• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.899 films
  • 12.202 series
  • 33.970 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.957 gebruikers
  • 9.369.980 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Robber Symphony (1936)

Muziek | 136 minuten
3,61 14 stemmen

Genre: Muziek

Speelduur: 136 minuten

Alternatieve titel: De Roverssymfonie

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Friedrich Feher

Met onder meer: Françoise Rosay, Magda Sonja en George Graves

IMDb beoordeling: 6,9 (126)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Robber Symphony

Een jonge pianist ontdekt per ongeluk dat er gestolen geld in zijn piano is verstopt door de bende van de Zwarte Duivels. Als zijn moeder als bendelid wordt gearresteerd, vlucht hij met het geld de bergen in.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The fortune teller

Giannino's mother

Giannino's grandfather

The Charcoal-Burner

The magistrate

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Geachte lezers,

Mijn vader had het vroeger altijd gehad over De Rovers Symphonie (niet dat ik een hele geschiedenis achter me heb liggen maar toch). Hij had in zijn jeugd De Rovers Symphony gezien en dat had heel erg veel indruk op hem gemaakt. Hoewel het een donkere film was had hij ontzettend veel sfeer. Hij vond de muziek prachtig en de bewegingen waren veel van het zelfde, maar toch elke keer anders. Het bleef hem ook de hele tijd boeien.

Omdat ik de laatste tijd veel op MovieMeter bezig was vroeg hij me laatst over de film. Hoe de leden de film beoordeelde. Tot mijn spijt stond de film niet eens op MovieMeter! Hoewel het geen korte film is (136 min) heeft de film geen filmposter. Ik kon hem op internet ook niet vinden. Gelukkig stond de film wel op imdb met een score 7,8 uit 10.

Toen mijn vader het had over de Rovers Symphony liet hij tegelijkertijd een VPRO GIDS zien uit 1989. Het nummer was geheel gewijd aan De Rovers Symphony omdat hij uitgezonden zou worden. De lezer brieven sturen met herinneringen uit de film. Omdat mijn vader een groots fan was van De Rovers Symphony heeft hij de stukjes doorgelezen. Tot zijn verbazing stond er een stukje in dat ging over hem. Ik vond het een prachtig stukje met mooie herkenningspunten. Ik wil daarom jullie dat stukje niet onthouden. Dat jullie het weten, mijn vader heet Arnold.

Voor Arnold

De eerste en tevens de laatste keer dat ik de Roverssymphonie zag, moet rond '65 geweest zijn. Dat was in Eindhoven, in de Le Lage ten Broeckstraat, naast de Schouburg. Ik zat er op een Academie voor Mannen. Er was ook een Acedemie voor vrouwen, al begon dit al een beetje door elkaar te lopen. Het gebouwtje deed mij denken aan mijn vroege kleuterschool, veel glas-in-lood en zo, maar toch wel gezellig

We kregen er les in film van een grote zware man, met een alpinopet, in een dikke, zware jas van vigraatmotief. De man, wiens naam ik vergeten ben, vond ik nog indrukwekkender dan zijn films.

Ik zat naast Arnold. Arnold had een rode bloedvlek in zijn gezicht, wat ik heel naar voor hem vond, Maar hij werd eraan geopereerd.

Als jullie de Roverssymphonie draaien, dan moet je me waarschuwen, had hij tegen me gezegd. Hij zat niet in de filmgroep. Ik zei ja, want ik zei toen altijd ja. Maar ik wist absoluut niet waar hij het over had. Ik keek een beetje tegen hem op, want hij kwam van het gym, van de Kruisheren uit Uden. Een klein intellectueeltje.

Het begin van de film kan ik me niet goed meer herinneren, al dacht ik zeker dat-ie een Duitse titel had. In ieder geval was het iets heel anders dan de vorige, Pantserkruiser Potemkin, waarin alle beelden over elkaar heen duikelden, waardoor het me al na ijf minuten duizelde. Het gekke is dat ik nu nog niet precies zou kunnen vertellen waar het over ging. Een groepje zwervers, zigeuners of kermisklanten zeulden eindeloos met een piano. Berg op, berg af, heel rhytmisch, net een ballet. Telkens hetzelfde maar toch steeds weer iets anders, want het verveelde geen minuut. Ook weer heel anders dan bij de Dikke en de Dunne; veel serieuzer.

Van rovers en een schat kan ik me niets meer herinneren. Ook niet dat ik een sypmhonie gezien heb, laat staan gehoord. Achteraf denk ik toch dat ik nooit meer iemand zo fantastisch muziek heb zien verfilmen. Ik heb nog veel films gezien, maar nooit meer iets dat hierop leek

Ook meen ik me te herinneren dat de maker een musicus was, die aan zijn eerste film straatarm is geworden. Dat is alles wat ik er over zou kunnen zeggen.

