• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.962 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.990 gebruikers
  • 9.370.987 stemmen
Avatar
 
banner banner

Trece Campanadas (2002)

Thriller | 108 minuten
3,12 16 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titels: When the Bell Chimed 13 / 13 Curses

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Xavier Villaverde

Met onder meer: Juan Diego Botto, Luis Tosar en Marta Etura

IMDb beoordeling: 5,1 (520)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Trece Campanadas

De jonge beeldhouwer Jacobo keert terug naar zijn geboortestad Santiago de Compostela. Daar wil hij een bezoek brengen aan zijn moeder, die in een psychiatrisch ziekenhuis zit opgesloten, omdat zij achttien jaar geleden haar man Mateo heeft vermoord. Jacobo dacht altijd dat zijn moeder dood was en weet niet wat hij moet verwachten. Eenmaal in Santiago de Compostela ziet Jacobo visioenen van zijn vader Mateo, die door zijn moeder werd doodgeschoten, toen de klok van de kathedraal dertien keer sloeg. In die visioenen vertelt de geest van zijn vader dat Jacobo Mateo's werk aan de kathedraal moet afmaken. Dit lijkt een simpele klus, dus Jacobo stemt toe. Langzamerhand stuit hij echter op een bovennatuurlijk complot. De geest van Mateo wil hem vermoorden, waardoor zijn vader zichzelf weer tot leven kan wekken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maurice74

maurice74

  • 586 berichten
  • 436 stemmen

Langdradig en niet eng (was dat eigenlijk de bedoeling?), maar wel erg sterk geacteerd, in het Spaans, en het verhaal heeft een paar leuke plotwendingen.

De Engelse titel is: When the Bell Chimed 13.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

Je geeft hem 3,5? Wel ik ook. Maar ik vond de film wel boeiend. Er hangt een mysterieus sfeertje rond het hele verhaal. De cast is inderdaad erg goed. De film kreeg drie nominaties. De lage IMdb-rating wijst er mijns inziens op dat "Trece Campanadas" onderschat wordt bij het publiek. De kritici waren gemiddeld positiever.

Aanvankelijk lijkt deze psychologische en bovennatuurlijke horror-thriller traag op gang te komen, maar de verrassende ontwikkelingen van het plot maken veel goed. Het is bovendien erg mooi in beeld gezet. Cinematografisch knap. En de ontknoping blijft bij mij nazinderen.

Ik heb de DVD voor relatief weinig geld gekocht bij AxelMusic.

http://www.axelmusic.com/productDetails/031398179597

Stinissen, je hebt die film toegevoegd en nog niet gezien? Hij is in mijn ogen zeker de moeite waard.


avatar van akira124

akira124

  • 667 berichten
  • 3615 stemmen

Het oogt allemaal nogal standaard in deze nauwelijks te noemen thriller. Het acteerwerk mag er wezen. 2,5**


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Erg fijne thriller die nergens echt voorspelbaar wordt. Acteerwerk is prima en de muziek is ook goed. Vreemd dat deze film nog zo weinig stemmen heeft. Is een aanrader. Het verhaal zit goed in elkaar en er is voldoende spanning aanwezig. De vader speelt erg sterk en je krijgt al vanaf het begin een hekel aan die kerel. En dat allemaal omdat zijn levenswerk voltooid moet worden. Geen greintje liefde te bekennen tussen vader en zoon. Leuk het bovennatuurlijke sfeertje wat gelukkig geen fantasy-achtig gedoe wordt met duivels en zo. Prima film in zijn genre!


avatar van HK Senator

HK Senator

  • 666 berichten
  • 1557 stemmen

Mooi gefilmd met prima cast. Wel lang ondanks de 103 minuten. Horror zou ik het zeker niet noemen, eerder een bovennatuurlijk psychologisch drama.