Genre: Thriller / Roadmovie
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Frank Herrebout
Met onder meer: Georgina Verbaan, Peggy Vrijens en Tygo Gernandt
IMDb beoordeling:
4,9 (612)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 8 september 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Joyride
Joy, Roos en Chantal zijn drie jonge meiden die een oldtimer cabriolet stelen om mee te kunnen doen aan een talentenjacht voor supermodellen in Nice. Onderweg blijkt dat Joy ervoor heeft gezorgd dat ze in de achterbak een bewusteloze student meevoeren. Wat is Joy precies van plan? En wat heeft de joy ride te maken met de oude middeleeuwse "Legende van Troisvierges"?
Externe links
Acteurs en actrices
Video's en trailers
Reviews & comments
pikas
-
- 74 berichten
- 191 stemmen
Een film welk ik van de eerste tot de laatste seconden met interessen naar heb gekeken.
Leuke film - niet te veel nadenken maar gewoon languit genieten.
Best leuk om een avondtje te ontspannen.
The_Game
-
- 447 berichten
- 644 stemmen
Hij begint btje saai en vooral langdradig. Georgina acteert iets beter as normaal, maar toch kan ik die kop van dr niet uitstaan.
De film komt na 45 min wat meer op gang en dan wil je wel weten hoe het afloopt. Ik snap niet dat velen deze film zo slecht vinden.
Het muziek van de film, gemaakt door de Nederlandse gothic band Epica is erg mooi gedaan, alleen had het iets meer na voren mogen komen. Verder is Peggy Vrijens erg leuk om na te kijken.
Gemiddelde film voor als je iets makkelijks tussendoor wilt.
2.5*
jumpmasterz
-
- 5 berichten
- 17 stemmen
Dit was me een slechte film zit geen verhaal ik
en een beetje eentonige film 
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Acht jaar heeft het geduurd alvorens Frank Herrebout weer toekwam aan het regisseren van een nieuwe speelfilm. In 1996 debuteerde hij met De Zeemeerman, die werd uitgeroepen tot slechtste Nederlandse film van de 20e eeuw. Met Joyride wil Herrebout een nieuwe weg in slaan: commerciële films maken tegen zo laag mogelijke budgetten.
Joy, Roos en Chantal zijn drie jonge meiden die een oldtimer cabriolet stelen om mee te kunnen doen aan een talentenjacht voor supermodellen in Nice. Onderweg komen Roos en Chantal erachter dat Joy een jonge student, Tim, ontvoerd heeft en deze bewusteloos in de achterbak heeft gelegd. Geïnspireerd door de middeleeuwse ‘Legende van Trois Vierges’ wil Joy Chantal en Roos betrekken bij de moord op Tim om zo voor eeuwig vriendinnen te blijven. Langzaamaan draaien de verhoudingen onderling om en komen de vriendinnen tegenover elkaar te staan. Wie is nog te vertrouwen?
De film komt erg moeilijk op gang en het duurt een tijdje voor je mee kunt gaan in de wereld van de drie vriendinnen. De film zit vol met clichés en de uiteindelijke climax zie je al van mijlenver aankomen. Door de situatie te verweven met de middeleeuwse legende van de ’Trois Vierges’ probeert Herrebout het geheel wat inhoud en diepte mee te geven. Helaas mislukt dit volledig. Het is allemaal veel te doorzichtig en te onzinnig. Als thriller is deze prent dan ook volkomen mislukt. Als roadmovie is er wel een klein lichtpuntje te ontdekken. Het mooie Franse landschap en de prachtige oldtimer cabriolet zorgen toch voor een paar mooie plaatjes, maar vanzelfsprekend is dit niet genoeg om een film anderhalf uur lang boeiend te houden. De drie hoofdrolspeelsters doen niet veel meer dan mooi wezen en de decolleté van Verbaan is dan ook veelvuldig nadrukkelijk in beeld. Tygo Gernandt, het personage met de minste tekst, maakt wellicht nog de meeste indruk, al is zijn prestatie ook zeker geen memorabele.
Joyride is helaas één grote zoutloze bedoening die door het ontbreken van enige band met de personages en het matige acteerwerk niet tot een aardige poging van het nieuwe duo gerekend kan worden. Het idee is sympathiek, de uitwerking laat echter veel te wensen over.
Hier de DVD recensie.
TimD
-
- 1095 berichten
- 0 stemmen
Je kan ook gewoon jou tekst lezen dan heb je de recensie ook gelezen. Heb je geen eigen mening?
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
Lol
Iets meer waardering mag wel hoor. Goed artikel, Quido!
Wat ik me alleen afvraag, is in hoeverre recensenten elkaar lijken na te praten bij sommige films. Sommige films lijken wel het mikpunt te worden van collectieve negatieve kritieken. Alsof het een sport is en masse een bepaalde film neer te sabelen....
Of de film moet het natuurlijk gewoon hebben verdiend.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Of de film moet het natuurlijk gewoon hebben verdiend.
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
Oh, okee. Ik vroeg het me gewoon af, omdat het af en toe net lijkt alsof er een sport van wordt gemaakt om massaal een film af te kraken.
TimD
-
- 1095 berichten
- 0 stemmen
Oke Quido, wist ik niet ben een newbie, goed artikel dus. Want wat is dit een baggerfilm zeg. Slecht geacteerd, het verhaal boeide me niet en een vaag einde. 0,5 sterren.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Gekeken om te oordelen of het allemaal echt zo slecht was..