Ik was zo enthousiast dat ik het Arnold vertelde. Die was toen boos. Ik vond het toen nog veel vervelender voor hem. Misschien kunnen jullie het nog goed voor hem maken en Arnold waarschuwen. Het is wel laat, maar beloofd is beloofd.

Door F. van der Burgt uit Nijmegen

In de VPRO GIDS nummer 51 jaargang 1989

Het toeval geschiedde, dat ik in de VPRO-gids van deze week stond, dat The Robber Symphony op televisie kwam als NPS Klassieker. Hij komt morgen, 3 september 2006 om 12:45 op televisie.

Ik hoop dat ik een paar mensen nieuwsgierig heb gemaakt over de film. Daarbij hoop ik ook dat de film ooit nog op MovieMeter komt te staan.

Groeten,

Daan


avatar van kos

kos

  • 46685 berichten
  • 8843 stemmen

mooi verhaal.

Wens je vader veel plezier morgen.


avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Ik denk dat wij een mooi 'vader en zoon-moment' gaan krijgen.


avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Wat een fantastische film. Vandaag bekeken met mijn vader. Heerlijke sfeertje heeft de film met hele mooie muziek. Misschien iets te lang maar toch prachtig.

De film begint in een prachtig (Italiaans) stadje. Prachtige oude gebouwen die een hele mooie sfeer afleveren. De donkere sfeer bij nacht in de stad is prachtig. Een jongen van een jaar of 11 woont daar samen met zijn moeder en opa en met de hond en de ezel. Ze wonen onder de verhuurster waar ze op een avond ruzie mee krijgen. Een van de bewoners vertelt de jongen de staldeur open te houden om de vrouw terug te pakken.

De jongen gaat de stal in en laat daar een brande sigaret in de stal vallen. 's Nachts steelt een rover, via de stal, het geld van de verhuurster maar zit vast vanwege de brand. Daarom stop hij het geld in een piano die in de stal staat. De familie kan nog net de piano en de ezel, die bijde in de stal staan, van de ondergang redden.

Ze overnachten in de plaatselijke herberg, waar een roversbende verblijft (die ook het geld wilde stelen). De moeder en opa worden dronken en de rovers gaan er vandoor met de piano. Het probleem is alleen dat de jongen aan het slapen is op de piano en dus ook wordt meegenomen. Samen met de ezel en de piano wordt de jongen op een roeiboot gezet maar de hond jaagt een rover weg waardoor de jongen, de ezel, de hond en de piano aan een avontuur beginnen.


Vanaf daar begint de film een beetje een roadmovie te worden. De jongen gaat op zoek naar z'n moeder (die in de gevangenis beland omdat ze verdacht wordt van het stelen van het geld). Hij loopt door de bergen, achterna gezeten door de Rovers. Er ontstaan prachtige beelden die veel van het zelfde zijn, maar toch elke keer anders. En het blijft boeiend. De Rovers, in een koets die lijkt op een groot wijnvat, communiceren prachtig met elkaar door middel van muziek.

De film levert mooie plaatjes op met prachtige personage's. Je hebt een prachtig duo, allebei met klarinet, die me deden denken aan Chaplin. Er is ook een fantastische dikke man die een mooie kapiteins pet op heeft. Daarbij heeft hij een prachtige rossige snor met mooie stekels. De muziek keuze is ook fantastisch. Prachtig hoe sommige personage's op de muziek lijken te dansen.

Alleen het jammere aan de film is toch dat hij een tikkeltje te lang duurt. Het laatste gedeelte is zo'n eind goed, al goed einde. De Rovers worden gepakt door de jongen, en de familie is uit de financieele problemen. Aan de andere kant past dat ook echt bij zo'n film. Als de film op MovieMeter zou staan zou de film een dikke 4* krijgen

P.s. Kos, zou jij de film misschien kunnen toevoegen? Ik hoop dat de film aan de eisen voldoet. Alvast bedankt!


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Het lijkt erop, dat er nauwelijks stills van deze film te vinden zijn en dat is dan wellicht ook de reden, dat de film niet op Moviemeter staat. Blijven zoeken, uiteraard...


avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Ik heb wel een still van de film uit de VPRO gids. Ik wil hem anders wel even scannen maar waar moet ik hem dan naar toe sturen? Ik heb ook geen idee of hij aan de eisen voldoet.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Jij ook bedankt!


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

(afbeelding)

(afbeelding)


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Dit waren inderdaad de enige stills die op het WWW te vinden waren, maar helaas te klein voor MM.


