• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.311 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zizek! (2005)

Documentaire / Biografie | 71 minuten
3,17 12 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 71 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Astra Taylor

Met onder meer: Slavoj Žižek

IMDb beoordeling: 7,3 (1.770)

Gesproken taal: Sloveens, Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Zizek!

Met werken over onderwerpen gaande van Hitchcock en 9/11 tot opera, Lenin en David Lynch, is de Sloveense filosoof Slavoj Zizek één van de meest toonaangevende cultuurtheoretici van onze tijd. Deze documentaire volgt het drukke leven van de 'Elvis van de culturele theorie', op weg van de ene lezing naar de andere, van New York tot Buenos Aires.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Leek me een beetje lastig om dit vrijwel oblivious te gaan bekijken. Met maar een kleine achtergrond en theoretische kennis valt dit echter nog best te doen. Ook direct toch wel een soort kritiekpunt, want precies waar Zizek zo voor vreest (en wat volgens mij wel zijn valkuil is), nog immer als 'clown' te worden gezien is hier toch wel bijna het geval. Een soms best aardige, maar over het geheel toch wel wat simpele docu (zoals wel vaker geldt bij portretdocumentaires).


avatar van berghti

berghti

  • 86 berichten
  • 196 stemmen

Zizek... Is de film Riurek al uit?


avatar van kshanti

kshanti

  • 25 berichten
  • 1177 stemmen

Helemaal geslaagd is deze documentaire niet. Zizek tracht al heel zijn leven Lacan uit te leggen aan de hand van schijnbaar eenvoudige voorbeelden. Toch is een rode draad of inleidende draad moeilijk te vinden.

In elk geval krijgen we een beeld van het leven van één van de populairste filosofen van het moment. Althans zijn leven tijdens de publiciteitstournee voor zijn boek. Van stad tot stad, lezing na lezing, afgewisseld met een kort optreden in een lokale televisieshow. En plots zie je dat hij ook een vader is van een jong kereltje dat constant geanalyseerd wordt door zijn papa.

Zizek prikkelt de verbeelding en intelligentie met zijn vaak scherpe opmerkingen. Maar er is ook de kant die me heel akelig lijkt. Ooit zou hij gezegd hebben dat hij niet meer in staat is om een film te bekijken zonder die te analyseren van kopt tot teen. Zeker als je hem ziet praten over het speelgoed van zijn kind, lijkt me dat toch wat te ver gaan.



avatar van deridder

deridder

  • 251 berichten
  • 1455 stemmen

Zizek zijn kritiek op cultuur is geweldig, en ook zijn uitleg van ideologie aan de hand van Hitchcock, jaws, etc. is erg leuk om te kijken.

Wat ik me wel afvraag: is het niet een beetje gevaarlijk dat juist Zizek de meest populaire filosoof van dit moment is? Uiteindelijk is hij pro-geweld, pro-revolutie en wilt hij een volstrekt andere samenleving (maar legt niet uit hoe dit eruit moet zien). Als je hem op zijn woord gelooft, is hij zo goed als gek.