Inderdaad...het is een aaneenschakeling van amateuristische scenes. Belachelijk geacteerd en alle cliches zijn aanwezig om dit nederlands pulpwerkje
af te kraken..
1,5*
steefwijnen
-
- 58 berichten
- 85 stemmen
Inderdaad een overbodige film waar je niet zo veel woorden aan vuil hoeft te maken
raymon
-
- 926 berichten
- 1534 stemmen
De zelfde regieseur van DE ZEEMEERMAN! de nummer 1 in de flop 100!!!! dan zal dit ook niets goeds zijn......
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Ideaal materiaal om er een kortfilm van te maken, 90 minuten blijkt vooral een erg vermoeiende bedoening te zijn. Acteerwerk is buiten Gernandt matigjes, de doorweving met de legende niet goed uitgewerkt en het einde is ronduit belachelijk. Bovendien zijn de meiden wel erg makkelijk over te halen tot ontvoering en moord en dergelijke.
Wat rest zijn mooie plaatjes van de natuur. 2 zeer magere sterretjes dan maar.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4501 stemmen
Zo'n beetje alles in deze film had ik in andere films al gezien, maar dan goed.
somebody
-
- 183 berichten
- 0 stemmen
ik vond het een rare film en slecht geacteerd (behalve door tygo gernandt want dat is mijn grote held)
door tygo toch nog een 2,0 
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Deze film viel mee.
Acteerwerk was niet geweldig, plot was niet even sterk maar toch is het best een vermakelijke film
Dat komt vooral door Peggy Vrijens die door haar aanwezigheid de film naar een redelijk niveau weet te tillen. 2,5*
Opmerkelijk: in de aftiteling stond dat de film al in mei en juni 2004 was opgenomen terwijl ie in het najaar van 2005 pas uitkwam. Iemand een idee waarom het zo lang duurde voordat ie uitkwam.
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Bedoel je als cijfer een 2.8 of kan je niet kiezen tussen 2,5 en 3 sterren?
Wolverine_01
-
- 4 berichten
- 3 stemmen
MENSEN! Je moet zelf Gothic zijn of ergens in die sfeer zitten om deze film te begrijpen.
Duhss.. Uhm Ik vond 'm wel leuk!
sjar02
-
- 48 berichten
- 88 stemmen
Ik vond dat de drie meiden wel beter mochten acteren, Ik deze film gekocht voor 8 euro, ik heb er wel een beetje spijt van. Het was best een luchtig filmpje, maar er mocht wel wat meer gebeuren. Ik vond het niet helemaal geloofwaardig dat ze die man opeens neerknalden, de reden vond ik niet duidelijk genoeg, had wel iets meer verhaal achter mogen zitten.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5890 stemmen
MENSEN! Je moet zelf Gothic zijn of ergens in die sfeer zitten om deze film te begrijpen.
Ah, daarom snapte ik hem dus niet.
Vrij beroerd, maar hier en daar stiekem toch best lollig...
mental_jos
-
- 263 berichten
- 770 stemmen
verhaal sloeg werkelijk waar nergens op, maar ik ben dan ook geen gothic dus zal ik het wel niet snappen? 
1 ster omdat ik georgina verbaan er absoluut niet verkeerd uit zag zien in haar jurkje
valt mij op dat imdb deze film nog een aardig cijfer geeft in tegenstelling tot mm.
zal deze film dan niet helemaal objectief worden beoordeeld door de mm-leden omdat iedereen hier een hekel heeft aan georgina verbaan en dat de regisseur de eer heeft om 1e te staan in de flop 100?
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Een script vol verschrikkelijke grapjes [de laatste regel van Georgina bijvoorbeeld, hoe krijgt men het verzonnen]. Acteerprestaties van bedroevend niveau (alleen Tygo weet nu en dan zien dat hij niet voor niets een veelgevraagd acteur is). En het sounddesign (w.b. de flashbacks naar de legende dat tevens uitermate lelijk op de camera is vastgelegd) was om te janken.
Het idee had potentie, maar het komt er gewoon niet uit. Vooruit, een zuur verdiende ster, en daar mag het team van Joyride nog blij mee zijn.
XxHeavenlyxX
-
- 5 berichten
- 14 stemmen
Ik vind het wel een goeie film omdat ik zelf een gothic typje ben
Ik vroeg me eigenlijk af welke nummers van epica er in voorkomen. Ik ken de band namelijk niet (alleen van naam). Hopelijk zit hier een epica fan 
Van mij krijgt de film een 8 en 5 sterren:)
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Peggy Vrijens als 'gothic typje' is nog beroerder dan het 'gothic typje' dat Georgina Verbaan presenteerde in Volle Maan.
Vrijens' acteerprestatie + typje-neerzetting is zo verschrikkelijk, dat de visagiste goed werk verrichtte. De spreekwoordelijke blauwe ogen die ik haar wilde bezorgen, daar was al zorg voor gedragen door de overmaat van make-up.
De soundtrack: http://www.musicmeter.nl/album/30978
XxHeavenlyxX
-
- 5 berichten
- 14 stemmen
Peggy Vrijens als 'gothic typje' is nog beroerder dan het 'gothic typje' dat Georgina Verbaan presenteerde in Volle Maan.
Vrijens' acteerprestatie + typje-neerzetting is zo verschrikkelijk, dat de visagiste goed werk verrichtte. De spreekwoordelijke blauwe ogen die ik haar wilde bezorgen, daar was al zorg voor gedragen door de overmaat van make-up.
De soundtrack: http://www.musicmeter.nl/album/30978
Tnx voor de soundtrack 
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




