• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.327 acteurs
  • 199.158 gebruikers
  • 9.381.571 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Last Minute (2001)

Drama / Thriller | 104 minuten
3,02 24 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stephen Norrington

Met onder meer: Max Beesley, Emily Corrie en Tom Bell

IMDb beoordeling: 5,7 (984)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Last Minute

"Don’t waste time, or it will waste you."

Billy Byrne is een egoistische superster in wording. Als artiest op de grens van een doorbraak heeft hij een mooie vriendin en veel vrienden. Wanneer zijn roem tot een abrupt einde komt, verliest hij alles wat hij heeft. Zijn wereld ontploft. Depressief en alleen laat hij zich opslokken door de onderwereld van Londen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3704 stemmen

Nog nooit gehoord van deze film!

Maar nu dus wel, want ik heb het gezien. En hoewel er meer in had gezetten was het zeker niet onaardig.

Verhaaltje is wel geinig, we krijgen de Rise en vooral Fall van een ster te zien. En het begon ook zeer goed met dit idee, foute types lekker engels en fijne muziek. Leuke scene ook wanneer ze in een soort underground freaktent komen. Maar helaas trekt Stephen "Blade" Norrington het niet door, en in het midden had ik even moeite om bij de les te blijven. Gelukkig herpakt meneer zich na een tijdje weer en krijgen we een passend einde.

De flow is niet helemaal daar, maar zeker wel een kijkje waard, opzich wel grappig dat hij hierna dan weer LXG maakt. Die was slecht

Anywho dit krijgt wel 3.5*


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

How yes, eindelijk heb'k deze ook gezien. Da's de 3e van 4 films die Stephen Norrington tot nu toe heeft gemaakt.

Zijn andere films zijn: Death Machine (1995), Blade (1998) en The League of Extraordinary Gentlemen (2003).

Plot: (yep, I know, die valt hierboven te lezen maar ik breng het graag nog eens op mijn manier )

Billy leeft het losse leventje van een artiest en is in't begin van de film de hype van't moment en geniet met volle teugen van alle media-aandacht.

Hij wordt uitgenodigt op hippe party's en staat in het middelpunt van de belangstelling.

Maar even snel als het gekomen is verdwijnt hij uit de spotlights, zijn vriendin laat hem zitten omdat hij enkel maar kan praten over zijn eigen problemen en hoe hij de Wereld ziet, de egocentrische zak die hij is.

Al snel belandt hij in een leven op straat en komt in contact met vreemde lui die hem wegwijs maken in het armenbestaan, toch blijft hij geobsedeerd door de roem die hij koste wat kost terugwil...

Ik vond dit een prima film die overduidelijk de opmerkelijke visuele stijl van deze regisseur met zich meedraagt, héél knappe beelden en speciale camerastandpunten.

Het eerste uur komt er wat te veel filosofisch gezever in voor over de zin van het leven, maar daarna veranderd de sfeer en kom je terecht in een geschift misdaadverhaal.

Een héél vreemde film, da's echt zo eentje die gaat uitgroeien tot een cultklassieker.

De soundtrack die bij de DVD zat, staat vol elektronische songs en is bij momenten héél sfeervol.

Ik geef hem 7/10,

zeker de moeite om op te sporen op DVD.

Opmerkelijk is ook dat deze, voor mij toch, vrij onbekende DVD héél luxueus is uitgevoerd met een vouwhoesje, extra CD, mooi boekje in kleur en extra kartonnen hoesje, bizar...

Een aanrader voor de liefhebbers van vreemde films.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

The Last Minute... Nooit van gehoord. Van Norrington kennen we natuurlijk Blade en L.O.E.G... Death Machine moet ik nog steeds zien. Maar deze titel was volgens mij alweer snel vergeten. Het leek me al een interessant project en die verwachting was uitgekomen.

The Last Minute is eigenlijk zo'n typische film die je wel meer had rond de eeuwwisseling. Blits, met een hele vracht soundtracknummers van de alternatieve weg. Hip en speels geschoten en met vele inspiraties.... maar ook met een maatschappelijk kritisch randje dat de loeren legt met de consumptiemaatschappij die in die periode zijn piek had bereikt.

Heel simpel; Billy Byrne had eerst alles, was beroemd, haalde geld binnen met modeshows etc... maar nu is hij door concurrentie en misverstand ineens alles kwijt en wordt hij bij zijn studio de laan uitgestuurd.

Ja, wat nu...

Hij komt op een nacht in aanraking met een dakloze jongedame en weet hij al snel verbinding te vinden in een ondergrondse locatie van de Britse hoofdstad.

Met The Last Minute krijgen we gewoonweg een surrealistisch uitstapje door Londen en krijgen we, in plaats van de Big Ben, Tower Bridge etc, de meest merkwaardige locaties, organisaties en plekken voorgeschoteld... om over de personages maar te zwijgen; de "cancerman", die taxichauffeur ( ), zo'n Jimmy Salville achtige pedofiel die een hele school kinderen gebruikt om in de stad te roven en te zakkenrollen, een sadistische concurrent... een feest gecombineerd met plastische chirurgie... en nog wel wat andere verknipte personages. In The Last Minute kan het allemaal.

Film heeft ook zijn mosterd gehaald bij Bret Easton Ellis, Danny Boyle en uiteraard nog gedeeltelijk van de Britse gangsterfilms. Norrington was lekker creatief bezig geweest en liet zijn geest waaien. De soundtrack, met Aphex Twin, Leftfield, Luke Vibert en Plastikman etc was de ultieme kers op de taart.

En dat einde... Tsja...

En toch zo onbekend en vergeten. Tijd om te updaten met een cijfer.

4,0*