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13391 stemmen

Shit vergeten op te nemen


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Laatst nog gekeken, vond het een zeer aantrekkelijke film met aantrekkelijke muziek. Beeld was duidelijk te zien en geluid was duidelijk te horen. 3,5 sterretjes


avatar van kasperderh

kasperderh

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Justice4All schreef:

Laatst nog gekeken, vond het een zeer aantrekkelijke film met aantrekkelijke muziek. Beeld was duidelijk te zien en geluid was duidelijk te horen. 3,5 sterretjes

Ik ben voor een goede vriend op zoek naar een opname van the robber Symphony. Opname is nergens te koop en de VPRO kan ook niets voor me betekenen. Heeft iemand van jullie raad of zelfs misschien wel een opname?

06-24701022

Voor goede fles wijn?


avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Ik zou deze film ook erg graag in bezit willen krijgen. Als iemand mij daar ook mee kan helpen zou ik het heel graag willen horen! Ik hoop dat iemand ons antwoord kan geven. Alvast bedankt!


avatar van Alastor

Alastor

  • 2634 berichten
  • 3018 stemmen

Zojuist terug uit de bioscoop. Ik had wat moeite met het theatrale begin en de vele Chaplin-imitaties. Maar zodra het kereltje met ezel, hond en piano "per ongeluk" wegdrijven in een boot, drijft ook mijn irritatie weg en ontspint zich een alleraardigst schouwspel in de besneeuwde bergen.

Dat dit een bioscoophit geweest is in Nederland begrijp ik best, al oogt/klinkt het ondanks een fikse opknapbeurt anno 2006 behoorlijk krakkemikkig. Leuke 'feel-good' cinema voor de hele familie.

3 sterren.


Ik kan me herinneren dat de VPRO al (volgens mij) voor 1989 geprobeerd heeft een gerestaureerde versie van deze film uit te zenden.

Ik werkte toen als film editor bij de NOS/NOB (wat was het toen ook al weer) en vandaar dat ik denk dat het voor '89 geweest moet zijn.

Het trieste van die poging, waaromheen veel rumoer was gemaakt en waar, onder andere door mij, reikhalzend naar werd uitgezien, was dat bij de eindmontage van de 35mm film rollen iemand de aktes in de verkeerde volgorde had geplakt.

Daar werd het verhaal niet duidelijker op.

Ik ben blij dat ik inmiddels de uitzending heb gezien (en heb opgenomen).

Weer een klassieker bij de dvd collectie.



avatar van wolfmanrene

wolfmanrene

  • 688 berichten
  • 2912 stemmen

Al uit zelfs. Gisteren officiële lancering in De Uitkijk, de bioscoop die 9 november zijn 78e verjaardag vierde en waar de film in de naoorlogse perioden jaar na jaar te zien was. Ik zag de dvd o.a. bij azur.be al op de site, maar hij zou nu ook in Nederlandse winkels moeten liggen. Ook te koop in de museumwinkel van het Filmmuseum.


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3273 stemmen

Vorige week zaterdag heb ik deze oude prent mogen aanschouwen in een besloten bioscoopvoorstelling ter ere van een filmhuiscollega die zijn 6de decade op originele wijze wilde vieren.

Iedereen was na afloop erg enthousiast over wat ze gezien hadden, maar mijn enthousiasme beperkte zich tot het feit dat het eten klaarstond.

The Robber Symphony dateert uit 1936, en daar wil ik best rekening mee houden, ik zie wel vaker oudere films, die mij toch zeer weten te raken. (zie als voorbeeld mijn eigen nummer 1)

Hier ergerde ik mij voornamelijk aan de slechte acteerprestaties. Vooral de vrouw die haar geld kwijt was haalde het bloed onder mijn nagels vandaan. De humor is van hetzelfde kinderachtige niveau als in "De boefjes."

Daarbij is de speelduur ook nog eens vééél te lang.

Toch geef ik wel 2.5* omdat het verhaal wel erg leuk is, en sommige shots er erg mooi uitzien.


avatar van Kuck-x

Kuck-x

  • 440 berichten
  • 755 stemmen

Beslist een heel erg mooie film. Zoals anderen hier had ik wat moeite met het rafelige begin, het viel me niet altijd mee te duiden wat er nou precies aan de hand was. Maar, inderdaad, vanaf het moment dat Giannino slapend aan zijn trektocht begint wordt het zeer, zeer de moeite waard. Poëzie in beweging. De film wordt daar een prachtige compositie, de harmonie tussen beeld en muziek is een belevenis. Leuke grappen, doeltreffende camerastandpunten, grappige montage... En het hysterische geschreeuw van de verhuurster mag dan af en toe irriteren, daar staat tegenover dat de jonge Hans Fehér wel heel goed en innemend staat te spelen. Alleen, ja: de lengte. Beetje té.