• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.035 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.629 stemmen
Avatar
 
banner banner

El Extraño Viaje (1964)

Komedie / Misdaad | 92 minuten
3,67 15 stemmen

Genre: Komedie / Misdaad

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titels: El Crimen de Mazarrón / Strange Voyage

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Fernando Fernán Gómez

Met onder meer: Carlos Larrañaga, Tota Alba en Lina Canalejas

IMDb beoordeling: 7,6 (1.813)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot El Extraño Viaje

Paquita en haar broer Venancio, beiden vrijgezel, wonen in een klein plaatsje bij Madrid. Hun oudste zus Ignacia, een oude vrijster, onderdrukt hen. Op een avond hoort Paquita haar zus iemand vertellen dat ze de familie-eigendommen wil verkopen en naar Parijs wil trekken, haar broertje en zusje achterlatend. Paquita en Venancio worden bang en vermoorden haar per ongeluk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

Zou een heel geslaagde zwarte komedie moeten zijn. Zes jaar later sleepte de film een CEC Award in de wacht. Veelfilmer Jesus Franco treedt hier op als acteur. For the better and the worse - steeds paraat!


avatar van Freckles

Freckles

  • 488 berichten
  • 544 stemmen

Geniale film! Grappig maar ook dramatisch.

Super!


avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Een film met JESUS Franco en maar een IMDB gemiddelde van 8,0...schandalig!

Hoe dan ook: dit is duidelijk meer komedie dan misdaad, een satire op een achterlijke dorpsgemeenschap ergens in Castilie bewoond door dode zielen. De " spanning" zit in de identiteit van een anonieme getuige bij de moord op Venancia, maar ook dit wordt niet als een thriller opgebouwd. Dan nog vond ik de ontrafeling van het murder mystery het boeiendst aan een film die me amper aan het lachen kon maken.

Het optreden van JESUS Franco is minstens even grensverleggend en geniaal als dat van Brando in ASND, al beweren boze tongen dat hij wordt weggespeeld door "zus" Paquita. Dorpslekkertje Lezana/ Angelines verdient een eervolle vermelding.

Dat de titel van de film behoorlijk extrano is vindt u vanzelf uit.

Opmerkelijk was ook de goede arty score van Halffter.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Werkelijke een prachtfilm, grappig, spannend en eigenlijk bijna alles wat een film nodig heeft om mij blij te maken.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Leuker dan verwacht.

Al komt dat ook wel omdat ik er helemaal niks van verwacht had. Toch, oudere films willen nog wel eens wat toneelmaterig zijn en gecombineerd met Spaanse drukte had ik zo m'n twijfels. Maar het is eigenlijk vooral een gezellige film geworden, met lichtzwarte humor en een vlot verhaaltje.

Visueel ziet het er aardig uit. Degelijk gebruik van zwart/wit dat af en toe wat mooie plaatjes oplevert, al is het niet bepaald memorabel. Muziek vond ik wat minder, die had voor mij iets sfeervoller/rustiger gemogen.

Maar de film onderscheidt zich vooral door gemoedelijke personages die een iets duisterder priveleventje leidden. Wanneer broer en zus na een half uurtje uiteindelijk hun oudere zusje omleggen wordt het best aangenaam om volgen. De onthulling aan het einde is dan misschien iets te direct en gewoontjes, maar het houdt het tempo wel in de film.

Gelukkig geen droge of saaie kost, wel een vlot en vermakelijk niemendalletje.

2.5*


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Interessante film die diverse genres mengt, destijds iets wat erg origineel was, en gebaseerd is op een waargebeurd en mysterieus drama, namelijk de vondst op een strand van twee lijken naast drie wijnglazen. De film kiest vooral de kant van zwarte komedie en vertelt de gebeurtenissen op chronologische wijze. Door deze keuze wordt wel het mysterie achter de gebeurtenissen voor een belangrijk deel weggehaald en loopt het de kans mis om er een fraaie whodunit van te maken, dat vind ik wel een gemis. De drie broers waar deze film om draait hadden prima in The Addams Family kunnen passen.

In Spanje heeft deze klassieker inmiddels een cultstatus. Het is een breed toegankelijke en bijzondere film die moeilijk kan tegenvallen, maar bij mij niet helemaal de juiste snaar wist te raken. Voor mijn smaak is het te rechtlijnig. Ik hou het daarom op 3 sterretjes.

De film bleef negen jaar in de ijskast door de Spaanse censuur uit die tijd, en mocht de oorspronkelijke titel (The Crime of Mazarrón, verwijzend naar de echte gebeurtenis) niet dragen. De film wijkt wel wat af van de waargebeurde feiten (spoiler): het is namelijk zo dat de oudste zus nooit werd teruggevonden, en naast de drie koppen wijn en de twee lijken werd een afscheidsbrief gevonden waarin stond dat ze aan een reis waren begonnen waarvan ze nooit zouden terugkeren. Van de drie koppen hadden twee koppen resten van een andere inhoud dan de derde.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24221 berichten
  • 13386 stemmen

Charmant dansje hoor, in de openingsscène. Ik zou mijn ogen er ook niet vanaf kunnen houden, denk ik.