 'doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg' werd de film vervolgens door zowel pers als publiek met enig hoongelach bekeken. Het bleef 'Hollywoodje spelen', zonder ook maar in de buurt te komen van het niveau aldaar, was de algemene teneur. Desondanks wist Reiné een aantal Gouden Kalf nominaties binnen te slepen en won hij zelfs het Kalf voor beste regie.

Niet lang daarna vertrok hij naar Amerika, waar hij zijn ambities tracht waar te maken. Dat lukt tot nu toe aardig. Naast zijn werkzaamheden als producent, heeft hij er ook al enkele films geregisseerd. Drifter is hier één van en de ambitie straalt ervan af. Met een dergelijk ambitieuze en grootse aanpak is niks mis, maar het kleine gebaar is minstens zoveel waard.

Overdaad

En dat kleine gebaar is iets wat Drifter node mist. De film straalt één en al ambitie uit. De cinematografie, de muziek, de narratieve structuur met talloze flashbacks: alles staat in het teken het drama te versterken en de kijker te betrekken bij de machteloosheid van de drie hoofdpersonen. Lukken wil dit echter niet, omdat vooral de muziek en vertelstructuur hopeloos falen. 'Overdaad schaadt', luidt een bekend gezegde. Een gezegde dat wellicht op geen enkele film zo van toepassing is als op deze nieuwe film van Roel Reiné.

Drifter zit dichtgeplamuurd met slepende en steeds meer aanzwellende muziek - een mix tussen klassieke tragediemuziek en quasi-dramatische deuntjes - en alsof dat allemaal nog niet genoeg is, gooit men er in één scène zelfs het hoofdthema van de score van Un Long Dimanche de Fiancailles doorheen. Of beeld en geluid wel samengaan, zal de makers een zorg zijn. De muziek moet het beeld sturen, terwijl film juist een medium is waarbij de uitgebalanceerde samenwerking tussen de diverse elementen zo van belang is.

Complete recensie.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Is het een spannende thriller?


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

kappeuter schreef:

Is het een spannende thriller?

Betere vraag: is het een thriller?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik heb hier nog niets gelezen over het plotverloop (interessante wenidngen?), de spanning of hoe vermakelijk de film is.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ik vond het een interessante thriller. Nogmaals... de muziek killt vooralsnog heel veel, maar qua verhaal en constructie vond ik het een interessante en spannende film.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Eens met Stephan. Een overkill aan muziek en jammer van de slechte mix, maar visueel en verhaal technisch gezien is het meer dan interessant. Wel jammer van dat uitleggerige gedoe aan het eind. 't Was zo ook wel duidelijk.

2,5*


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11906 berichten
  • 5310 stemmen

kappeuter schreef:

Is het een spannende thriller?

Ja en nee. Ik was wel erg benieuwd naar het verdere verloop van het verhaal en eventuele verklaringen van het gebeurde, maar de personages waren zo onsympathiek dat het me totaal niet boeide wat ze zou overkomen.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

De hoofdrol was een onsympathieke man, de drie anderen viel toch wel mee? En het hele verhaal gaat over het tot inkeer komen van de hoofdpersoon.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11906 berichten
  • 5310 stemmen

Ze raakten me niet, waren weinigzeggend. En wat ik al zei: dat letterlijk constante gevloek irriteerde me mateloos. Begrijp me goed: er kan me niet vaak genoeg worden gevloekt in een film, wanneer het verhaal of het genre zich daartoe leent. Films als Snatch, of Pulp Fiction. Dat was ook een reden voor mij om ze onsympathiek te vinden.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Vind het overigens wel zonde, het is een sympathiek project, maar het werkt gewoon niet. Mocht er inderdaad nog muziek gaan sneuvelen dan kan het alleen maar positiever uitvallen. Het is vooral door de overdaad aan té dramatische muziek- en door de gemaakte emoties van een aantal spelers - dat de film in plaats van sympathiek juist pretentieus oogt.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Maar als je nou heel eerlijk bent... iedereen kijkt met dubbel geslepen messen naar een nieuw product van Reiné. Dat ook deze maar weer 50k aan dollars gekost heeft telt hier ook weldegelijk mee.

Natuurlijk mag (en moet je eigenlijk) iemand gewoon 'afrekenen' op zijn project, maar we hebben hier naar een tijdelijke mixage gekeken.

Ik hoop oprecht dat hij de mixage aan iemand toevertrouwd die hem weet te overtuigen dat 70% van de muziek eruit moet. Ook de optelsom van clues aan het einde mag zeker gehalveerd. Buiten deze (nog) aan te passen hiaten, is dit een mijlengroot verschil t.o.v. zijn eerdere werk.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Ik had geen flauw idee dat de film slechts 40.000 euro heeft gekost. En Reiné heeft bij mij eerder een streepje voor, dan tegen ... Als er flink wat muziek uitgehaald wordt en het geheel op het einde niet nog eens herhaald wordt, zou dat inderdaad heel wat schelen.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11906 berichten
  • 5310 stemmen

Stephan schreef:

Buiten deze (nog) aan te passen hiaten, is dit een mijlengroot verschil t.o.v. zijn eerdere werk.

Ik heb alleen maar Adrenaline gezien, maar Drifter IS al een mijlengroot verschil tegenover deze film. Ik heb ook lang zitten twijfelen of ik deze een voldoende of een onvoldoende moest geven! Het zit net op het randje...


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Blijft dit de poster?