• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.195 series
  • 33.961 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.935 gebruikers
  • 9.369.455 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shirubaa (1999)

Actie / Sciencefiction | 79 minuten
1,71 17 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 79 minuten

Alternatieve titel: Silver

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Takashi Miike

Met onder meer: Kenji Haga, Shinobu Kandori en Rumi Kazama

IMDb beoordeling: 4,5 (395)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shirubaa

Jun is 's werelds beste karateka. Ze gaat undercover als pro-worstelaar en wordt ingezet om een SM-meesteres onder handen te nemen. Ze heeft echter niet door dat er in de schaduwen een huurmoordenaar op haar loert.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dopke

Dopke

  • 695 berichten
  • 8973 stemmen

Dat Miike onafgewerkte producten aflevert is natuurlijk niets nieuws meer. Met deze film maakt hij het echter wel heel erg bond. Dat het een mangaverfilming is mag eigenlijk geen excuus zijn.

De film bevat vlagen van van alles en nog wat. Een cameo van Leatherface aan het begin van de film dat nergens op slaat (maar wel grappig is opzich), vrouwenworstelen dat met het plot verder geen steek houdt, wat actiescenes, nadrukkelijke erotische scenes en CGI beelden van een futuristische stad. Het is alsof er niet echt een keuze gemaakt kon worden tussen getrouw blijven aan de manga of een coherente film maken.

Al met al verder geen kwelling om te zien als je je hier verder niet aan stoort. SM op z'n Japans is altijd grappig om te zien, enkele grappige beelden en enkele over-the-top acties. Deze video-release smaakt niet zo lekker als bijv. Full Metal Yakuza en is daarmee eigenlijk alleen weggelegd voor Miike fanaten die alles van hem gezien willen hebben. Daarvoor heeft de film gelukkig nog wel enkele bevredigende momenten. Verder is het pulp van de middelste plank.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Doe mij maar onderste plank. Tijd geleden gezien, maar had toen geen degelijke poster. Had ook weinig zin om 'm toe te voegen, want dit is best slecht eigenlijk.

Vond het maar een trieste film, die hier en daar wel enkele geinige scenes bevat, maar algemeen helemaal niks te bieden heeft. 1*. Gelukkig maakt hij ze zo niet meer.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Ongelooflijk maar waar, ze hebben deze film in België uitgebracht. Weer een staaltje pijnlijke onkunde, gezien de films van Miike die hier steeds nog niet te vinden zijn. Wie beslist zo'n dingen ?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Nu ook in NL verkrijgbaar, in de Asian Fanaric reeks...


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

De film is in België ook in die reeks verschenen.Ik blijf het onbegrijpelijk vinden (de gehele selectie slaat trouwens nergens op). En ondertussen maar met de vingers draaien tot Izo een release krijgt.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Tweede opeenvolgende mislukking van Miike die ik zie. Door die Asian Fanatics reeks, waar Silver ook onder valt, begin ik in te zien hoe slecht Miike ze ook kan maken. Wat een onsamenhangend prul. Als het niet voor de redelijke, typische Miike scenes van die SM meesteres was geweest had dit het allerlaagste gescoord. Silver ziet er echt ongelooflijk goedkoop uit. Als je de middelen niet hebt een film te maken maak m dan niet want goedkoper dan dit zie ik alleen bij afstudeerprojecten. Snel maar weer eens Audition kijken ofzo.

1,5*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11811 berichten
  • 3315 stemmen

gotti schreef:

Nu ook in NL verkrijgbaar, in de Asian Fanaric reeks...

Op welke site kan je dat zien?


avatar van Goto

Goto

  • 1736 berichten
  • 0 stemmen

Idiote mengelmoes van soft-core, sci-fi, kung-fu en misdaad. Geen enkel element komt goed uit de verf. De CGI ziet er belabberd uit en de dingen die getoond worden zijn ook niet bijster interessant. Acteerprestaties en verhaal zijn ook ondermaats. Hierdoor word het wel een erg saaie zit. Paar geinige dingen maar overal een gigantische mislukking.

1*


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

goeie genade.....

wat een slechte film.......

ik dacht Takashi "Ichi" Miike, dat zal wel goed zijn........

verschrikkelijke bagger


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Eindelijk zag ik dan ook Miike's infamere Silver, zijn slechtste film.

Gek genoeg had ik de eerste 10-15 minuten het idee dat het erg ging meevallen. De merkwaardige cheap-style leek wel op zijn plek te vallen, maar daarna wordt het toch al snel rommelig met idiote erotische fantasietjes. Had lekker bijzet worstelen gebleven waar Sakuraba met haar hippe voorkomen als een FPS Part II had kunnen worden. Helaas. Naast het worstelen waren er verstild-theatrales settings met gordijnen (en niet meer dan dat) een toffe nep-stad in Monument Valley en zo voorts. De laatste vijf minuten waren ook nog wel tof (een slotgevecht en afrekening in rood (in een tunnel)), maar een vergelijkbare slechte-smaak-pastiche als Hobo with a Shotgun wilde het ook niet worden. Afgrijselijke muziek ook, niet eens fout-leuk, maar gewoon vreselijk. Dus ook ik moet toch concluderen dat dit Miike's slechtste film zal zijn...