• 15.797 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.221 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dreaming by Numbers (2006)

Documentaire | 60 minuten
3,11 19 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 60 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Anna Bucchetti

IMDb beoordeling: 7,4 (78)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 2 maart 2006

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dreaming by Numbers

Elke gebeurtenis heeft een eigen getal volgens het Italiaanse getallenboek Grimas. Napolitanen nemen dit getallenstelsel bloedserieus en hopen er hun voordeel mee te doen. Dreaming by Numbers bezoekt een honderd jaar oud lottokantoor in Napels waar buurtbewoners en passanten dagelijks inzetten op voor hen belangrijke getallen. De cijferobsessie neemt soms hilarische proporties aan, ('welke getallen levert een droom over een manke kakkerlak op?'), maar achter het gokken gaan vaak tragische verhalen schuil. Een historicus ziet parallellen met Pythagoras' getallenleer, die op deze manier springlevend wordt gehouden in de Italiaanse volkscultuur.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Integendeel.

Een uitermate sterke sfeer documentaire. Geschoten in groezelig zwart wit door Stefano Bertacchini. Zijn camerawerk levert prachtige plaatjes op dat je doet verlangen naar Napels. Dit zwart wit is uitermate effectief voor die mooie sfeerplaatjes, maar als het aankomt op interviews e.d., lijkt het net alsof je kijkt naar een slechte restauratie van een jaren 30 film.

Dat dromen en getallen en de loterij een zeer grote rol speelt in het dagelijkse leven van de Napolitaan, dat werd wel duidelijk. De meest fantastische verhalen komen aan bod. Waar het de documentaire aan ontbreekt is geschiedenis-inhoud. Aan woord komt wel een slechtziende historicus die een fascinerende monoloog houdt over Pythagoras, maar verzuimt informatie te geven over Napels en de loterij in de voorgaande eeuwen. Wat zijn de ontwikkelingen geweest e.d., en in hoeverre is het oude gebruik veranderd (of juist niet?). In plaats daarvan krijgen we aan het woord een verplicht emotioneel intermezzo in de vorm van het volgen van een vrouw die de sterfdata van haar dochter en kleinkind gebruikt voor de loterij....totaal overbodig.

Verder is de muziek nog te prijzen, met als hoogtepunt een prachtig stukje accordeon-muziek dat gespeeld wordt door een 7-jarig jongetje in de lotto-winkel, iets wat pas duidelijk wordt in de laatste seconden.

Prachtig, maar de docu mist toch essentiele informatie dat de film nog meer sfeer had kunnen geven. De Nederlandse documentaire 'in general' lukt het om sferen op te roepen, en prachtige plaatjes af te leveren, schoonheid [editing, camera, muziek], maar veelal mist een fatsoenlijke informatie-graad. Daar mag wel eens meer rekening gehouden mee worden, zodat er wat meer meesterwerkjes uit de Hollandse klei worden getrokken.

Een dikke 3,5*


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Ben het eigenlijk in grote lijnen wel met Mug hierboven eens. Documentaire heeft een aantal mooie sfeervolle plaatjes van bijvoorbeeld een nachtelijk Napels in de regen. Het idee, het gegeven is leuk en kan zeker meer dan genoeg materiaal opleveren voor een boeiende documentaire. Alleen Italië is zo'n mooi kleurrijk land dus waarom dan geen kleurrijk portret (letterlijk en figuurlijk) van een Napolitaanse volkswijk en zijn inwoners. Maw het mocht allemaal wel wat meer sprankelender en levendiger daarnaast ben ik bovendien niet echt gelukkig met de keuze voor het zwart/wit hier.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Hoewel de documentaire soms juist door het zwart-wit aardig oogt, werkt het niet helemaal. Zoals al eerder genoemd, vooral tijdens de interviews niet. En ik twijfel nogal of ik die stijlkeuze wel terecht vond. Bij vlagen mooie muziek en mooie portretten, maar de documentaire mist een beetje een punt. Het onderwerp is to concreet om alleen bij de sfeerschets te blijven en er worden te bewust mensen in geinterviewd rondom het thema. Desalnietemin, best bijzonder.

3.0* is mijn 1900e stem